FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Evet, Erhan abile görüştük, keçiörenli çakallar gibi iş yapma, temiz temiz yapalım diyince haklısın abi dedim. Her şey değişcek, listemiz şöyle:

Sağ ön çamurluk
Sağ ön davlumbaz
Sağ ön tampon braketi
Sağ ön taşıyıcı
Sağ ön salıncak
Sağ ön amortisör
Sağ ön far
Sağ ön porya bilyası
Sağ ön z rotu
Sağ ön jant
Sağ ön rot kolu
Sağ ön rot başı
Sağ ön rotil
Cam su bidonu

Kaporta
Boya
Elektrik
Rot-balans

Muhtemelen 7-8 civarı hasar kaydı ve 1 adet değişenim olacak, sağlık olsun, napalım :) Temiz olsun, sorun yaşamayalım.
Bence çok doğru bir karar.Hasar kaydını çok kafanıza takmayın araba temiz toplandıktan sonra herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Evet, Erhan abile görüştük, keçiörenli çakallar gibi iş yapma, temiz temiz yapalım diyince haklısın abi dedim. Her şey değişcek, listemiz şöyle:

Sağ ön çamurluk
Sağ ön davlumbaz
Sağ ön tampon braketi
Sağ ön taşıyıcı
Sağ ön salıncak
Sağ ön amortisör
Sağ ön far
Sağ ön porya bilyası
Sağ ön z rotu
Sağ ön jant
Sağ ön rot kolu
Sağ ön rot başı
Sağ ön rotil
Cam su bidonu

Kaporta
Boya
Elektrik
Rot-balans

Muhtemelen 7-8 civarı hasar kaydı ve 1 adet değişenim olacak, sağlık olsun, napalım :) Temiz olsun, sorun yaşamayalım.
Ve şuraya Keçiörenli bir ben çiziyorum.hatatatMemleketimi-oturduğum yeri hedef göstermişsiniz.😂Siz hayırdır?
1568887230667.jpeg

Şaka bir yana hayırlısı olsun diyelim, bununla geçmiş olsun, bence de her şeyi güzelce değiştirmek en mantıklısı.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
kaza sonrasi - tamir oncesi aracin durumu - sokulen parcalar - takilan parcalar seklinde resim ve video kaydi yapin satarken kolaylik olur, satin alan kisinin akli kalmaz. ne kadar detay o kadar iyi, benim ufak bir kazam olmustu sizinki gibi camurluk, far v.s. bolca resim cekmistim, ayrica parcalarin faturasini saklamistim, satarken cok kolaylik sagladi. Galeriler icin pek bisey ifade etmez ama alicisina satarsaniz cok ise yarar.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Valla zamanı gelince alıcı arkadaşa konuyu atıcam, iyisiyle kötüsüyle bilsin arabayı, şeffaf olurum, ekspere bile sokmaz zaten :D
Çok doğru diyorsun. O sebeple ben de kendi arabamın konusunu hep güncel tutuyorum.

Bu forumun en büyük kıymeti aslında bu nokta, çoğu kişi bunu fark edemiyor maalesef

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
https://eksiup.com/p/rp12928565on

Bugün tatsız bir olay yaşadık :(

Ankara Tandoğan meydanını herkes bilir, oldukça büyük, mitinglerin yapıldığı yer ve bu kadar büyük bir yerde ışıklar çalışmıyor, 4 adet trafik polisi köşede keyif yapıyor...

Beşevler istikametinden kızılaya doğru dümdüz ilerliyordum GMK bulvarına doğru yani. Kavşağa tam geldim ışıklar kapalı, kontrollü bir şekilde çıktım, polis falan yok benim tarafı kontrol eden ve benim taraftan gelen tek arabayım. Anıtkabir yönünde araçlar durur halde idi ve orayı kontrol eden polis varmış. Birden onlara geçin ihtarı verdi ve ben arada kaldım. 1. araç bana yol verdi geçtim, 2. araç bana yol verdi geçtim, aha bitti kurtuluyorum kargaşadan derken bir kadın hızını almış bir şekilde bana gördüğünüz üzere sağ önden çaktı. Neyseki bir şey olmadı kadına ve bana.

Şimdi muhtemelen 8/8 bana verecekler sağa öncelik vermediğim için ama öyle bir meydanda sağdaki trafiğin ortasında kaldım ve kontrollü bir şekilde kurtulmaya çalıştım ve kurtulamadım. Kadını da suçlayamıyorum, hızını almış geliyor. Hatası ışıkların çalışmadığı bir kavşağa hızlı girmesi frensiz ve öngörülü olmaması. Türk insanından artık öngörü beklemiyorum zaten, o yüzden sinirlenemedim bile.

Çıktı bağırıyo napıyosun bize polis geç dedi falan diye, diyorum hanfendi kontrolsüz kavşağa öyle hızlı gelinmez ve beni yönlendiren bir polis yok. Söylendi söylendi bu, baktı sakinim benle kavga edemeyecek, olayı da anladı gitti polislere saldırdı niye görevinizi yapmıyorsunuz diye :D

Polisler de gelmiş bana kavşağa öyle girilir mi diyor, nası gireyim anlamadım :D napim kanat takıp havadan mı uçarak mı geçeyim :D neyse kibarca onlara hatalı olduklarını belirttim, tartışmanın anlamı yok onlarla zaten. Tutanak tuttular, alkolmetre falan, yarın kurtuluş şubede sonuçlanırmış. Araç içi kameram olmadığı için 2. kez pişmanım, o kavşağın mobese görüntülerine ulaşabilirsem çok güzel iş olur tabi ama devletin polisi suçlu burda, nası olacak iş bilmiyorum.

Aracı Booster Performance Erhan abimin garaja çektik. Yetkili servise güvenmiyorum ayrıca kaskonun anlaşmalı servislerine de güvenmiyorum.

Yarın bi gidicez, naparız ne ederiz bakıcaz. Çamurluğu çıkma olarak 350 TL'ye alayım diyorum, farın camı kırık sadece onu da yaptırırım. Geriye kalan zarar gören tüm alt takım parçalarını kaskodan yaptırırım. Satarken sök-tak yapıldı diye satarım arabamı açıkçası, hatasız araba sonuçta. Tabi hasar kaydı her türlü girecek. Şu ülkedeki salak saçma değişen boya hasar kaydı takıntısı olmasa temiz temiz yaptırcam da işte sistem böyle...

Yarın epey yorucu bir gün olacak, Körfez e gitmiyorum. Orhan abi sağolsun ücreti iade etti. Gökçe abinin octavia rs in yanında refakatçi giderim artık. Durumlar böyle arkadaşlar :)

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Evet, polis kafasına göre yazmış tutanağı, 8/8 ben suçlu çıkmışım, dilekçe yazıp itirazda buluncam, şu an ne sövüyorum ne bela okuyorum tahmin edemezsiniz:

Geçmiş olsun Özgür kardeş. Aracın onarımı çok da mesele değil. Fazla doğrultma bükme olmadan temiz değişimli onarım yapılıp geçilecek sanırım. Asıl sıkıntılı süreç şimdi başlıyor gibi.

fdoganb

Asfalt Kurutucu
7 Eki 2019
4
14
545
İstanbul
Marka
Volkswagen
çok emek harcanmış arabaya maşallah. şanslı Gti'lardan birtanesi. kaza için de bununla geçmiş olsun. allah beterinden saklasın.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım