KAPALI 2011 Model 1.33 Corolla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Arkadaşlar 98 model 1.3 corollamı sattım ve pazartesi günü kısmetse 2011 model 1.33 benzinli corolla alacağım. LPG takmayı düşünmüyorum zaten yıllık 6000 km falan yapıyorum.
Bu arabayı kullanan arkadaşlar arabayla ilgili söylemek istedikleri birşeyler varsa ( yakıt, yol tutuş vb.) sevinirim.
Eski arabamla aralarında performans olarak fark var mıdır hangisi daha iyidir ?
Kaç tane hava yastığı vardır ?
Trigeri zincirli midir ve değişmesine gerek var mı ?

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Tahminen 9 hava yastığı vardır performans olarak arkadaşın yarisinde bu motordan vardı baya yürüyordu eski aracınıza göre iyidir tabi ikinci el aldığınız için o aracın durumunu bilemeyiz triger zincir diye biliyorum yakıt bulunduğunuz il kullanım şekline göre değişir 7 litre civarında gezersiniz sanırım ortalama bi yol tutuşu olur

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Tahminen 9 hava yastığı vardır performans olarak arkadaşın yarisinde bu motordan vardı baya yürüyordu eski aracınıza göre iyidir tabi ikinci el aldığınız için o aracın durumunu bilemeyiz triger zincir diye biliyorum yakıt bulunduğunuz il kullanım şekline göre değişir 7 litre civarında gezersiniz sanırım ortalama bi yol tutuşu olur
Anladım sağolun

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Auris ve corollalarda özellikle benzinli olanlara hiz sabitleyici 100-150 tl civari maliyetle takilabiliyor.ancak 2011 ve 2012 1.33 lerde calismiyor bilginiz olsun.

Triger zincirli

6 ileri manuel.sanziman araligi kisa.

30 cc yuzunden bir ust dilimden mtv ödersin(1.6 vergisi)

Airbag 8 veya 9 adet olmasi lazim.

2.el fiyatina gore alinabilecek araclardan tavsiye ederim.

2008 yilinda 1.3 yaris alip 8 yil kullanip sattim.cokta memnundum.toyota yi alip kullanan kalitesini bilir.ordan burdan duyduklariyla yorum yapan veya kiralik aracla bir yolculuk yapip notunu verenlere itibar etmeyin.performansida gayet yeterli.

Son düzenleme:

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Auris ve corollalarda özellikle benzinli olanlara hiz sabitleyici 100-150 tl civari maliyetle takilabiliyor.ancak 2011 ve 2012 1.33 lerde calismiyor bilginiz olsun.

Triger zincirli

2008 yilinda 1.3 yaris alip 8 yil kullanip sattim.cokta memnundum.toyota yi alip kullanan kalitesini bilir.ordan burdan duyduklariyla yorum yapan veya kiralik aracla bir yolculuk yapip notunu verenlere itibar etmeyin.performansida gayet yeterli.
Sağolun bilgi için
Zaten önceden de 98 model 1.3 corolla kullanıyodum onun içinde çekmiyo falan diyenler vardı ama devirli kullanıldığında gayette çekiyor

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010

Triger zincirli

Hocam aux veya usb var mıdır bilgiinz var mı ?

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
4 hava yastığı var, performansı '98 1.3'den sonra pek üzmez yeterli gelir, hatırladığım kadarıyla süspansiyonları yumuşaktı ve virajda biraz fazla yatıyordu. Şehiriçi de 7.5-8 litre civarı yakar. Bir de bence eğer bütçenizi artırabiliyorsanız yeni kasasını alın zira baktığınız araçta ESP yok.

Son düzenleme:

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Arkadaşlar bu gün aracı aldım . Usb aux varmış . Performansı bana göre yeterli hatta 1.3 e göre çok iyi diyebilirim.
Devirli kullanmama rağmen 60 km yol ortalama 6.4/100km yakıt değeri bana iyi geldi.
Yardımcı olduğunuz için sağolun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım