2009 Ford Focus TDCİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fordcuyoung

Asfalt Kurutucu
2 Kas 2016
22
19
595
24
Karabük
Herkese selamlar..
2009 Ford Focus'um var dizel. 90 beygir 215 Nm. Hızından gayet memnunum ancak herhangi bir modifikasyon olmadan. Nasıl daha çabuk hızlanabilirim ? Taktikleri olan var mıdır ? Bir sormak istedim. 3. Vites 3700 devirde 100 km hıza ulaşıyorum ancak dizel araç zorlanmamalıdır bunuda biliyorum. Önerilerinizi bekliyorum, iyi forumlar..

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Hiç birşey yapmadan bunu arttırmak zor mecbur birşeylere el atman lazım.
Biraz bakındım yapman gerekenler:
Yazılım
Egzoz Susturucu değişimi
Egr iptali
Kat iptali
Olarak sıralanmış 2009 TDCi Focus lar için forumlarda.

Bence en güzeli stok bin çiçek gibi gerek yok aksiyona :D

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Aracın tork/güç grafiği bulunur,en uygun devirde bir üst vites geçilerek daha iyi hızlanma sağlanabilir ama bunu yapsan bile sıradan 3800-4000 RPM de vites değiştirirken ki hızlandığında farkı anlamazsın bile..En iyisi software yazılım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yazılımı herkez söylüyor ama aracın beyniyle oynamak ne kadar doğru olur bilemiyorum :D
hocam bır ehlıyetı al ıstanbula gel trafık nedır gör iyice alış böyle kalabalıga mılım donuslere yokuslara yayalara bır sure sonra bunları konusuruz :D ben 16 yasımda baslamıstım ınsan heves edıyorda su an aradan 10 sene gecmıs hıcbırsey bılmıyormusum dıyorum hersey zamanla olsun hayatınızda :)

Fordcuyoung

Asfalt Kurutucu
2 Kas 2016
22
19
595
24
Karabük
B
hocam bır ehlıyetı al ıstanbula gel trafık nedır gör iyice alış böyle kalabalıga mılım donuslere yokuslara yayalara bır sure sonra bunları konusuruz :D ben 16 yasımda baslamıstım ınsan heves edıyorda su an aradan 10 sene gecmıs hıcbırsey bılmıyormusum dıyorum hersey zamanla olsun hayatınızda :)
Heves olduğunun farkındayım ama biraz hastalık gibi bişey benimkisi :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Yazılımı hiç bir motora önermem mahvediyor motoru, hele ki TDCİ motora hiç önermem.
Hafiflik her şeydir imkanınız varsa aracı hafifletebilirsiniz, motora sakın girmeyin, EGR v.s hiç oynamayın piston eritmeye kadar yolu var.
90 lık focus çok sürdüm bence gayet yeterli kasaya :) aracınızda 98 de üretilen ve 2017 yılına kadar halen kullanılan muazzam bir süspansiyon sistemi var :) bence bunu kullanın aracınızın virajda limitlerine çıkın hızlı gitmekten çok daha mutlu olursunuz

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Yazılımı hiç bir motora önermem mahvediyor motoru, hele ki TDCİ motora hiç önermem.
Hafiflik her şeydir imkanınız varsa aracı hafifletebilirsiniz, motora sakın girmeyin, EGR v.s hiç oynamayın piston eritmeye kadar yolu var.
90 lık focus çok sürdüm bence gayet yeterli kasaya :) aracınızda 98 de üretilen ve 2017 yılına kadar halen kullanılan muazzam bir süspansiyon sistemi var :) bence bunu kullanın aracınızın virajda limitlerine çıkın hızlı gitmekten çok daha mutlu olursunuz
O zaman ön konsolu sökmekle başlayabilir arkadaş :D Sonra arka koltuklar :p

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Daha ehliyet yoksa bu işlere girişmek için erken ,
İlk önce ehliyet alınır
Sürüş videoları izlenir
1-2 sene sürüş teknikleri geliştirilir , ben bugün virajda aracım arkadan koptuğunda heycan yaptığım için frene bastım ve spin attım ama bunu yüksek bi süratte yaptım kendi limitimin ötesiydi , ilk işimiz kendi limitizi arttırmak focusun zaten limitleri çok yüksek , ondan sonra yazılımdır falan girişilir

Fordcuyoung

Asfalt Kurutucu
2 Kas 2016
22
19
595
24
Karabük
Daha ehliyet yoksa bu işlere girişmek için erken ,
İlk önce ehliyet alınır
Sürüş videoları izlenir
1-2 sene sürüş teknikleri geliştirilir , ben bugün virajda aracım arkadan koptuğunda heycan yaptığım için frene bastım ve spin attım ama bunu yüksek bi süratte yaptım kendi limitimin ötesiydi , ilk işimiz kendi limitizi arttırmak focusun zaten limitleri çok yüksek , ondan sonra yazılımdır falan girişilir
Aslında söyledikleriniz doğru ancak 13 yaşımdaydım ilk direksiyona oturduğumda ve 4 sene yeterince geliştiğimi düşünüyorum bu yüzden bu fikirler var aklımda zaten sorudada farkettiyseniz herhangi bir modifikasyon olmadan hızlanmak için verebileceğiniz taktikler var mı dedim. Yani amacım arabayı değil kendimi geliştirmekti..

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Aslında söyledikleriniz doğru ancak 13 yaşımdaydım ilk direksiyona oturduğumda ve 4 sene yeterince geliştiğimi düşünüyorum bu yüzden bu fikirler var aklımda zaten sorudada farkettiyseniz herhangi bir modifikasyon olmadan hızlanmak için verebileceğiniz taktikler var mı dedim. Yani amacım arabayı değil kendimi geliştirmekti..
Bence yanlış düşünüyorsun.
Limit, yüksek hızda viraj almak bunlar için gelişmiş olma ihtimalin çok düşük.
Daha önce kaç kere piste çıktın mesela Liftoff dur oversteer vs bunları ne zaman nasıl yapılacağını biliyormusun.
Bende çok uzun zamandır araba kullanıyorum ama bazı videoları görünce daha hiç birşey öğrenemediğimi düşünüyorum.

Biz sana taktiği verdik arka koltuğu sökmekle başlayabilirsin :p

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel

Kusura bakma ben biraz bodoslama girdim konuya :) kendini geliştirebilmen içinde ehliyete ihtiyaç var , trafiğe girmen lazım , karda kışta araba kullanman lazım böyle böyle gelişicez hepimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım