KAPALI 2011 Focus'tan 2011 Mondeo'ya geçilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Merhaba arkadaşlar, 2011 Ford Focus Titanium sahibiyim. Aklımda 2011 Titanium Ford Mondeo'ya geçme fikri var. Sizin düşünceleriniz nedir, ne gibi artıları olur benim için?

Emre Aktas

Emre Aktaş
Elit Apaçi
20 Tem 2019
88
135
760
23
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba arkadaşlar, 2011 Ford Focus Titanium sahibiyim. Aklımda 2011 Titanium Ford Mondeo'ya geçme fikri var. Sizin düşünceleriniz nedir, ne gibi artıları olur benim için?
Eğer temiz, hasarı az iyi durumda bulabiliyorsanız mondeo tabiki de alın. D segment araba, boyut farkı, yol tutuş, hızlanma her şey fark eder. Makam aracına geçişin başı D segmentidir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu konu böyle cevaplanmaz. Aracınızın km'si, kondisyonu, kaza durumu nedir ? Hangi motora sahip ? Geçmeyi düşündüğünüz Mondeo ile ilgili aklınızda zaten spesifik bir araç var mı yoksa ilanlardan bakıp mı bulacaksınız ? Bütçeniz nedir, üstüne ne kadar koyacaksınız, kredi mi çekeceksiniz ? Yani bunun gibi bir çok bilgi lazım bize. İnsan heves eder, üst segment güzel bir araca geçmek ister. Bunu herkes ister. Ama gerekli bilgileri bilmeden mantıklı bir geçiş olup olmayacağını söylemek zor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yürütme maliyeti farklı olacaktır. Maliyet farkını karşılayabileceğinizi düşünüyorsanız denk kondisyondaki bir Mondeo'ya tabii ki geçilir.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
10 yıllık piyasası iyi bir arabadan 10 yıllık piyasası zayıf bir arabaya geçiş. Daha konforlu olabilir ama fark verilecekse daha yeni model bir arabaya geçmek daha mantıklı olmaz mı?

rmzn

Taklacı Güvercin
18 Eki 2021
35
25
345
Bursa

2011 Modeo ile ilgili bunları bulabildim aracınızla kıyaslayabilirsiniz​

TEKNİK DONANIM​

ABS-Anti Blokaj Fren Sistemi
ASR-Elektronik Patinaj Önleme Sistemi
Diz Hava Yastığı
ESP-Elektronik Stabilizasyon Programı
Isofix
Perde Hava Yastığı
Yokuş Kalkış Desteği

İÇ DONANIM​

Arka Kol Dayama
Bluetooth
Dijital Klima
Elektrikli Camlar (Otomatik Camlar)
Elektrikli Sürücü Koltuğu
Fonksiyonel Direksiyon
Hafızalı Sürücü Koltuğu
Hız Sabitleyici
Ön Kol Dayama
Otm.Kararan Dikiz Aynası
USB Bağlantısı
Yol Bilgisayarı

DIŞ DONANIM​

Alaşımlı Jant
Elektrikli Aynalar
Far Sensörü
Isıtmalı Aynalar
LED Gündüz Sürüş Farları
Park Sensörü
Sis Farı
Yağmur Sensörü

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Ben şunu merak ediyorum 2011 titanium focus da olmayıp ta 2011 titanium mondeo da olan hangi donanımlar var?
Hafızalı koltuk olabilir. Bir ihtimal diz havayastığı de Mondeo'daki ekstralar olabilir. Emin olmamakla birlikte Focus'ta olup Mondeo'da olmayan 230V priz olabilir.

İki araç da zamanına göre sınıfının dolu modellerindendir. Sadece donanım paketlerini kıyaslayarak Focus'tan Mondeo'ya geçmenizi tavsiye etmem çünkü birbirlerine yakın olma ihtimalleri yüksek. Aralarındaki asıl fark konfor, yalıtım, hacim gibi unsurlardadır.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
10 yaşında bir D segment hele ki koç grubunun getirdiği ve piyasası olmayan bir model. Hiç uğraşmam 5-6 senelik mk3,5 falan focusa geçerim. Yalıtım falan 10 yıllık D segmentinden iyi olabilir.Yalıtım sağlayan parçaların eskiliği göz önüne alınırsa

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, daha genç bir araca geçme fikri şua da aklıma daha fazla yattı. Titanium paket focus 3
kasa düşünüyorum siz ne dersiniz, fikirleriniz nedir? Titanium paket Focus 2.5'dan Titanium paket Focus 3'e geçersem nasıl bir deniyim yaşarım?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar merhaba, daha genç bir araca geçme fikri şua da aklıma daha fazla yattı. Titanium paket focus 3
kasa düşünüyorum siz ne dersiniz, fikirleriniz nedir? Titanium paket Focus 2.5'dan Titanium paket Focus 3'e geçersem nasıl bir deniyim yaşarım?
konfor ve yalıtım artar, arka yaşam alanı azalır, klostrofobi artar, yol tutuş artar ama direksiyon hissi biter

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
aralarında fiyat olarak çok fark yoksa geçilir. Focus 3, yol tutuş, konfor, tasarım, yalıtım olarak güzel bir araç. Focus 2.5'a göre bagajı küçüktür ama normal kullanım için yeterli. 1.6 ti-vct powershift'lerden ve lpg'den uzak durdukça başınızı ağrıtmaz.

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
2011 mondeo 2.0 tdci selective sahibiyim. Bu aractan uzun bir sure baska bir araca gecmeyi dusunmuyorum. Bakimli bulursaniz alin, cok masraf cikartiyor geyiklerine pek itibar etmeyin. Rutin bakimlari disinda baska bir masraf acmadi 3 yil ve 35 bin km lik kullanimda. Daha once passat 1.4 tsi, c180 ve e 180 kullanmis birisi olarak bu yorumu yapiyorum. Mk4 kasa mondeo kullanan birisinin bence ayni konfor, yol tutus ve ozellikleri yakin bir fiyata baska bir aracta bulmasi zordur

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,489
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Galerici kafasıyla araba alacaksanız elinizdeki bildiğiniz aracı sürün hiç kıpırdamayın. Bu memlekette D segment satışı düşünülerek alınacaksa passat alınmalı. Ha yok ben biniciyim günlük karlar umrumda değil galerici kafasında değilim derseniz tüm D segment araçlar güzel. Evet parçaları daha maliyetli ama daha uzun ömürlü. D segment passat harici binici arabasıdır. Daha almadan satışı düşünen yurdum insanına gelmezler.

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Abilerim biliyorum biraz darladım sizi kusuruma bakmayın. 🙂 Merak etmeyin yeni konu açmayacağım. Sorularımı bu başlık altında sizlere soracağım. Uzun yol konforu nedeniyle bir D sınıfı sedan'a geçmek istiyorum. Bu yükseltmeyi yapmak için sattığım aracımın üzerine çok az bir para ekleyebilirim.

Şöyle bir geçiş yapmak istiyorum. 2011 Focus titanium 1.6 dizel'den 2009-2011 model Mondeo titanium 1.6 atmosferik benzinliye geçmek istiyorum. Sizce mantıklı olur mu? Nasıl bir deneyim yaşarım?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım