2013 Audi A1 S-line 1.6 TDI S-tronic

19921905

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
7
17
595
Merhaba OTOPARK.COM ailesi ben Furkan,

Aracım 2013 model Audi A1 S-line 1.6 dizel otomatik versiyondur. Şuan 49 bin km'de. Normal A1'lerden farklı olarak çift renk, S-line badgeler, arka difüzör, 17 inç jant ve spor süspansiyonlar bulunmaktadır.

Testi istememin asıl amacı And ve Sinan abiler ile tanışabilmek ve sürekli takip ettiğimiz videolarından birinde onlarla yer alabilmek tabi ki :) umarım aracımı teste alabilirsiniz ve ömrüm boyunca unutamayacağım bir anım olur.

şimdiden teşekkürler
sevgiler & saygılar

Ekli dosyalar

• IMG_4796.JPG
    IMG_4796.JPG
    117.8 KB · Görüntüleme: 493
  • IMG_4797.JPG
    IMG_4797.JPG
    78.4 KB · Görüntüleme: 594
  • IMG_4799.JPG
    IMG_4799.JPG
    133 KB · Görüntüleme: 701
  • IMG_4801.JPG
    IMG_4801.JPG
    76.4 KB · Görüntüleme: 611
  • IMG_4864-min.JPG
    IMG_4864-min.JPG
    929.5 KB · Görüntüleme: 633

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Bence ilgi çekecek bir test olur ...

Araç neredeydi bu arada , istanbuldaysa testi yapılır muhtemelen .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19921905

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
7
17
595
Bence ilgi çekecek bir test olur ...

Araç neredeydi bu arada , istanbuldaysa testi yapılır muhtemelen .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyüp/İstanbul'da yaşıyorum. Ben türkçe içerikli test çok bulamadım A1 ile ilgili. Bu araba için belki önyargıların kırılabileceği bir test olabilir umarım.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Eski aracım 2011 model A1 1.4 TFSI 122 hp'ydi..Dizelini de kullandım, benzinliye nazaran biraz hantal kalıyor..Türkiye'de kıymeti bilinmeyen araçlardan, fiyatı A3 seviyesine yakın olduğundan pek tutulmadı
Tabi benim aracım baz paketti, bu aracın yol tutuş limitleri bir tık daha yüksektir
Çok keyifli bir araç anlatılmaz yaşanır :) Testi gelirse süper olur..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
2 adet fotoğrafı kalmış telefonumda..Az yakar çok kaçardı, en son Yeditepe Üniv. yakınlarında görmüştüm. Bak hüzünlendim şimdi

Ekli dosyalar

• IMG-20130125-WA0000.jpg
    IMG-20130125-WA0000.jpg
    53.6 KB · Görüntüleme: 206
  • IMG-20130125-WA0004.jpg
    IMG-20130125-WA0004.jpg
    55.2 KB · Görüntüleme: 292
Son düzenleme:

19921905

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
7
17
595
Eski aracım 2011 model A1 1.4 TFSI 122 hp'ydi..Dizelini de kullandım, benzinliye nazaran biraz hantal kalıyor..Türkiye'de kıymeti bilinmeyen araçlardan, fiyatı A3 seviyesine yakın olduğundan pek tutulmadı
Tabi benim aracım baz paketti, bu aracın yol tutuş limitleri bir tık daha yüksektir
Çok keyifli bir araç anlatılmaz yaşanır :) Testi gelirse süper olur..

fiyatı yüksek ama hacmi ve izolasyonu için tabi ki :) ama kalite hissi, tasarımı, renkleri ,özellikle arka ledler bence çok çekici. Küçük ve pahalı olması biraz evlerin 2. arabası moduna soktu (bayan arabası). Leon düşünüyordum fakat Leon'dan inip a1'in içine oturunca kararımı direk verdim :D Ayrıca evet spor süspansiyon olması virajlarda çok belli ediyor kendini.

yalnız hoşuma gitmeyen bir husus, 2 farklı yetkili serviste de karakteristik olarak adlandırılan düşük devirlerde gelen uluma/inleme(ing. 'howling' diye geçiyor) sesi. Benzer bir tecrübe yaşamış mıydın acaba @byilmaz ?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
fiyatı yüksek ama hacmi ve izolasyonu için tabi ki :) ama kalite hissi, tasarımı, renkleri ,özellikle arka ledler bence çok çekici. Küçük ve pahalı olması biraz evlerin 2. arabası moduna soktu (bayan arabası). Leon düşünüyordum fakat Leon'dan inip a1'in içine oturunca kararımı direk verdim :D Ayrıca evet spor süspansiyon olması virajlarda çok belli ediyor kendini.

yalnız hoşuma gitmeyen bir husus, 2 farklı yetkili serviste de karakteristik olarak adlandırılan düşük devirlerde gelen uluma/inleme(ing. 'howling' diye geçiyor) sesi. Benzer bir tecrübe yaşamış mıydın acaba @byilmaz ?

Dizeli 2-3 km kadar kullandım o yüzden karakteristiği hakkında yorum yapmam pek doğru olmaz..Çünkü bir şey anlamadım :) ..Tek anladığım (doğal olarak) benzinliye nazaran gaz tepkilerinin daha hantal olduğu
1.4 TFSI'da düşük devirlerde gaza yüklenip bıraktığında blow off sesi benzeri bir ses geliyordu. Wastegate sound diye de mevcut youtube videolarında. Turbo ve motoru korumak dışında blow off ne yapar, wastegate ne yapar teknik olarak bilmiyorum.Tabi araçta sonradan takılma herhangi bir modifikasyon parça yoktu, stock olarak bu ses geliyordu ve gayet keyifliydi
Linkteki videoda ses mevcut..Tabi bundan çok daha cılız çıkıyor, motor ısınmışken ve cam açıkken duyulabiliyor ancak

Son düzenleme:

19921905

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
7
17
595
Dizeli 2-3 km kadar kullandım o yüzden karakteristiği hakkında yorum yapmam pek doğru olmaz..Çünkü bir şey anlamadım :) ..Tek anladığım (doğal olarak) benzinliye nazaran gaz tepkilerinin daha hantal olduğu
1.4 TFSI'da düşük devirlerde gaza yüklenip bıraktığında blow off sesi benzeri bir ses geliyordu. Wastegate sound diye de mevcut youtube videolarında. Turbo ve motoru korumak dışında blow off ne yapar, wastegate ne yapar teknik olarak bilmiyorum.Tabi araçta sonradan takılma herhangi bir modifikasyon parça yoktu, stock olarak bu ses geliyordu ve gayet keyifliydi
Linkteki videoda ses mevcut..Tabi bundan çok daha cılız çıkıyor, motor ısınmışken ve cam açıkken duyulabiliyor ancak

benim aracımda gaza bastığında veya bıraktığında farketmeksizin 1200-1500 devir aralığında çıkıyor. vites yükseldikçe ses azalıyor. ses neye benziyor dersen, araçlar geri geri giderken anormal bir ses çıkar ya, ona benziyor. yetkili şanzımandan geldiğini söyledi, fakat gayet güzel çalışıyor bir sıkıntı yok dedi. özel servis önerin var ise bir de oraya baktırmak isterim :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
benim aracımda gaza bastığında veya bıraktığında farketmeksizin 1200-1500 devir aralığında çıkıyor. vites yükseldikçe ses azalıyor. ses neye benziyor dersen, araçlar geri geri giderken anormal bir ses çıkar ya, ona benziyor. yetkili şanzımandan geldiğini söyledi, fakat gayet güzel çalışıyor bir sıkıntı yok dedi. özel servis önerin var ise bir de oraya baktırmak isterim :)

Doğuş oto dışında hiçbir servise gitmedim, ne desem yalan olur
Ben daha farklı bir sorun yaşamıştım. D modunda 120 km/h gibi giderken, ayağım gazda sabitken, sanki gaza basıp çekmişim gibi tepki veriyordu araç..İlginçtir S modunda yaşanmıyordu bu sorun.. 65.000 küsür gibi bir şeydi aracın km'si
Bahsettiğin ses mekatronik sorunu olabilir..O da büyük bir sorun
Bu arada aracın şanzımanının yazılımı en son ne zaman güncellendi ? Yazılımsal da olabiliyor (Doğuş öyle diyor)

19921905

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
7
17
595
Doğuş oto dışında hiçbir servise gitmedim, ne desem yalan olur
Ben daha farklı bir sorun yaşamıştım. D modunda 120 km/h gibi giderken, ayağım gazda sabitken, sanki gaza basıp çekmişim gibi tepki veriyordu araç..İlginçtir S modunda yaşanmıyordu bu sorun.. 65.000 küsür gibi bir şeydi aracın km'si
Bahsettiğin ses mekatronik sorunu olabilir..O da büyük bir sorun
Bu arada aracın şanzımanının yazılımı en son ne zaman güncellendi ? Yazılımsal da olabiliyor (Doğuş öyle diyor)

Aracı kasım ayında aldım, ilk günü servise götürdüm. Yazılım güncellemesi yapıldı fakat öncesinde nasıldı ses hiç hatırlamıyorum:( ya benim için sorun değil de araca her binen bi bok atıyor onlarla uğraşıyorum :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Aracı kasım ayında aldım, ilk günü servise götürdüm. Yazılım güncellemesi yapıldı fakat öncesinde nasıldı ses hiç hatırlamıyorum:( ya benim için sorun değil de araca her binen bi bok atıyor onlarla uğraşıyorum :)

Bok atanlar A8'e mi biniyormuş ? A1'i kullanmayıp, pahalı olduğu için bok atarlar genelde..Gereksiz yeeaa, Polo'nun lüksü yeeaa diye
Halbuki çok keyifli bir araç..Mini Cooper'dan sonra da çok konforlu gelmişti bana

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım