2012 Duster 1.5 dci Selektör sorunsalı

insanerunner

Murat
Düz Yol Gazcısı
21 Tem 2020
33
42
195
Kocaeli
Marka
Dacia
Merhaba, dün akşam başlıkta belirttiğim 2012 Dacia Duster 4x2 1.5dci 90hp aracı 20-25dk şehiriçi kullandım ve ters bir durum ilgimi çekti sizinle paylaşmak istedim. Arkadaşlar aracın farları yanmıyorken selektör kolunu çekince normal şekilde selektör yapıyor ama kısa farları yakınca selektör yapmıyor uzunlara geçiyor kolu tekrar yerine itmek zorunda kaldım. 3-4 kez kullanma gereksinimi duydum selektörü ve kolun geri gitmemesi garip hissettirdi. İnsanların tuhaf bakışlarına maruz kaldık biraz da. Caddy 1.9 TDI ve Audi A6 2.0tdi kullandık bu araçlarda böyle bi durum yoktu lakin Duster da böyle bir durum var. Video linkini bırakıyorum. Bu durumdan benim gibi rahatsızlık duyan, çözüm üretebilen var mı?

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aynı durum benim R19'da da var. Farlar açıkken selektör atmıyor. Çözüm kolun başka bir modelle değişmesi. Senin araç daha yeni belki yazılımla halledilebilir.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
ilk arabam renault symbol'dü, onda da böyleydi kol da birebir aynı, hızlıca selektör yapmak için sonuna kadar çekmeden yapmak lazım.
çalışması bu şekilde, yanlış bir durum yok aslında. bazı peugeotlarda falan da böyle sanırım

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Selektör için tam çekmemek lazım onun bi sınırı var sonrasında uzunlara geçiyor. Bizim Peugeotlarda da öyle

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Mevcut aracımda da bu şekilde. Bir gariplik yok çalışma mantığı öyle. Tamamen çekmeyeceksiniz. Bir önceki aracımdaysa daha mantıklıydı geriye itince uzun, çekince selektör olarak kullanılıyordu bu daha akılcı bir tasarım tabi ama yapacak pek bir şey yok. :)

Sanayice "Bu modeller böyle"

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Az çekince sellektör çok çekince uzun çoğu araba böyledir (benimki değil :d)

insanerunner

Murat
Düz Yol Gazcısı
21 Tem 2020
33
42
195
Kocaeli
Marka
Dacia
Hocam meğer dediğiniz gibiymiş ben sert kullandığım için fark edemedim iki seviyesi var yarım çekince selektör yapıyor ama yine de söylemem lazım ergonomi olarak hoş degil.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Açıklayacaktım gerek kalmamış, not olarak belirtiyim. Megane 1de de böyleydi, kangooda da

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım