2005 Caddy 1.9 TDI Kombi için Navigasyon, Müzik Çalar, Ön Arka Kamera ve Park Sensörü Tavsiyesi

Hyena34

Selahattin
Düz Yol Gazcısı
7 Mar 2021
5
0
110
27
hatay
Marka
Volkswagen
Merhaba,

2005 Model Volkswagen Caddy 1.9 TDI Kombi için aradığım ve tavsiyeye ihtiyaç duyduğum parçalar;
  1. Araç içi navigasyon
  2. Müzik çalar (USB girişi olursa süper olur.)
  3. Ön-Arka kamera
  4. Park Sensörü

1. Araba'yı babamda kullanmakta ve navigasyon olarak telefonu pek kullanamıyor, kullanımı basit ekranı en az orta büyüklükte olan bir cihaz arıyorum.
  2. Müzik çalar olarak internette uyumlu cihaz bulamadım, yerine tam uyacak bir cihaz olursa şu anki araçta takılı olan medya cihazını çıkartmayı düşünebilirim.
  3. Ön ve arka kamera için araştırma yaptığımda 70mai 1s D06 Araç İçi Kamera ve 360 G300 1296p Araç İçi Kamera ürünlerini buldum. Fiyatlar indirim ile yarıya düşmekte. Bu ürünlerden birinden iki adet alıp ön ve arka olacak şekilde takmak mantıklı mıdır? Başka cihaz öneriniz var mıdır?
  4. Park sensörü olarak ön ve arka olacak şekilde arıyorum, görüntü verecek şekilde olmasına gerek yok ancak olursa güzel olur.
Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler. ☺️

Bütçe olarak açıkçası aklımda pek bir fiyat yok. El mecbur bu ürünleri alacağım, şu an için en fazla 1500-2000 +10% Türk lirası verebilirim.

MotorcycleHead

Motorcycle Head
Düz Yol Gazcısı
3 Mar 2021
32
12
145
26
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aile arasında kullandığımız Fiat Albea'nın içine sonradan eklediğimiz parçaların birçoğunu BİM ve A101'den aldık. İşlevsellik konusunda gayet işe yaradığını düşünüyorum fakat kalite arzunuza göre teknoloji marketlerini ve oto aksesuarcıları gezip içinize sineni almanızı öneririm. Fakat bir sitede okuduğum ve otomobilin değerini düşürme meselesi bir süre kafamı karıştırsa da ucuza aldığım parçaları yaklaşık 6 aydır sorunsuz kullanıyorum.

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat

Hyena34

Selahattin
Düz Yol Gazcısı
7 Mar 2021
5
0
110
27
hatay
Marka
Volkswagen
https://www.carvocal.com/urun/volkswagen-caddy-android-multimedya-sistemi
ayrıca ucuz alternatifi de mevcutmuş, bu tip ürünler daha orijinal görünüm sağlıyor. Düşünülebilir.

Ucuz alternatif olarak önerdiğiniz ürün daha çok dikkatimi çekti açıkçası, bu sayede diğer almayı planladığım donanımlar içinde bütçe kalmış olur. Araç içi kameralarda hepsiburada üzerinden indirimler mevcut 70mai ve G300 yarı fiyatından daha aşağıda ancak hem ön hem arka kamera almayı düşünüyorum. Bu durumda 70mai kamerasından 2 tane alıp bir öne bir arkaya takma gibi bir düşünceye sürükledi, fikirleriniz nelerdir?

Araç park sensörü ve park kamerası olarak nasıl bir yol izlemem gerekiyor sizin deneyimleriniz nelerdir, hangi ürünleri önerirsiniz?

Teşekkürler.

Konu günceldir, hala ilgili ürünleri aramaktayım

https://www.carvocal.com/urun/volkswagen-caddy-android-multimedya-sistemi
ayrıca ucuz alternatifi de mevcutmuş, bu tip ürünler daha orijinal görünüm sağlıyor. Düşünülebilir.

Bu ürünle ilgili ilgili firma ile görüştüm, park sensörü ve araç içi kamera ile ilgili bilgide aldım. Bu firmanın DVR-5000S kamerası nasıldır bilginiz var mı acaba? İnternet üzerinde videolarını bulamadım pek.

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Ucuz alternatif olarak önerdiğiniz ürün daha çok dikkatimi çekti açıkçası, bu sayede diğer almayı planladığım donanımlar içinde bütçe kalmış olur. Araç içi kameralarda hepsiburada üzerinden indirimler mevcut 70mai ve G300 yarı fiyatından daha aşağıda ancak hem ön hem arka kamera almayı düşünüyorum. Bu durumda 70mai kamerasından 2 tane alıp bir öne bir arkaya takma gibi bir düşünceye sürükledi, fikirleriniz nelerdir?

Araç park sensörü ve park kamerası olarak nasıl bir yol izlemem gerekiyor sizin deneyimleriniz nelerdir, hangi ürünleri önerirsiniz?

Teşekkürler.

Konu günceldir, hala ilgili ürünleri aramaktayım

Bu ürünle ilgili ilgili firma ile görüştüm, park sensörü ve araç içi kamera ile ilgili bilgide aldım. Bu firmanın DVR-5000S kamerası nasıldır bilginiz var mı acaba? İnternet üzerinde videolarını bulamadım pek.
Belirtilen ürün hakkında spesifik bir bilgim yok ancak daha önceden sahip olduğumuz corsada burdan alınma multimedya vardı özellikle geceleri geri görüş kamerası çok başarılıydı. Park sensörü de yine aynı firma içerisinde satılıyor ve 150tl gibi bir fiyatı vardı diye hatırlıyorum. 2 kamerayı bağlama konusunda entegrasyonunu nasıl yapmayı planlıyorsunuz? Bunun için firmayla iletişime geçmek en iyi yol olacaktır çünkü ortaya yazılımsal ve donanımsal sorunlar çıkıyor ve bunu en iyi şekilde firma cevaplayabilir.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Spesifik bir marka bilgim yok ancak iyi bir markanın android sistemini almakta fayda var. Çoğunda CarPlay özelliği de geliyor ve iPhone'unuz varsa ya da geçerseniz onu da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca direkt içinde uygulamalar olduğundan istediğiniz navigasyonu ekran üzerinden kullanabiliyorsunuz. Ucuz ve pahalı sistemler arasındaki en temel fark ses kalitesi, görüntü kalitesi, kamera kalitesi ve donanım farkı oluyor. Ucuza aldığınız bir sistem 3-4 seneye çok yavaşlayabilir. Yine ses kalitesi ve ekran kalitesi tatmin etmeyebilir. Bunları göz önünde bulundurup deneyip görüp almak mantıklı bu sistemleri.

Hyena34

Selahattin
Düz Yol Gazcısı
7 Mar 2021
5
0
110
27
hatay
Marka
Volkswagen
Belirtilen ürün hakkında spesifik bir bilgim yok ancak daha önceden sahip olduğumuz corsada burdan alınma multimedya vardı özellikle geceleri geri görüş kamerası çok başarılıydı. Park sensörü de yine aynı firma içerisinde satılıyor ve 150tl gibi bir fiyatı vardı diye hatırlıyorum. 2 kamerayı bağlama konusunda entegrasyonunu nasıl yapmayı planlıyorsunuz? Bunun için firmayla iletişime geçmek en iyi yol olacaktır çünkü ortaya yazılımsal ve donanımsal sorunlar çıkıyor ve bunu en iyi şekilde firma cevaplayabilir.

Araç ön ve arka kayıt kamerasını cihaza bağlama gibi bir düşüncem yok onların kayıtlarını bilgisayar ortamında yedekledikten sonra sdcardlarını temizleyip geri takmayı planlamaktayım.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Çin'deki VW'ler için üretilen multimedyalar Caddy'ye de uyumlu olabilir onlara hiç baktınız mı? Carplay vs. de oluyor hem de orijinal bir ürün takmış olursunuz.

Hyena34

Selahattin
Düz Yol Gazcısı
7 Mar 2021
5
0
110
27
hatay
Marka
Volkswagen
Çin'deki VW'ler için üretilen multimedyalar Caddy'ye de uyumlu olabilir onlara hiç baktınız mı? Carplay vs. de oluyor hem de orijinal bir ürün takmış olursunuz.

Hayır, açıkçası hepsiburada ve forumlar üzerinden araştırma yaptım. Mümkün ise link paylaşabilir misiniz?

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes

Çok güzel bir tavsiye vermişsiniz. Gerçekten Almanya’da da çok alınıyor bu modüller. Orijinal olduğundan uyum sorunu yok, kalitesi de güzel. Bir arkadaş bu şekilde eski bir Caravelle aracına taktı bu ekranlardan. Tam detayları bilmiyorum ama ondan duymuştum Çin’den getirttim orijinal parça demişti.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Çok güzel bir tavsiye vermişsiniz. Gerçekten Almanya’da da çok alınıyor bu modüller. Orijinal olduğundan uyum sorunu yok, kalitesi de güzel. Bir arkadaş bu şekilde eski bir Caravelle aracına taktı bu ekranlardan. Tam detayları bilmiyorum ama ondan duymuştum Çin’den getirttim orijinal parça demişti.
Evet gerçekten güzel çözümler, Türkiye'de de sıkça yapılıyor.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hocam navigasyonlu teypler çok stabil çalışmıyor ve kullanımı da kolay olmuyor. Fiyatları da pahalı. Ben tavsiye etmem

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım