KAPALI 200.000 TL bütçe ile Hatchback önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Merhabalar. Bir süredir araç bakıyordum, şu aralar doğal olarak almayı düşünmüyorum ama bir fikir oluşturması için sizlere de bir danışmak istedim. Günlük şehir içinde kullanacağım için otomatik olmasını ve tüketiminin çok olmamasını tercih ederim. Civic hatchback baya hoşuma gitti. Sizlerin de fikirlerini almak istedim. İyi forumlar...

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bu zamanda pişmanlık derim. Eskiden fiyatı ortalama bir B segmenti civarıyken iyiydi. Bugün de 110'a filan verirlerse alın, daha fazlası etmeyen kalitesiz bir araba. Ailemizde 6 yıl kadar kullanıldı, oradan biliyorum. ABS'si filan olmayan 2001 model B sınıfı arabamı uzun yolda bile Leon'a tercih ediyordum. Sürüşü de o kadar rahatsız edici ve motoru da birazcık arabayı sürerken dinleyen sürücüler için hiç güven verici değil.
Şahsen Leon u sevmiyorum ve ilk 2 cümlenize katılıyorum. Lakin özellikle motoruna yorumunuz biraz ilginç geldi tüm Vag lardaki 1.6 Tdi ünite birebir aynı değil mi?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ben 173 diye biliyordum demekki zam gelmiş lakin yinede Clio pahalı.
Corolla 1.2T otomatik ile Clio 1.3 Tce Otomatik motor şanzıman konusunda denk olurlar.
Corolla 180 ise Clio 140 olmalı bence

Toyota bugün zam yaptı. Geçen hafta 133 bin olan Yaris 1.5 fun spec mds 144 bin lira oldu, Corolla 1.6 vision mds 150.500'den 153.550'ye yükseldi. Her modele büyük-küçük zam geldi (salgın nedeniyle yurtdışından gelen araçlara daha fazla oldu).

Sınıf farkı, kalite farkı vs. vardır muhtemelen, bahsi geçen iki aracı da kullanmadım bilgim yok.Ancak dream paket, Corolla heçbeğin başlangıç paketi. Üstte yazdığım Clio ise en üst paket. Bu motor ve şanzımanda tek paket var zaten. Clio'nun güçlü seçeneği denebilir, çoğunlukla satılanlar 1.0tce xtronic (cvt). B sınıfı için pahalı mı? Pahalı, onda hemfikirim.

Ve Toyota'da VW'de gördüğünüz gibi bir indirim göremezsiniz. Çok az indirim yapıyorlar, hele hibrit modellerinde hiç yapmıyorlar (1.8 olmasına rağmen hibrit desteği olduğu için, o destek olmasa zaten vergi nedeniyle fiyatları çok daha yüksek olur). 2018'in sonunda Auris hibrit için görüşmüştüm, 124.750 liradan 124'e düştüler. Benzinlilerde %3'e kadar yapabiliyorlardı o zamanlar. Şu an araçlar yok satıyor, indirim pek beklememek lazım.

Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Toyota bugün zam yaptı. Geçen hafta 133 bin olan Yaris 1.5 fun spec mds 144 bin lira oldu, Corolla 1.6 vision mds 150.500'den 153.550'ye yükseldi. Her modele büyük-küçük zam geldi (salgın nedeniyle yurtdışından gelen araçlara daha fazla oldu).

Sınıf farkı, kalite farkı vs. vardır muhtemelen, bahsi geçen iki aracı da kullanmadım bilgim yok.Ancak dream paket, Corolla heçbeğin başlangıç paketi. Üstte yazdığım Clio ise en üst paket. Bu motor ve şanzımanda tek paket var zaten. Clio'nun güçlü seçeneği denebilir, çoğunlukla satılanlar 1.0tce xtronic (cvt). B sınıfı için pahalı mı? Pahalı, onda hemfikirim.

Ve Toyota'da VW'de gördüğünüz gibi bir indirim göremezsiniz. Çok az indirim yapıyorlar, hele hibrit modellerinde hiç yapmıyorlar. 2018'in sonunda Auris hibrit için görüşmüştüm, 124.750 liradan 124'e düştüler. Benzinlilerde %3'e kadar yapabiliyorlardı o zamanlar. Şu an araçlar yok satıyor, indirim pek beklememek lazım.
Bu fiyatlarla kime nasıl yok satıyorlar o da bir garip açıkçası. Benim bildiğim Corolla her daim beklentisi sağlamlık olan için fiyatı makul olan mantıklı bir tercihtir bu fiyatlar özellikle Yerli üretim olduğunu da düşününce yüksek. Birkaç ay önermeyelim belki düzelirler :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bu fiyatlarla kime nasıl yok satıyorlar o da bir garip açıkçası. Benim bildiğim Corolla her daim beklentisi sağlamlık olan için fiyatı makul olan mantıklı bir tercihtir bu fiyatlar özellikle Yerli üretim olduğunu da düşününce yüksek. Birkaç ay önermeyelim belki düzelirler :)

Corolla heçbek İngiltere üretimi. :)

Sedan Corolla bu ülkede daima satılıyor. 110 bin lira istenirken de bayide bulamadım, 140 bin lira istenirken de. Bugün git 1-1.5 ay sonra gel al diyorlardı. Heçbekte durum ne olacak göreceğiz, Auris'e benzer mi seyredecek daha çok mu satacak. Fiyatlarda İngiltere etkisi de var. Yaris mesela markanın en küçük aracı, Türkiye'de en az satılan modeli ama en çok zammı o gördü, çünkü üretim yeri Fransa. Korona nedeniyle Fransa'nın hâli malum (hatta Japonya'da kasa değişti ancak Avrupa'ya araçlar Fransa'da üretilip satılacak, belirsizlik var).

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen

Sedan Corolla bu ülkede daima satılıyor. 110 bin lira istenirken de bayide bulamadım, 140 bin lira istenirken de. Bugün git 1-1.5 ay sonra gel al diyorlardı. Heçbekte durum ne olacak göreceğiz, Auris'e benzer mi seyredecek daha çok mu satacak. Fiyatlarda İngiltere etkisi de var. Yaris mesela markanın en küçük aracı, Türkiye'de en az satılan modeli ama en çok zammı o gördü, çünkü üretim yeri Fransa. Korona nedeniyle Fransa'nın hâli malum (hatta Japonya'da kasa değişti ancak Avrupa'ya araçlar Fransa'da üretilip satılacak, belirsizlik var).
Bir kitlesi olduğu gerçek de o kitle otomobile 200.000 verecek kitle mi o tartışılır. Benim kuzenim 2011 Corolla sını verip 2016 Corolla almıştı takasla boş paketi verdi Krom aksesuarlarına kadar Dolu paketi 20.000 farkla aldı gayet mantıklıydı. Ve böyle yapan çok Corolla kullanıcısı var. Şimdi fark 70.000 falan oluyor o kitle değiştirecek mi? Hiç sanmıyorum.
2019 da ise alternatif uygun fiyatlı otomobil kalmayınca 105.000 e alınabilen Corolla çok mantıklıydı yine sattı. Şimdi ise bu fiyatlarla nasıl bir mantıkla alınıyor onu merak ediyorum
Ben illa Toyota alacak olsam bu fiyatlara Corolla yerine 2016 Dolu Dolu Avensis alırım 60.000 cebimde kalır hem de D segmenti olur zaten sağlamlar 0km olmuş 50.000km de olmuş çok farketmiyor

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bir kitlesi olduğu gerçek de o kitle otomobile 200.000 verecek kitle mi o tartışılır. Benim kuzenim 2011 Corolla sını verip 2016 Corolla almıştı takasla boş paketi verdi Krom aksesuarlarına kadar Dolu paketi 20.000 farkla aldı gayet mantıklıydı. Ve böyle yapan çok Corolla kullanıcısı var. Şimdi fark 70.000 falan oluyor o kitle değiştirecek mi? Hiç sanmıyorum.
2019 da ise alternatif uygun fiyatlı otomobil kalmayınca 105.000 e alınabilen Corolla çok mantıklıydı yine sattı. Şimdi ise bu fiyatlarla nasıl bir mantıkla alınıyor onu merak ediyorum

Benzer zamanlarda Corolla alış-satışlarına şahit oldum. 2010 11.ayda 2011 model 1.33 Corolla 34 bine alındı. 2016 2.ayda 36-37 bin gibi bir paraya bayi aldı, onun yerine 0 km 1.33 57 bine alındı. Kaba hesapla (1-3 bin oynar en fazla) dediğiniz gibi 20 bin farkla yeni kasaya geçildi. Bugün 2015 model baz 1.6 cvt sahibi biri 30-35 bin gibi bir eklemeyle yeni kasa 1.6 vision otomatiğe geçebilir. 70 bin lira fark biraz fazla oldu. :)

B suvlerin 200 bine yaklaştığı hatta kimi modellerin geçtiği zamanlardayız.
Sedan Corolla'nın rakiplerine bakıyorum, Focus'a Civic'e Megane'a istenen paralar ortada. Her markanın B sınıfına istediği paralar ortada. Eee hâliyle diğerlerinin yanında pahalı gelmiyor. Hatta başlangıç paketlerinde Corolla yine en uygunu. 200 bin verecek kitlesi var mı demişsiniz ama o paraya en üst paketini veriyorlar. Bu ülkede üst paketler zaten çok satılmıyor. :)

Corolla hbde ise durum Auris benzeri olacak diye düşünüyorum. Sedan gibi satılmasını markanın da beklediğini düşünmüyorum.

Ülkemizde her şey çok pahalandı.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Benzer zamanlarda Corolla alış-satışlarına şahit oldum. 2010 11.ayda 2011 model 1.33 Corolla 34 bine alındı. 2016 2.ayda 36-37 bin gibi bir paraya bayi aldı, onun yerine 0 km 1.33 57 bine alındı. Kaba hesapla (1-3 bin oynar en fazla) dediğiniz gibi 20 bin farkla yeni kasaya geçildi. Bugün 2015 model baz 1.6 cvt sahibi biri 30-35 bin gibi bir eklemeyle yeni kasa 1.6 vision otomatiğe geçebilir. 70 bin lira fark biraz fazla oldu. :)

B suvlerin 200 bine yaklaştığı hatta kimi modellerin geçtiği zamanlardayız.
Sedan Corolla'nın rakiplerine bakıyorum, Focus'a Civic'e Megane'a istenen paralar ortada. Her markanın B sınıfına istediği paralar ortada. Eee hâliyle diğerlerinin yanında pahalı gelmiyor. Hatta başlangıç paketlerinde Corolla yine en uygunu. 200 bin verecek kitlesi var mı demişsiniz ama o paraya en üst paketini veriyorlar. Bu ülkede üst paketler zaten çok satılmıyor. :)

Corolla hbde ise durum Auris benzeri olacak diye düşünüyorum. Sedan gibi satılmasını markanın da beklediğini düşünmüyorum.

Ülkemizde her şey çok pahalandı.
70.000 deme sebebim benim kuzenim jant kapaklı boş paketi verip kromlarına kadar full paket almıştı 53 e takasa sayıp 73 e sıfır en dolusunu verdiler.
Yukarıda ilanlar atılmıştı 1.5 Tsi Comfortline Golf 190 - 1.5 182 bg Sport Civic 200 iken Corolla 1.2T Dolu olarak max 180 falan olmalı. Atmosferik motor Corolla Flame Otomatik ise 150 olmalı lakin alıcısı varsa bayi satıyorsa bize laf düşmez alan memnun satan memnun sonuçta
Ben bu fiyatlara alışamadığım için bana anlamlı gelmiyor. 200.000 e Golf Focus Corolla Civic vs almak şaka gibi. Ben en son 1.0 Tsi Comfortline Golf ler 90 ken bıraktım güzel günlerdi :)

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,003
7
51,299
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kalitesiz bir arabanın 6 yıl kullanılması . İlginç
Evet. İlginç. "Satalım da, bu fiyata ne alabiliriz ki" sorusunu sorduran bir ülkede yaşadığımız için ilginç. Kendim de 7 senedir kronik sorunları bol olduğu için insanlara önermekten çekindiğim bir arabaya biniyorum.
Kalitesiz dediğim araba sanırım 1,5 yıllık ve 30.000 km'deyken motor kilitleyip yolda bıraktı, yerine haftalarca ikame 1.0mpi Ibiza kullandırdı. Yine kalitesiz gördüğüm kendi aracım ise ilk kez 18. yaşında benzin pompasından yolda bıraktı, onarımı yarım saat sürdü.
İç mekana gelirsek, trim sesleri filan yine benim B sınıfı her yeri sert plastik arabamdan bile kat kat fazlaydı. Pandizot askısı çengellerinin ikisi de 1 yılda kırıldı.
Arttırıyorum: 6 yıl kullanılmış bu araba kalitesizden öte, REZİL BİR ARAÇ. Araç üzerinde söz hakkım olsa ve yeni araç alacak paramız olsa ilk yılın sonunda satılırdı.

Ama iyi yanları da yok değil: Az yakıyor, iç dış tasarımı çok güzel, oturma pozisyonu iyi, iç mekan geniş, ön düzen ilkel olduğu kadar da sağlam. O kadar...
Şahsen Leon u sevmiyorum ve ilk 2 cümlenize katılıyorum. Lakin özellikle motoruna yorumunuz biraz ilginç geldi tüm Vag lardaki 1.6 Tdi ünite birebir aynı değil mi?
Biz 1.2tsi sahibiydik, onun için konuştum. Yeni nesil TDI üniteler kaliteli yakıt, doğru kullanım ve kusursuz bakımla hakikaten çok uzun ömürlüler. Ama o motorlara da özellikle büyük şehirler dışında ülkemiz koşulları huzur vermiyor. ¯\_(ツ)_/¯

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo

bu sene bayiler araç çok az getirmiş, yok satıyor demeyelim iyice uçmasın piyasalar.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
A3 1.0 - Corolla HB ve Civic HB şu an ve 2.el piyasasında konumunu koruyan ve koruyacak olan güncel (A3 dışında) mantıklı modeller.

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Evet. İlginç. "Satalım da, bu fiyata ne alabiliriz ki" sorusunu sorduran bir ülkede yaşadığımız için ilginç. Kendim de 7 senedir kronik sorunları bol olduğu için insanlara önermekten çekindiğim bir arabaya biniyorum.
Kalitesiz dediğim araba sanırım 1,5 yıllık ve 30.000 km'deyken motor kilitleyip yolda bıraktı, yerine haftalarca ikame 1.0mpi Ibiza kullandırdı. Yine kalitesiz gördüğüm kendi aracım ise ilk kez 18. yaşında benzin pompasından yolda bıraktı, onarımı yarım saat sürdü.
İç mekana gelirsek, trim sesleri filan yine benim B sınıfı her yeri sert plastik arabamdan bile kat kat fazlaydı. Pandizot askısı çengellerinin ikisi de 1 yılda kırıldı.
Arttırıyorum: 6 yıl kullanılmış bu araba kalitesizden öte, REZİL BİR ARAÇ. Araç üzerinde söz hakkım olsa ve yeni araç alacak paramız olsa ilk yılın sonunda satılırdı.
Bende Arttırıyorum 4,5 yıl önce sıfır aldığım kalitesiz ve rezil aracı 74 aldım geçen ay 164 sattım
Burası Türkiye ....

Son düzenleme:

Arda_7

Takipçi
24 Ara 2019
4
21
20
33
İstanbul
Tavsiye ederim 9 ileri zf sanzuman sessiz bir dizel hb

Ekli dosyalar

• IMG-20200127-WA0003.jpg
    IMG-20200127-WA0003.jpg
    112.4 KB · Görüntüleme: 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım