KAPALI 2008 BMW 3.20i 170hp Coupe, 2012 BMW F30 3.16i yada 3.20i mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nocomment

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2017
26
1
595
Arkadaşlar merhaba bu 2 kasa arasında kaldım.

Normalde f20 kullanıyorum.

2008 3.20i yaşından dolayı hiç tarzım değil düşünmem fakat söz konusu araç bütün bakımları yapılmış (aracın donanımı standart f30 lardan baya fazla) ile gerçekten sıfır kondisyonda hatasız bir araç.

Böyle bir araç mı yoksa piyasada temizini bulmanın gerçekten zor olduğu bir f30 mu ? (E92 12 yaşında ama çoğu 2-3 yaşındaki arabadan daha diri ve temiz)

F30 ise hangi motoru önerirsiniz. 75-80k km deki f30 larda nelerin değişip değişmediğini kontrol etmeliyim mekanik olarak.

Yorumlarınıızı bekliyorum arkadaşlar

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
E90 320d aracımı kullanıyorum. Sedanı bile bu kadar zevkliyken coupesi bence gayet alınası bir araçtır. dediğinize göre almayı düşündüğünüz aracın kondisyonu da oldukça iyi. F30’da E92 kadar sürüş zevki bulamayabilirsiniz. ben yerinizde olsam E92 alırdım.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
E92 320i'deki Türkiye'ye gelen çoğu araçta 156 hp'lik motor mevcut. 170 hp'lik motorlar oldukça nadir. Ancak tüm araçların sahipleri araçlarının 170 hp olduğunu iddia ediyor. Yanlış bilinen gerçekler diyelim. Almadan önce bunu Bmw Vin Decoder sayfasından sorgulama yapmanızı öneririm. N46 motorlu araçlar 156 hp, N43 motorlu araçlarda 170 hp'lik motor bulunur.

14 hp ne kadar fark edecek derseniz, çok da fark etmeyecektir haklısınız. Ancak Bmw tutkunları için bu gibi detaylar önemlidir. Ayrıca 10 yaşında otomatik şanzıman ve atmosferik 4 silindirli motor aman aman fazla bir güç üretemiyor. Hatta 136hp'lik F30'lar Şanzıman ve Turbo farkından dolayı daha atik hissettirecektir. 0-100 km/h hızlanma bilgilerini paylaşıyorum.

E92 320i Otomatik 156 hp 9.5 sn
E92 320i Otomatik 170 hp 8.8 sn
F30 316i Otomatik 136 hp 9.2 sn

Sizin tercihiniz ne olurdu diye sorarsanız. E92'lerin nadir de olsa manuel şanzımanlı olanları çıkıyor. Manuel 320i alır kullanırdım. Hem ekonomi hem de bir miktar performans alabilirim diye düşünüyorum. Yine 0-100 km/h hızlanma bilgilerini paylaşıyorum.

E92 320i Manuel 156 hp 8.9 sn
E92 320i Manuel 170 hp 8.1 sn

Saygılar.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Manuelse E92 320i, değilse temiz orta donanım bir F30 316i.

N46 156'lık motorlar maalesef sağlıklı motorlar değiller, atmosferik olmalarına rağmen çok narin ve çok fazla plastik parçası mevcut, 200 bin km de sandık motor isteyen çok N46 var.

Dolayısıyla turbolu aşırı beslemeli de olsa F30 öneririm.

Ha manuelse N46 manuel atmosferik arkadan itiş ve coupe kombinasyonu için alırdım E92'yi, yalnız eğer otomatikse, N46'ların otomatiği hem çekmez hem de keyif falan bırakmaz adamda kesinlikle önermem.

Son düzenleme:

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Bence f30 316i içindeki motor her ne kadar psa grubuda olsa Dayanıklı bir motor tabi aracin kullanimina bağlı biraz yazılım atıp sinir zorlayanlar cok oluyor malesef bir kere arkadaşımın arabasi yandı. Ama normal kullanimda gayet güzel ve keyifli bir araç hatta 316i’ye tüp taktiran bir tanıdığım bile var sıkıntı yaşamıyorum diyor hem kasa tipi hem kullanislilik hemde temizlik cok önemli bilirsiniz ki bmw’ye 1. Sahibi biner 2. Sahibi biner 3. Sahibine bmw biner. Masraflı araç acmaya basladigindada durdurulmuyor malesef. Yazilimsiz temiz hatta jantlari bile oynanmamis standart donanim bir f30 alabilirsin 12 yaşındaki arabaya binilmez.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
Bence f30 316i içindeki motor her ne kadar psa grubuda olsa Dayanıklı bir motor tabi aracin kullanimina bağlı biraz yazılım atıp sinir zorlayanlar cok oluyor malesef bir kere arkadaşımın arabasi yandı. Ama normal kullanimda gayet güzel ve keyifli bir araç hatta 316i’ye tüp taktiran bir tanıdığım bile var sıkıntı yaşamıyorum diyor hem kasa tipi hem kullanislilik hemde temizlik cok önemli bilirsiniz ki bmw’ye 1. Sahibi biner 2. Sahibi biner 3. Sahibine bmw biner. Masraflı araç acmaya basladigindada durdurulmuyor malesef. Yazilimsiz temiz hatta jantlari bile oynanmamis standart donanim bir f30 alabilirsin 12 yaşındaki arabaya binilmez.
bmw’ye 1. sahibi biner 2. sahibine bmw biner lafınıza katılmıyorum. eğer bakımlarını düzenli yaptırırsan, her virajda yanlamaya çalışıp arka tekerini bi kaldırıma ön tekerini trafik lambasına çarparsan tabii ki. herkesin dediği sinan koç’un da bi videoda belirttiği gibi bir laf var: “sorunlu araba yoktur sorunlu kullanıcı vardır”.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
bmw’ye 1. sahibi biner 2. sahibine bmw biner lafınıza katılmıyorum. eğer bakımlarını düzenli yaptırırsan, her virajda yanlamaya çalışıp arka tekerini bi kaldırıma ön tekerini trafik lambasına çarparsan tabii ki. herkesin dediği sinan koç’un da bi videoda belirttiği gibi bir laf var: “sorunlu araba yoktur sorunlu kullanıcı vardır”.
Hiç yanlamadığımız bmw miz(2008) bayağı öasraf çıkarttı bize zamanında, D sınıfı birçok eski araba Passat Mondeo gibi arabaların yürütmesi oldukça masraflı oluyor, bmwler de öyle.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bazı çok bilgili BMW'cilerin çoğunun böyle klişe lafları vardır eğer mesele beylik laflar yazmaksa ben de yazayım.

''Bir bmw'yi ilk alan bmw'ye biner sonraki alana bmw biner''
''Bmw'yi bir alan sevinir, bir de satan''
''Benimle Masrafa Var mısın?''
''Sanrufsuz bmw balkonsuz eve benzer''
''Aşk 3 harfli''

gibi gibi uzar gider böyle ''nargileci'' beylik lafları etmekten kolayı yok(lafım meclisten dışarı forum özelindeki kişileri söylemiyorum yanlış anlaşılmasın).

Bugün daha hala insanlar o araçlara biniyorlar, arkadan tahriğe ve yakın zamana kadar(ne yazık ki şu an öyle değil) sürüş zevkine önem veren bir marka böyle beylik laflarla çekiştirip çekiştirip karalamak biraz hazımsızlık gibi geliyor.Markanın önceliği belli, o konuda başarılı mı başarılı bitti.

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu kadar temizse E92 alırdım. Yeni arabalar %100 sorunsuz denmeyeceği gibi eski arabalarda %100 sorunlu denilmez. İyi bakılmış bir E92, eti kemiği sömürülmüş F30'dan daha sorunsuzdur. Kafadan eski alınmaz diyenler boş konuşuyor. Arada 4 yıl var birde sanki e30 alıyor gibi yazmışsınız.

Son düzenleme:

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
Hiç yanlamadığımız bmw miz(2008) bayağı öasraf çıkarttı bize zamanında, D sınıfı birçok eski araba Passat Mondeo gibi arabaların yürütmesi oldukça masraflı oluyor, bmwler de öyle.
doğrudur bir şey diyemeyeceğim ancak çevrede böyle bir algı yaratılması yanlış bana kalırsa.düzgün bakıldığında bir çok bmw kırılgan sürekli masraf çıkaran bir araç değil bana kalırsa. daha doğrusu her arabanın çıkarttığı masrafları çıkarıyor

nocomment

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2017
26
1
595
Arkadaşlar araca bindim (e92) inanın sıfır km arabadan daha çok ses gelir kötü bir zeminden geçerken(ne trim sesi var ne alt takımdan bir ses ne de amortisör sesi).

Tek korkum 3.20i 170 hp otomatik versiyonda kronik bir sorun var mıdır. (Motor şanzıman olarak)

Bende N13B16 kullanıyorum f30 lardaki motoru biliyorum fena bir motor değil (fazla hırpalanmazsa) ama ilanlardaki f30larda diri araç bulmak zor iyi kondisyondakilere de iyi paralar istiyorlar.

nocomment

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2017
26
1
595
doğrudur bir şey diyemeyeceğim ancak çevrede böyle bir algı yaratılması yanlış bana kalırsa.düzgün bakıldığında bir çok bmw kırılgan sürekli masraf çıkaran bir araç değil bana kalırsa. daha doğrusu her arabanın çıkarttığı masrafları çıkarıyor

Katılıyorum insanımız bu araba bmw diyerek insan gibi kullanmıyor araçları

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Dediğim gibi sadece bme değil, diğer markalarda da var.

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Ben e60 530d kullandım (aldigimda 5 bin kmdeydi) arkadan iter araçlar her ne kadar kullanimi keyifli gozuksede kar kis kiyamette yine onden ceker arabalara cektiriyosunuz kendinizi ben 2 kere yolda kaldım bir kere şanzıman kilitledi bir kerede alüminyum piston oldugu için motor şişti sehir icinde diferansiyel ötme sıkıntısı olabiliyor zincirli motor olduğu icin triger derdin yok ama iyi bi usta bakmadığında her bmw sorun çıkartır ben 2 kere sillesini yedim ağırdı yani g 3.16i f30 a gelecek olursak düzgün bir f30 alınır ama düzgün olacak yanlamicak değil bu arabalar illaki yanlıyor bazen istemeyerek yanlıyor benkm tercihim f30 e92 kasa benim beğenmediğim en cok sorun cikaran kasa.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar araca bindim (e92) inanın sıfır km arabadan daha çok ses gelir kötü bir zeminden geçerken(ne trim sesi var ne alt takımdan bir ses ne de amortisör sesi).

Tek korkum 3.20i 170 hp otomatik versiyonda kronik bir sorun var mıdır. (Motor şanzıman olarak)

Bende N13B16 kullanıyorum f30 lardaki motoru biliyorum fena bir motor değil (fazla hırpalanmazsa) ama ilanlardaki f30larda diri araç bulmak zor iyi kondisyondakilere de iyi paralar istiyorlar.
F30'dan yanayım temiz bir F30 arasanız alsanız daha iyi olur daha önceden da yazdığım gibi otomatik şanzıman 156 hp atmosferik yeterince zevk vermeyecektir.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
E92 yi tercih ederim ben sizin yerinizde olsam. Dediğiniz gibi donanımlı ve temiz ise. N13 motorlara güvenmiyorum maalesef, sorunu bence daha fazla olur N43'den.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW

N43 motorun kronik sıkıntıları basit sensör bozulmalarından öte gitmez. Biraz da yağ yakmayı sever. Ancak bakımlarını eksiltmezseniz sorun yaşamazsınız eğer iyi bakılmış bir araba ise. Bir de valvetronik oringleri çabuk bozulup yağ kaçırabiliyor.
Otomatik Şanzımanda türbin ya da beyin gibi sıkıntılarınız olabilir ancak bu her otomatikte başınıza gelebilecek risklerdir.
Sadece n43 motorlar biraz hassas motorlardır harareti ve fazla sıkıştırmayı sevmez. Ancak otomatik şanzıman ile zaten çok fazla sıkıştırmıyorsunuz. Ben tavsiye ederim.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
bmw alıyorsanız temizini alın. modelinin önemi yok. servis kayıtları belgelenmiş, kimin kullandığı kaçıncı sahibi olduğu belli e46 alınır ama ne idüğü belirsiz f30 süprizlere gebedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım