AÇIK 200-235 Bin TL Bütçeye Sedan-SUV Otomatik Araç Önerileriniz

BB34

Batuhan Baştekin
Senkromeççi
21 May 2021
20
6
70
25
Çanakkale
Herkese merhabalar, 200-235 bin TL bandında bir bütçem var. Baktığım araçları ve kriterleri aşağıya bırakıyorum. Önereceğiniz araçlar premium sınıf olursa iyi olur olmaz ise problem değil :) Şimdiden herkese teşekkürler.

Kriterler;
-Sedan veya SUV
-Otomatik
-Dış görünüş
-Yakıt tüketimi

Baktığım araçlar;
-Mercedes-Benz CLA 180 D
-Audi A3 Sedan
-Opel Insignia GrandSport
-Volkswagen Passat
-Nissan Qashqai
-Renault Talisman
-Mazda 6

BB34

Batuhan Baştekin
Senkromeççi
21 May 2021
20
6
70
25
Çanakkale
Arkadaşlar merhaba tekrardan alacağım aracı buldum. Peugeot 2008 1.2 PureTech Active Dynamic Manuel 100 hp 2020 Model 220.000 TL ye anlaştık araca ne diyorsunuz alınır mı?

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
202
144
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Manuelin vitesin fiyat aralığından bağımsız olarak alınabileceğini düşünen biri olarak, araç içinize sindiyse hayırlı olsun diyorum. Eğer içinize sinmediyse biz gene buradayız :)

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Anlaştık ancak karar veremedim araç hakkında çok bilgim yok hocam :/
Zamanında Active modelinin incelemesini yapmıştım ,Active Dynamic elektronik donanım olarak bir tık daha fazlası var ama tavan rayı ve alüminyum alaşım jant yok, onlar sonradan da eklenebilir elektronik donanım eklemek kolay değil. 2008 genel olarak güzel bir araç, manuel sizin için dert olmayacaksa(ki ben bu saatten sonra sıfır ayarında bir arabayı manuel almam açıkça söyleyeyim) alınabilir neden alınmasın. Eğer biraz daha zorlarsanız bütçeyi otomatikleri de bulunuyordu 245 bandına en son, şu an ne durumda hiç bilmiyorum ama. Araç seçimi zor, Allah Kolaylık versin 🙃

BB34

Batuhan Baştekin
Senkromeççi
21 May 2021
20
6
70
25
Çanakkale
Zamanında Active modelinin incelemesini yapmıştım ,Active Dynamic elektronik donanım olarak bir tık daha fazlası var ama tavan rayı ve alüminyum alaşım jant yok, onlar sonradan da eklenebilir elektronik donanım eklemek kolay değil. 2008 genel olarak güzel bir araç, manuel sizin için dert olmayacaksa(ki ben bu saatten sonra sıfır ayarında bir arabayı manuel almam açıkça söyleyeyim) alınabilir neden alınmasın. Eğer biraz daha zorlarsanız bütçeyi otomatikleri de bulunuyordu 245 bandına en son, şu an ne durumda hiç bilmiyorum ama. Araç seçimi zor, Allah Kolaylık versin 🙃
Otomatiği şuan 275.000 TL bandında o da 10.000 km civarı :/ Dediğiniz gibi karar vermek çok zor.

BB34

Batuhan Baştekin
Senkromeççi
21 May 2021
20
6
70
25
Çanakkale
Manuelin vitesin fiyat aralığından bağımsız olarak alınabileceğini düşünen biri olarak, araç içinize sindiyse hayırlı olsun diyorum. Eğer içinize sinmediyse biz gene buradayız :)
Açıkçası araç içime sinmiş değil 230.000 TL bütçe yi bu araca vermek üzüyor beni. İstiyorum ki böyle bir bütçe ile premium bir araç almak.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Araç seçimi gerçekten çok çok zor bir hale geldi. Neresinden tutsak elimizde kalıyor.

VW alamıyorsan , PSA al , Opel al derdik. Şimdi PSA da çok geliştirdi kendini uygun fiyatlı alternarif değil artık.

Hyundai de benzer şekilde.

Japonlar da LPG işinden tutuluyor , onlar da Golf - Passat parası istemeye başladı. Efsane kasa ae 101 Corolla bile 60-70.

Az kullanılmış BMW al derdik onlar da boş arabaysa doldurup yine yüksek paralar istiyorlar.

10-15 senelik BMW - Mercedes alacaksan Mercedes al derdik daha sorunsuz diye. Onlar da "over engineered , 200.000km Mercedes için sıfır yeeaa" diye diye çürük arabalara sıfır parası istiyorlar.

Artık eski araba aldığına pek değmiyor gerçekten. 2000 model arabalar bir de hatasız - boyasız diye (Astra G , Focus 1 falan) 120-130 istiyorlar. N'oluyoruz ??

F30 316i bence üstünde durulması gereken araba. Çok aldatmaca var biliyorum ama 316'da o kadar olmaz diye düşünüyorum. 320d'ler o yönden çok daha tehlikeli gibi. Ekli çıkma ihtimali daha yüksek 😁

316i de km'ler yüksek , boya fazla gelirse 1 serisi ve Mercedes A serisine de bakılabilir. AMG paket olmayanları bulunabiliyor o paralara.

Dizel derseniz B8.5 A4 2.0 TDI önden çeker de tercih olunur.

A3'ü , Highline Golf bozuyor biraz ama Premium isteniyorsa mantıklı hale gelir.

Piyasa olarak ta bu sebepten sanırım 1 serisi ve A serisine göre fiyatı biraz daha uygun ama bence o sınıfta en güzeli A3 zaten.

Ben 250.000'lere 2.0 TDI A4 ve F30 316i arasında kalırdım.

F30 daha yeni gibi oluyor orada. Yani o A4 aslında LCİ E90'ın rakibi ama 2-3 sene sonra çıktığından model yılı olarak F30'a tekabül ediyor.

Son düzenleme:

BB34

Batuhan Baştekin
Senkromeççi
21 May 2021
20
6
70
25
Çanakkale
Araç seçimi gerçekten çok çok zor bir hale geldi. Neresinden tutsak elimizde kalıyor.

VW alamıyorsan , PSA al , Opel al derdik. Şimdi PSA da çok geliştirdi kendini uygun fiyatlı alternarif değil artık.

Hyundai de benzer şekilde.

Japonlar da LPG işinden tutuluyor , onlar da Golf - Passat parası istemeye başladı. Efsane kasa ae 101 Corolla bile 60-70.

Az kullanılmış BMW al derdik onlar da boş arabaysa doldurup yine yüksek paralar istiyorlar.

10-15 senelik BMW - Mercedes alacaksan Mercedes al derdik daha sorunsuz diye. Onlar da "over engineered , 200.000km Mercedes için sıfır yeeaa" diye diye çürük arabalara sıfır parası istiyorlar.

Artık eski araba aldığına pek değmiyor gerçekten. 2000 model arabalar bir de hatasız - boyasız diye (Astra G , Focus 1 falan) 120-130 istiyorlar. N'oluyoruz ??

F30 316i bence üstünde durulması gereken araba. Çok aldatmaca var biliyorum ama 316'da o kadar olmaz diye düşünüyorum. 320d'ler o yönden çok daha tehlikeli gibi. Ekli çıkma ihtimali daha yüksek 😁

316i de km'ler yüksek , boya fazla gelirse 1 serisi ve Mercedes A serisine de bakılabilir. AMG paket olmayanları bulunabiliyor o paralara.

Dizel derseniz B8.5 A4 2.0 TDI önden çeker de tercih olunur.

A3'ü , Highline Golf bozuyor biraz ama Premium isteniyorsa mantıklı hale gelir.

Piyasa olarak ta bu sebepten sanırım 1 serisi ve A serisine göre fiyatı biraz daha uygun ama bence o sınıfta en güzeli A3 zaten.

Ben 250.000'lere 2.0 TDI A4 ve F30 316i arasında kalırdım.

F30 daha yeni gibi oluyor orada. Yani o A4 aslında LCİ E90'ın rakibi ama 2-3 sene sonra çıktığından model yılı olarak F30'a tekabül ediyor.
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :)

BB34

Batuhan Baştekin
Senkromeççi
21 May 2021
20
6
70
25
Çanakkale
Arkadaşlar tekrardan merhaba herkese dün aracımızı Bursa dan satın aldık. ( Peugeot 2008 1.2 Puretech Active Dynamic Manuel 100 hp Avrupa Paket )
Aracı Bursa dan alıp ikamet ettiğimiz Çanakkale iline kadar 2 saatlik bir sürüş deneyimim sonrasında iyi ki almışım dedim. Aracı almak isteyen olursa her türlü soruları sorabilirsiniz. Gönül rahatlığı ile alın derim :)
Değerli yorumlarınız için sonsuz teşekkürler...

Ekli dosyalar

• ecb28546-1217-4ef2-a9e8-f022017b8847.jpg
    ecb28546-1217-4ef2-a9e8-f022017b8847.jpg
    92.2 KB · Görüntüleme: 0
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım