AÇIK 200000-230000 TL arası otomobil tavsiyesi

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Merhaba değerli arkadaşlar. Nasip olursa konforlu sorunsuz bir 2. el aile aracı almayı düşünüyorum.
  • Otomatik vites düşünüyorum. Bütçemiz 200000-230000 TL arasındadır.
  • Hb kullanıcısıyın şuan. Sedan araca geçiş yapmak istiyorum. D segmenti önceliğim.
  • Piyasa çok değişken ama A4, Skoda Superb yada Mercedes C modelleri arasında kaldım. Yada sizin tavsiye edeceğiniz bir marka varsa.
  • A4 ve Skoda şanzımanı korkutuyor beni açıkçası, ama konforlu arabalar.
  • Bagaj ve rahatlık önemli,çünkü çocuklu bir aileyiz. Uzun yolculuklarda yapıyoruz yeri geldiğinde.
  • Yakıt konusunda üzmemeli.
Teşekkürler. Tavsiyeleriniz önemli benim için.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Hacim ve yakıt en önemlisiyse ve kesinlikle sedan olacaksa Superb en iyi tercih olur. Dizel otomatik ve yüksek km olmayan bir araç bulabilirsiniz. En güncel kasada alabilirsiniz. Mercedes C ve Audi A4 bir yada iki önceki kasa ancak olur, km’si yine yüksek olur. Bu da sorun yaşama riskini artırır, bakım ve yürütme maliyetleri Superb’e göre yüksek olacaktır. Bakım maliyetlerine ok’seniz yönelebilirsiniz tabii. Yakıtı da Skoda kadar iyi olmaz. Yine arka yaşam alanları ve bagaj olarak Skoda’nın gerisindeler. Ben aile kullanımı olarak bu üç modelin de (ve hatta Opel insignia, VW Passat, Ford Focus gibi modelleri ekleyerek) station wagon versiyonlarına bakardım. Çok daha kullanışlı olacak ve keyif verecektir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yakit konusunda 2010 senesinde olsaydik muhtemelen dizel onerirdim. Ama malum gunumuzde turbo motorlarda sakin kullanimda dizelle ayni yaktiklari icin benzinli derim. Benzin olarak dusuk km araclarda bulabilirsiniz.

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Superb de sanırım güncel kasa 1.6 TDI için 250.000 TL nin üzerine çıkmak gerekir. Donanımlarını tam bilmiyorum Skoda'nın, standartındaki doluluk nasıl.
Tabi dizel otomatik olması iyi bir seçenek.
A4'ün motoru 2.0 TDI, vergi farklı olacaktır birde.
Sedan Passat nasıl olur acaba, düşük km bulunabilir mi?

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Yakit konusunda 2010 senesinde olsaydik muhtemelen dizel onerirdim. Ama malum gunumuzde turbo motorlarda sakin kullanimda dizelle ayni yaktiklari icin benzinli derim. Benzin olarak dusuk km araclarda bulabilirsiniz.
Hatta daha uzun ömürlü motor olur, yakıt olarak aynı dediğiniz gibi. Genelde şehir içi kullandığımız için daha düşük hacimli motor bile düşünülebilir. Vergiden de tasarruf etmiş olunur.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hatta daha uzun ömürlü motor olur, yakıt olarak aynı dediğiniz gibi. Genelde şehir içi kullandığımız için daha düşük hacimli motor bile düşünülebilir. Vergiden de tasarruf etmiş olunur.
Uzun omurluluk konusunda mantiken haklisiniz ama malum kucuk motor yuksek sıkıstirma olaylari girince ben 1.6 1.5 atmosferik araclara nazaran daha kisa omurlu olduklarini goruyorum. (Ve evet bende dusuk hacimli motor kullaniyorum)
Yukarida yazmissiniz ama 2.0 vb motorlarin vergisi vs derken ben ugrasmak istemezdim acikcasi. Dizelin yuksek km arizasi bel bukebilir ayrica.
Yani ozet gecersek vereceginiz meblalar cok kucuk mebla degil. Dizelleri artik uretmeyen markalar bile var. Ben direk turbo benzinli secenekleri dusunurdum.

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Uzun omurluluk konusunda mantiken haklisiniz ama malum kucuk motor yuksek sıkıstirma olaylari girince ben 1.6 1.5 atmosferik araclara nazaran daha kisa omurlu olduklarini goruyorum. (Ve evet bende dusuk hacimli motor kullaniyorum)
Yukarida yazmissiniz ama 2.0 vb motorlarin vergisi vs derken ben ugrasmak istemezdim acikcasi. Dizelin yuksek km arizasi bel bukebilir ayrica.
Yani ozet gecersek vereceginiz meblalar cok kucuk mebla degil. Dizelleri artik uretmeyen markalar bile var. Ben direk turbo benzinli secenekleri dusunurdum.
Güzel yorumunuz için teşekkürler. Aslında öyle performanslı kullanacak aile değiliz. Evden işe, işten eve. Dizele gerek var mı ki bu kadar diye de düşünüyorum.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,648
2,911
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yakıt dediğiniz için dizel dedim ama benzinli olur derseniz Tsi-Dsg kombinasyonu sıkıştırmadiginiz sürece tutumlu kombinasyon diye biliyorum superb ile düşünebilirsiniz

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Güzel yorumunuz için teşekkürler. Aslında öyle performanslı kullanacak aile değiliz. Evden işe, işten eve. Dizele gerek var mı ki bu kadar diye de düşünüyorum.
1.0 - 1.2 benzinliler ile 1.6 dizel motorlar ayni guclere sahip. Kucuk hacimliler dikkatli kullanimda dizelden yer yer az bile yakabilir. Buradaki puf nokta performansli kullanimda dizelin az dusuk hacimlilerin fazla yakmasi.
Tork konusuna geleceksek arkaya ceki demiri takip romork cekme planiniz yoksa dizele gerek yok acikcasi.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
İşten eve, evden işe kullanımda, yılda 20bin km’den az kullanımlarda kesinlikle ben de benzinliyi tercih ederim. Uzun yolcuysanız ancak dizel daha iyidir. Sadece yakıt olarak düşünmeyin, yürütme maliyetleri de önemli. Bakımı, satın alma maliyeti vs. her şeyiyle birlikte düşünmek lazım. Böyle hesap yapınca genelde yılda 20bin km ve üzeri dizel mantıklı hesap oluyor. Dizel geç ısındığı için günde 3-5km git gel senaryolarında iyi bir seçenek değil. Her gün 20-30km git gel yapılıyorsa ancak işe o zaman değerlendirilir kesinlikle. Bu rakamlara arkadaşların dediği gibi ben de premium bakmazdım. Hatta D sınıfı değil geniş C sınıfı da bakabilirdim. Octavia olur, Focus olur, bu araçların yine station kasaları olur tatmin eder diye düşünüyorum. Ne kadar genç araç o kadar sorunsuzluk ;) Ancak ben keyif alacağım, uğraşırım, vaktim var, param var, ille de şunlar olsun diyorsanız o da ayrı bir keyif tabii :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İşten eve, evden işe kullanımda, yılda 20bin km’den az kullanımlarda kesinlikle ben de benzinliyi tercih ederim. Uzun yolcuysanız ancak dizel daha iyidir. Sadece yakıt olarak düşünmeyin, yürütme maliyetleri de önemli. Bakımı, satın alma maliyeti vs. her şeyiyle birlikte düşünmek lazım. Böyle hesap yapınca genelde yılda 20bin km ve üzeri dizel mantıklı hesap oluyor. Dizel geç ısındığı için günde 3-5km git gel senaryolarında iyi bir seçenek değil. Her gün 20-30km git gel yapılıyorsa ancak işe o zaman değerlendirilir kesinlikle. Bu rakamlara arkadaşların dediği gibi ben de premium bakmazdım. Hatta D sınıfı değil geniş C sınıfı da bakabilirdim. Octavia olur, Focus olur, bu araçların yine station kasaları olur tatmin eder diye düşünüyorum. Ne kadar genç araç o kadar sorunsuzluk ;) Ancak ben keyif alacağım, uğraşırım, vaktim var, param var, ille de şunlar olsun diyorsanız o da ayrı bir keyif tabii :)
Size katiliyorum ama uzun yolculuklarda dizelin faydasi konusu bende yok:D bakim konusunda dizel daha pahali , satin almasi daha pahali, bakim araligi daha kisa ve vergisi yuksek dizelin. Yurtdisinda dizellerin sehir iclerine girmesi yasaklanmaya ufaktan da olsa basladi. Tr de olmaz kabul ediyorum ama ben dizelin avantajini gunumuzde anlayamiyorum.

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Yıllık 15.000 km yapıyoruz. Şuan kullandığım araç LPG li 2011 Otomatik Auris, atmosferik motor. Yakıt konusunda gerçekten iyi. 32 kuruş falan yakıyor şehir içinde. Şehir düz bir şehir. Peki TSI motora geçiş yapsam yakıt değerleri ne olmalı ki az yakıyor demem lazım? Örneğin 50 kuruş yakmasına normal mi demeliyim, Çünkü benzinli kullanmadım bulunduğum şehirde.

Son düzenleme:

chesteren

Profesör
19 Eyl 2016
125
247
1,385
Elazığ
Marka
Toyota
Eski bir Skoda Superb kullanıcısıyım, yakın zamana kadar da Opel Astra sedan kullanıyordum. Astra'yı satıp tekrar Superb'e geçme niyetindeydim fakat Toyota'nın yapmış olduğu kampanya ve ellerindeki ikinci el araca altın muamelesi gösteren araç satıcıları yüzünden gittim sıfır Corolla 1.5 Dream otomatik aldım çıktım. Şimdilik kesinlikle memnunum, D segmenti olsun diye diretmezseniz siz de bir göz atın derim.

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Eski bir Skoda Superb kullanıcısıyım, yakın zamana kadar da Opel Astra sedan kullanıyordum. Astra'yı satıp tekrar Superb'e geçme niyetindeydim fakat Toyota'nın yapmış olduğu kampanya ve ellerindeki ikinci el araca altın muamelesi gösteren araç satıcıları yüzünden gittim sıfır Corolla 1.5 Dream otomatik aldım çıktım. Şimdilik kesinlikle memnunum, D segmenti olsun diye diretmezseniz siz de bir göz atın derim.
Öncelikle hayırlı olsun, sağlıkla kazasız kullanın. Bende toyota kullanıcısıyım, kesinlikle sorun yaşamadım. Otomatik şanzımanda problem yaşamadım. Konfor olarak memnun değilim. Yol sesi, rahatlık vb. sanırım sıkıldım Toyota'dan. Tasarım olarak daha iyi yapabilirlerdi diye düşünüyorum.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
İlla D segmenti olmasına gerek yok gibi. Son dönemde o civardaki araçlardan araştırmalarımla Octavia'nın çok mantık dolu bir araç olduğunu düşünüyorum. Şimdilik araç alma durumumuz ortadan kalktı fakat favorilerimdeki bir kaç aracı paylaşayım, işinize yarar belki.

İlla sedan olmayacaksa SW olması sebebiyle hacmi çok rahat ettirecektir. D segmentini aratmaz diye düşünüyorum.

Benzinli düşünüyorsanız, performansı da yakıtı da çok üzmeyecek bir araç. 1.2 TSI gerçekten güzel bir motor.

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
İlla D segmenti olmasına gerek yok gibi. Son dönemde o civardaki araçlardan araştırmalarımla Octavia'nın çok mantık dolu bir araç olduğunu düşünüyorum. Şimdilik araç alma durumumuz ortadan kalktı fakat favorilerimdeki bir kaç aracı paylaşayım, işinize yarar belki.

İlla sedan olmayacaksa SW olması sebebiyle hacmi çok rahat ettirecektir. D segmentini aratmaz diye düşünüyorum.

Benzinli düşünüyorsanız, performansı da yakıtı da çok üzmeyecek bir araç. 1.2 TSI gerçekten güzel bir motor.
1.2 TSI yada varsa 1.4 TSI Octavia ve 1.4 TSI Superb yakıtı nasıldır bilgisi olan arkadaşlar var mı? Teşekkürler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım