KAPALI 2012 F30 3.16i vs Audi A5 Coupe 2011 1.8 TFSİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nocomment

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2017
26
1
595
Arkadaşlar Merhaba

115.000-130.000 tl arası otomobillere bakıyorum. 2 araç arasında kaldım normalde F20 kullanıyorum. F30 a geçersem pek bir sorun yaşayacagımı düşünmüyorum mekanik anlamda konfor olarak ta bir ses sistemi yapar yoluma devam ederim diyorum. Fakat A5 hakkında pek bilgim yok. 1.8 tfsi nasıl bir motordur ? Yağ yakar mı ? Şanzımanı sorun çıkarır mı ? Pek bilgim olmadığı için güvenemiyorum fakat A5 Coupe sahibi olmak daha cazip geliyor. Yorumlarınızı bekliyorum

Not: bahsettiğim araçlar f30 40K-65K km bandında A5 ise +90 k km bandında buna göre yorumlarsınız sevinirim.

İyi Forumlar

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,172
5,720
Ankara
Marka
Skoda
O 1.8tfsi motorun çok sıkıntılı olduğunu duymuştum. Hatta o yıllara yakın a4 lerdeki motorla aynıysa birebir yaşayan bir tanıdığım da vardı

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,172
5,720
Ankara
Marka
Skoda
A4 lerde 1.8 tfsi 120 hp versiyonları da var benim bahsettiğim 170 hp'lik versiyon sanırım riskli
Tam olarak ayrıntısını bilmiyorum muhtemelen bilenler yazacaktır da 1.8tfsi motorların çok yağ yaktığını ve genel olarak sorunlu olduklarını duyuyorum sürekli. O motor olmasa ben a5 tercih ederdim bu ikiliden ama muhtemelen 3.16i daha mantıklı olabilir

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Arkadaşımda baktığınız audinin bire bir aynısı var. 1.8 tfsi 160 lık versiyon. 90 binlerdeyken 100 km de 1 litre yag yakmaya başladı. Bunlarda fabrika çıkışı motor içindeki parçalardan birinin tedarikçisi metal dayanımı açısından firmayı yanıltmış hatta audi de geri çağırma olmuş bu araç gitmemiş.
Daha sonra arkadaş motorunu yaptırdı. Yaptırdıktan sonra 20-30 bin km yaptı gram eksiltme olmadığını söylüyor. Motor yaptırdıktan sonra arabada gaza biraz fazla basıldığında silkeleme problemi başladı şanzıman d deyken oluyor manuel moda geçirince olmuyordu bende deneyimledim çok garipti. Yıllarca öyle kullandı. Çözümü bulunamıyordu. Geçenlerde deneyimli biri üzerine düşüp araba üzerinde çalıştı. Sorun abs sensöründe çıktı ve çözüldü. Şu an arabası optimum durumda km olarak 120 bin civarında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım