KAPALI 2007 FİESTA MARŞ SORUNU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BURAKGUNDUZ

Elit Apaçi
10 Eki 2016
64
30
970
Herkese Selamlar

2 ay önce aldığım 2007 100bin km deki fiestamın bazen kontagı çevirmeme ragmen bujilerden hiç ses gelmiyor :/ 3 kez yaptı bu sorunu arabayı vurdurarak çalıştırıyorum hoş olmuyor :)Sizin başınıza daha önce geldi mi neden olabilir?
Teşekkürler

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Herkese Selamlar

2 ay önce aldığım 2007 100bin km deki fiestamın bazen kontagı çevirmeme ragmen bujilerden hiç ses gelmiyor :/ 3 kez yaptı bu sorunu arabayı vurdurarak çalıştırıyorum hoş olmuyor :)Sizin başınıza daha önce geldi mi neden olabilir?
Teşekkürler

Akü zayıftır muhtemelen yenisi ile değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Akünüz çok yeniyse ateşleme sisteminde bir sıkıntı olabilir ama yolda giderken stop etmiyorsa ve herhangi bir arıza lambası yanmıyorsa muhtemelen akünüz eski.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Aracınız benzinli mi dizel mi ? Eğer hiç marş almıyorsa veya zayıf marş alıyorsa akünün değişmesi gerekiyor. Fakat marş alıp motor çalışmıyorsa dizel motor için kızdırma bujisi denilen parçanın değişmesi gerekebilir.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
2007 fiestaların büyük bölümü dizel, tdci motor. Yüksek ihtimal Kızdırma bujisi

BURAKGUNDUZ

Elit Apaçi
10 Eki 2016
64
30
970
araç 1.4 dizel.Benim düşüncem çakmaklıgı çok kullandıgımdan dolayı oluyor .Eger çakmaklıgı kullanmazsam ve çalıştırırken ve kapatırken biraz beklersem bir sorun olmuyor :/Bakıma götürecegim henüz vaktim olmadı aktif olarak kullanıyorum .Ayrıca KOCAELİ nde bildiginiz usta var mıdır?
Teşekkürler

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
araç 1.4 dizel.Benim düşüncem çakmaklıgı çok kullandıgımdan dolayı oluyor .Eger çakmaklıgı kullanmazsam ve çalıştırırken ve kapatırken biraz beklersem bir sorun olmuyor :/Bakıma götürecegim henüz vaktim olmadı aktif olarak kullanıyorum .Ayrıca KOCAELİ nde bildiginiz usta var mıdır?
Teşekkürler
Kocaeli'de İzmit Sanayi Sitesi'nde özel Ford servisi Seç Oto. Selman Usta. Yıllarca Esoto'da çalışmıştı, oradan ayrılıp kendi yerini açtı. Tanıdığımız bildiğimiz güvendiğimiz bir ustadır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şöyle sorunlar görmüştüm 1.4 tdci motorlarla ilgili. Sık görülen sorunlarmış. Direksiyonuna geçip kullanmak dışında bu motorlar hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım. Video yorumlarından yola çıkarak olası sorunlara bakabilirsiniz. En azından ustaya göstermek için kolaylık olur. =)

BURAKGUNDUZ

Elit Apaçi
10 Eki 2016
64
30
970
çakmaklıkla alakalı olacağını sanmam buji için ;

http://www.yedekparcaford.com/Fiest...KQdydUNCUpRfIIdES7p5Wecy7vPPNOd0ODxoCabzw_wcB

Marş motoru için;
http://www.fordtoptancisi.com/Mars-Motoru-Fiesta-Fusion-14-Tdci,PR-837.html

Bunlar ilk bulduğum linkler, biraz googlelayarak daha ucuza da bulabilirsiniz ama tamirciye gidin onarılabilir ya da bambaşka arızalar çıkabilir çok daha uygun fiyata çözebileceğiniz. İzmite uzağım o konuda yardımcı olamayacağım
hocam çok saol dün farkettimki çakmaklıktan degil ve can sıkmaya başladı .Bugün @berkertekin in önerdigi yere gidicem yardımların için teşekkürler

BURAKGUNDUZ

Elit Apaçi
10 Eki 2016
64
30
970
herkese iyi haftalar

Cumartesi Seç oto ya gittim. Sorun marş motorundaymış . Marş motorunu kurtarma ihtimali yoktu o yüzden degiştirdik 350 lira tuttu marş motoru degişlince arabanın çalıştırma sesi çok degişti hoş bir ses çıkarıyor:) .bu arada Seç oto dan kesinlikle çok menunum insana güven veren ve bilgili bir usta Herkese yardımları için teşekkürler .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım