2005 1.3 Multijet Palio Yakıt Tüketimi Normal Mi?

furkan06

Furkan
Düz Yol Gazcısı
15 Ağu 2021
32
2
145
24
Ankara Keçiören
Marka
Fiat
Aracım 2005 1.3 multijet palio yol bilgisayarında şehir içi 1 litre ile 13 kilometre gider şeklinde gözüküyor yani 100 kilometrede 7,69 Litreye denk.
Fabrika verisi aracın:
Şehir İçi : 5.9LT
Şehir Dışı: 3.9LT
Ortalama : 4.6LT
Bana fazla geldi ama araba sonuçta 2005 model 203 binde motor yorgunluğu olarak yorumladım. Yinede fazla geliyor.
Kırıkkale Ankara arası 1 litre ile 22-24 km arası değişti Buda 100km de 4.30 Litreye falan denk geliyor ki normal bence .
Aracı Ankara da şehir içinde trafikte kullanıyorum genelde fakat sakin olduğu zamanlarda oluyor Yaşadığım bölge yokuşlu.
Sizce normal mi ?

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ankaranın neresinde olduğuna göre değişir, trafik eskisi gibi sakin değil heryer kalabalık. Ben mamak ulus arası 1.3mj egea kullandım bi hafta 7.1 litre yaktı fabrika verisi kaç bilmiyorum ama. Bir de uzunda 4 küsürlere düştüğüne göre sorun yoktur bence.

furkan06

Furkan
Düz Yol Gazcısı
15 Ağu 2021
32
2
145
24
Ankara Keçiören
Marka
Fiat
Ankaranın neresinde olduğuna göre değişir, trafik eskisi gibi sakin değil heryer kalabalık. Ben mamak ulus arası 1.3mj egea kullandım bi hafta 7.1 litre yaktı fabrika verisi kaç bilmiyorum ama. Bir de uzunda 4 küsürlere düştüğüne göre sorun yoktur bence.
Keçiören'deyim bahçeli den gelmek zaten 6-9 arası işkence trafik samsun yolunda aşırı oluyor 15 dk lik yolu 40dk 1 saatte tamamlıyorum.
Aynen Ankara eskisi gibi değil aşırı trafik oluyor. Genelde bu rotadayım zaten. Ki bazen sakin gidiyorum bazen yükleniyorum arabaya .

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Keçiören'deyim bahçeli den gelmek zaten 6-9 arası işkence trafik samsun yolunda aşırı oluyor 15 dk lik yolu 40dk 1 saatte tamamlıyorum.
Aynen Ankara eskisi gibi değil aşırı trafik oluyor. Genelde bu rotadayım zaten. Ki bazen sakin gidiyorum bazen yükleniyorum arabaya .
ben dert edilecek bi durum olduğunu düşünmüyorum keçiöreni ve samsun yolunu bilen birisi olarak :D Akşamları samsun yolunu kullanıyorum ankamallin ordan sitelere kadar, keçiören ayrımına kadar tam eziyet oluyor, siz keçiörene gittiğiniz için ayrımdan sonrası da eziyet devam ediyor zaten normaldir o trafiğe bu tüketimler

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Sürekli Samsun yolunu kullanan biri olarak günün hangi saati olursa olsun Akköprü ve Aydınlıkevler arası hep bi yoğunluk oluyor orayı atlattıktan sonra rahatlıyorum, size sabır diliyorum bu yakıt tüketimi normal görünüyor.

furkan06

Furkan
Düz Yol Gazcısı
15 Ağu 2021
32
2
145
24
Ankara Keçiören
Marka
Fiat
ben dert edilecek bi durum olduğunu düşünmüyorum keçiöreni ve samsun yolunu bilen birisi olarak :D Akşamları samsun yolunu kullanıyorum ankamallin ordan sitelere kadar, keçiören ayrımına kadar tam eziyet oluyor, siz keçiörene gittiğiniz için ayrımdan sonrası da eziyet devam ediyor zaten normaldir o trafiğe bu tüketimler
işkence ne kelime geçen cuma bahçeliye gideyim dedim dönerken 20 dk de bahçeliden çıkamadık yol kilitlenmiş resmen kontağı kapatıp 5 dk beklediğimi hatırlıyorum ordan kurtardık sanıyorsun samsun yoluna bi çıkıyorsun bir işkence de orda sonra keçiörene giden bütün yollar kapalı aslında havalimanı yolunda oturuyorum ama dutluk tarafından geçmem gerekiyor işkence x5

furkan06

Furkan
Düz Yol Gazcısı
15 Ağu 2021
32
2
145
24
Ankara Keçiören
Marka
Fiat
Öğrenci olarak en mantıklısı otobüs devam Aracı kullandığımda genelde 3-4 kişi olma sebebi ile yoksa tek başına asla. :D Herkese sabır diliyorum içim rahatladı biraz teşekkürler.

mustafatoptan

Mustafa Toptan
Senkromeççi
5 Ocak 2022
6
2
70
30
Türkiye
Marka
Alfa Romeo
Bence 0.5'lik bir fazlalık var ama dert edilecek bir fazlalık değil. Havaların soğuması, lastik basınçları ve benzeri faktörler ektilemiş olabilir.

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
766
1,134
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Yol bilgisayarı yanıltıyor olabilir, pompadan da hesap yapmak lazım. Ek olarak kış ayında motor geç ısındığı için kısa mesafe kullanıyorsanız tüketim normal. Bende 7.0 görmüştüm kısa mesafe bindiğim zamanlar.

furkan06

Furkan
Düz Yol Gazcısı
15 Ağu 2021
32
2
145
24
Ankara Keçiören
Marka
Fiat
An itibari ile fazla yakıtın ufak bir sebebini buldum araç boştayken kriko ile kaldırdım arka lastikleri döndürmek için bütün güçümle asılmak zorunda kalıyorum ki dur kalklarda arkanın biraz tuttuğunu hissediyordum.

Denizgezen

Eren Denizgezen
Düz Yol Gazcısı
7 Eki 2021
17
21
145
18
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam yokuşlu yollar olması , trafik varken bu yakıtlar güzel. Çok fazla yakmıyor merak etmeyin.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım