KAPALI 2.0 Benzinli/Lpgli D sınıfı öncelikli araç önerisi (en max 2006 model)

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
199
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Arkadaşlar dayıma 2.0 benzinli bir mondeo aldık ve performansına aşık oldum şimdi geçemem aracımı satmam uzun sürer ama şimdiden ufaktan kafamda bi model belirlemek istiyorum. Max bütçe 70 bin tl. Yıl en fazla 2005-2006 en düşük 2001. Vergi olayından dolayı max bu kadar tuttum. en full paketi baya dolu dolu olan dış görünüşü iyi ve performansı iyi olan bi araç önerir misiniz? var mı böyle bi araç acaba :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar dayıma 2.0 benzinli bir mondeo aldık ve performansına aşık oldum şimdi geçemem aracımı satmam uzun sürer ama şimdiden ufaktan kafamda bi model belirlemek istiyorum. Max bütçe 70 bin tl. Yıl en fazla 2005-2006 en düşük 2001. Vergi olayından dolayı max bu kadar tuttum. en full paketi baya dolu dolu olan dış görünüşü iyi ve performansı iyi olan bi araç önerir misiniz? var mı böyle bi araç acaba :)
Yıllık vergi dert edilecekse, Premium-Mercedes, BMW, Audi ,Volvo gibi bakımı ağır araçlardan kaçınınız büyük bir ihtimalle uzun vadede canınızı yakacaktır.

Laguna-Mondeo-Latitude-Mazda 6 gibi gibi premium olmayan muadillerini tercih ediniz.Ki onların arasında da Mondeo en mantıklıları yani aracınızı satmanıza gerek yok.

Son düzenleme:

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
O bütçeye alınacak en mantıklı araçlardan birisi s60. Üstelik düşük km 2010 model(son senesi) bulmak da kolay. O dönemki volvo motorlarının lpg ile bir sıkıntısı yok. Tek gereken kaliteli bir kit ve güzel bir AFR ayarı. Ama tabii en güzeli eğer bütçe yeterse benzinde binmek.
Bu arabaların en büyük albenisi motorları. 5 silindir+turbo kombinasyonu başka hiç bir şeye benzemiyor.

Ek olarak, ben biraz daha performans isterim derseniz T5 modelleri var 260 beygir. R serisi de var sportif odaklı 300 beygir 4x4 ve adaptif süspansiyonlu. Bu paraya aynı kalibrede başka bir araç yok Türkiye'de.
Ama bu iki modeli(T5 ve R) sadece volvoculara öneririm ben. Normal kullanıcıyı üzebilir.

Son olarak bu arabayı yürütmek bir tık masraflıdır. Yani döneminin Mercedesi, bmw'si ile aynı sınıfta sonuçta. Hesabınızı ona göre yapın. Ayrıca herhangi bir ustaya götüremezsiniz. Volvo ustasına gitmeniz lazım. Başka ustalar anlamaz bu arabadan. Ama genel olarak sorunsuzlar zaten, özellikle 2006 üstü modelleri. Motor-sanziman alırken ustaya kontrol ettirilir, bakımları kaliteli yapılırsa büyük dert çıkarmaz.

Son düzenleme:

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
199
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Peki performans olarak iyi hissettirecek 1.6 dizel var mı öneriniz, 2.0 benzin için d segmenti olmasada olur anlattıklarını korkuttu 😂

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
199
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
D segmentinde İyi giden 1.6 dizel yok bence. Ya hacim ya yakıt türü değişmeli iyi gitmesi için. 70k civarına astra j 136 lık cdti alır keyfime bakardım sizin yerinizde olsam
Bende zaten 1.3 dizel astra j var, 1.6ları iyi gidiyor onlar da aklımda illa D segmenti olmasına gerek yok seçenek bol olsun c de olur ama tabi ki D öncelikli

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Saablarda çok iyidir. 9-3'ler motor, şazıman, konfor, sürüş keyfi, yol tutuşu ve dayanıklılık olsun çok iyi araçlardır. Çoğu mekanik parçası da Opel Vectra C ile ortaktır.
Hocam Volvo her türlü tercih edilebilir fakat saab ülke pazarından çekilmeyi bırakın artık otomobil bile üretmiyor. İllaki belli parçalar tedarik edilir fakat girilecek risk değil bana göre. Ayrıca Mazda, Alfa Romeo, Subaru vs den bile çok daha düşük bir ikinci el satışı var. Bu da gerçekten büyük bir eksi

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Hocam Volvo her türlü tercih edilebilir fakat saab ülke pazarından çekilmeyi bırakın artık otomobil bile üretmiyor. İllaki belli parçalar tedarik edilir fakat girilecek risk değil bana göre. Ayrıca Mazda, Alfa Romeo, Subaru vs den bile çok daha düşük bir ikinci el satışı var. Bu da gerçekten büyük bir eksi
9000 ve 900 lerde eski olmasından dolayı böyle bir sıkıntı azda olsa var. 9-3'lerin ise Yeni nesil bir araç olması ve yaygın olmasından dolayı diğer Saab modellerine göre 2.el de ve parçada böyle bir sıkıntısı yok. 9-3 sahibi tanıdıklarım her türlü parça konusunda sıkıntı yaşadıklarını görmedim. Doğru bir fiyat ve düzgün bir kondisyonda Saab zaten fazla durmaz ve satılır.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bende zaten 1.3 dizel astra j var, 1.6ları iyi gidiyor onlar da aklımda illa D segmenti olmasına gerek yok seçenek bol olsun c de olur ama tabi ki D öncelikli
D öncelikliyse 2.0 dizel mondeo-insignia bakmanızı öneririm. 1.6 dizellerin tek amacı yakıt tüketimi. Kaldı ki ben 1.6 dizel ile yürüyen araçların aynılarının 2.0 dizellerinden daha fazla yaktığına şahit oldum-oluyorum. İyi giden dediğiniz için kesinlikle şunu söyleyebilirim ki 1.6 dizel d segment almayın. Yerinizde olsam 2.0 tdci mondeo alırdım. Söylediğiniz bütçeye ortalama bir titanium bulunuyor. En fazla 5 bindaha koyar temizini alırsınız. Araç hakkında sorunuz varsa cevaplarım 0-287.006 km beraberlik geçirdik kendisiyle, huyunu suyunu iyi bilirim

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
199
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
D öncelikliyse 2.0 dizel mondeo-insignia bakmanızı öneririm. 1.6 dizellerin tek amacı yakıt tüketimi. Kaldı ki ben 1.6 dizel ile yürüyen araçların aynılarının 2.0 dizellerinden daha fazla yaktığına şahit oldum-oluyorum. İyi giden dediğiniz için kesinlikle şunu söyleyebilirim ki 1.6 dizel d segment almayın. Yerinizde olsam 2.0 tdci mondeo alırdım. Söylediğiniz bütçeye ortalama bir titanium bulunuyor. En fazla 5 bindaha koyar temizini alırsınız. Araç hakkında sorunuz varsa cevaplarım 0-287.006 km beraberlik geçirdik kendisiyle, huyunu suyunu iyi bilirim
Bahsettiğiniz aracın şehir içi yakıt tüketimi nasıl oluyor? hiç zorladınız mı aracı nasıl tepki veriyor kac km süraate çıkıyor

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bahsettiğiniz aracın şehir içi yakıt tüketimi nasıl oluyor? hiç zorladınız mı aracı nasıl tepki veriyor kac km süraate çıkıyor
Benim aracım 2.0 tdci manueldi. Şehiriçi tamamen istanbul trafik şartlarında 6.8-6.9 L ile geziyordum. İş dolayısıyla haftada 1 sefer silivri-fatih yapınca ortalama 6.1-6.0 oluyor idi. (Giderken mazot alıp ortalama sıfırlanırsa) Eğer sıfırlanmazsa 6.5 L oluyordu.Çokca 1.6 dizel biliyorum aracımdan fazla yakan.

:) Hiç zorladım mı konusunda forumda en az 10 kişi var benim nasıl kullandığımı bilen. Herhangi bir aracı benim kadar gözü kara zorlayan kişi sayısı azdır. Yani şöyle söyleyeyim haftada 3-4 gün belirli bir kaç rotama gidip gazlardım. O yüzden en bilgili olduğum konu diyebilirim :p Son hız meraklısı değilim ama denediğimde 217 görmüştüm. 225 yapan tanıdıklarım var. 120-190 arası ivmelenmesi çok seri. Uzun yolda yüzünüzü çok güldürür. Üstelik bunları klima açık ve araç ve bagaj dolu iken yapıyor. Bundan dolayıdır ki size 2.0 öneriyorum. Aynı koşullarda bir 1.6 dan böyle bir performansı beklemek hayal olmaktan öteye geçemez.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım