KAPALI 2011 ford focus satılıp ne alınır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
2011 ford focus 1.6 TDCi Collection 167 kmde arabamız var satıp 2013-2014 model yılı yukarısı 65-70 bin tl arabalara bakıyoruz kmler 130.000 altı baya zor gibi ağır kazası değişen olmaması ve fazla boyası olmaması lazım küçük boyalar olabilir araç en fazla 1-2 gün garajda yatar günlük olarak kullanılacak (babam hiç satmaya niyeti yok) ama ikna edebilirsek değiştirmeyi düşünüyoruz birde peugeot 508 skoda rapid ford focus 1.6 Ti-VCT opel astra 1.4 ve 1.6 benzinli modeller var hangisi avantajlı alınası fikirlerinizi bekliyorum farklı fikiri olanlar varsa yazabilir.
. 65-70 bin tl (70bin son limittir üstüne çıkamayız)
. vw jetta ve toyota corolla sedan olması motor ve otomatik vites olarak hangisi daha iyi
. otomatik vites olmalı bakım ve parça fiyatları uygun olmalı
. c segmenti 5 kişinin rahat edebileceği araç olmalı günlük olarak üzmemesi lazım kullanışlı olması lazım

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,364
7,203
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Bir üst kasa yani MK3 Focus'a geçebilirsiniz. MK2 Focus'dan iç hacmi daha küçük olacaktır ama konfor ve kalite olarak da ileri gideceksinizdir. 508 de düşünüyormuşsunuz eğer temizini bulursanız 508 en iyi tercih olur.

Not: Focus MK3 otomatik alacaksanız 1.6 atmosferik motorda kullanılan powershift şanzıman sorunlu olduğundan bulaşmamakta fayda var.

Son düzenleme:

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
Bir üst kasa yani MK3 Focus'a geçebilirsiniz. MK2 Focus'dan iç hacmi daha küçük olacaktır ama konfor ve kalite olarak da ileri gideceksinizdir. 508 de düşünüyormuşsunuz eğer temizini bulursanız 508 en iyi tercih olur.

Not: Focus MK3 otomatik alacaksanız 1.6 atmosferik motorda kullanılan powershift şanzıman sorunlu olduğundan bulaşmamakta fayda var.
aslında babamı ikna edebilirsem merak ettiğim bir model 508 ama fransız arabası parçası pahalı olur diye fazla sıcak bakmıyor yıllardır ford focus kullandık sıcak baktığı modeller vw jetta ve toyota corolla olabilir dedi güzel bir araç denk gelirse olabilir diyor yorum için teşekkürler

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

508 yada kardeşi C5 olabiilir , destekliyorum yorumu 🖐🏻👍🏻

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Otomatik bakıyorsanız değerlendirmeye aldığınız arabalar arasında tam otm şanzımanlı 508 ve cvt şanzımanlı Corolla ideal seçeneklerdir.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
otomatiğe geçme durumu çok şart değilse bu kadar fark için değiştirmenize değmez diye düşünüyorum. Ben de 2010 titanium kullanıyorum, hem km olarak henüz 93 binde hem de üzerine koyabileceğim rakamlarla değiştirmeme değecek bir model bulamıyorum ben de. keyfi olarak daha konforlu olması açısından otomatik vites arıyorum ama gözümde değecek otomobiller 100 bin'in üzerine çıkıyor. haftada 1 veya 2 gün kullanılacak, bir de yazları tatilde kullanılacak bir araç için bu yatırımı da anlamsız bulduğum için sürekli erteliyorum. zor karar açıkçası sizin için

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
otomatiğe geçme durumu çok şart değilse bu kadar fark için değiştirmenize değmez diye düşünüyorum. Ben de 2010 titanium kullanıyorum, hem km olarak henüz 93 binde hem de üzerine koyabileceğim rakamlarla değiştirmeme değecek bir model bulamıyorum ben de. keyfi olarak daha konforlu olması açısından otomatik vites arıyorum ama gözümde değecek otomobiller 100 bin'in üzerine çıkıyor. haftada 1 veya 2 gün kullanılacak, bir de yazları tatilde kullanılacak bir araç için bu yatırımı da anlamsız bulduğum için sürekli erteliyorum. zor karar açıkçası sizin için
yorum için teşekkürler babam zaten arabasını çok seviyor bu zamanda satılmaz diyor ama bizde yeni araç istiyoruz bakalım dediğiniz şey çok doğru bu zamanda artık 100bin tl lere çıkılması lazım güncel c segment araç almak için

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım