2014 audi a5 sportback 2.0 tdı quattro ile bir günüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bunu yazmak istemiyordum, ama çift kavrama şanzımanlara karşı hep ön yargılıyım, @denizyenilmez_ düşündüklerimi açıklamış, öte yandan, @by 'de çift kavrama şanzıman kullananların durumun farkında olduğunu ona göre hareket ettiğini söylüyor, onu da anlarım.:)

Ben hiç iddia etmedim ki bu şanzıman dayanıklıdır, şöyledir böyledir diye. Bunu alırken de bunları göz önünde bulunduruyorum. Ama bu arkadaşın gömdüğü kadar kesinlikle değil, bu yazının kaleme alınma amacı tamamen yermek. Üretici olabilecek problemleri kullanım kılavuzunda yazmış zaten. Bu durumda buna ne kadar sorun diyebiliriz ki ? Yani adam mal bu, bu şekilde kullanırsan böyle olur diyor eline bomba verip göndermiyor.
Araba alırken benim tek kriterim şanzıman değil. Kredi uygunluğuna bakıyorum, servis bakımlı olacağı benim için dışarıda servis görmesinin bir önemi yok (zamanında özel servislerden çok çektiğim için asla sanayi özel servis vs.. götürmem). Yıllık mtv'ye bakıyorum, fiyat uygunluğuna bakıyorum, o fiyata sunduğu avantajlara ve dezavantajlara bakıyorum, güçlerini kıyaslıyorum, yürüyenine bakıyorum, yakıtına bakıyorum, iç donanımına bakıyorum, kullanan insanlardan yorumlarını alıyorum, forumları geziyorum.
O kadar çok süzgeçten geçiriyorum ki dsg benim için bir sorundan ziyade daha garanti bir tercih oluyor. Neden diye sorarsan zaten uzatılmış garantiyle alıyorum. Neden uzatılmış garantiyle aldığımı sorarsan da böyle aldığımda 2 yıl boyunca sıfır faizle kredi veriyorlar. Kredi faizlerinin bu kadar yüksek olduğu bir dönemde sıfır faizle 2 yıllık kredi de kimse vermiyor. Miktar yüksek olunca başka bir markada ödeyeceğim ekstra faiz de cebime kar kalmış oluyor. İyi niyetle birlikte toplam 9 yıl garantisi var şanzımanın. Benim için bir şanzıman için verilebilecek en üst düzey garanti. Yani cortlasa da çok dert edilecek durumda olmuyor. Böyle bir garantiyi ne Mercedes ne Bmw veriyor. Sonra da bu tercihte bulunan insanları aptal yerine koyuyorlar.

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
@DKB34
Bilemiyorum abi dedem çamaşır makinası aldı 3. Gün bozuldu. Hor kullanması imkansızdır heralde.

@NeR0N nabza göre şerbet vererek hizmet, sağlık, spor, eğitim vs vs hangi sektör olursa olsun çalışanın meslegini icra etmesi beni baydı.
Bence insan ney ise o olmalı. Siyaset siyaset siyaset yeter artık. Herkes her kesimden bir insan çalma peşinde olunca ben hiç bir yeri dinlemek istemiyorum. Sürüşü baltalayan diye bir söylem olamaz eğer konu sahibin dediği gibi bir olay yasandiysa. Normal dur kalk yaparken sanziman ısınıp arabayı yurutmemis. Sürüsü baltaladi, günlük rutini baltaladi, özel hayatı baltaladi, gibi gibi uzatılabilir. Ben delikanlı adam seviyorum şöyleydi böyleydi sevmiyorum yani demem o

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
@DKB34
Bilemiyorum abi dedem çamaşır makinası aldı 3. Gün bozuldu. Hor kullanması imkansızdır heralde.

@NeR0N nabza göre şerbet vererek hizmet, sağlık, spor, eğitim vs vs hangi sektör olursa olsun çalışanın meslegini icra etmesi beni baydı.
Bence insan ney ise o olmalı. Siyaset siyaset siyaset yeter artık. Herkes her kesimden bir insan çalma peşinde olunca ben hiç bir yeri dinlemek istemiyorum. Sürüşü baltalayan diye bir söylem olamaz eğer konu sahibin dediği gibi bir olay yasandiysa. Normal dur kalk yaparken sanziman ısınıp arabayı yurutmemis. Sürüsü baltaladi, günlük rutini baltaladi, özel hayatı baltaladi, gibi gibi uzatılabilir. Ben delikanlı adam seviyorum şöyleydi böyleydi sevmiyorum yani demem o
Ne saçmalıyorsun sen? Ne siyaseti, ne sektörü? Ben, insanlıktan çıksın mı dedim? "Nabza göre şerbet" derken, uygun bir dilden bahsediyordum. Bir daha herhangi bir postunuza beni etiketlemeyin.
Uygun bir dil bkz; bir şeyi düzgünce eleştirmek, yererek eleştirmek değil.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ben hiç iddia etmedim ki bu şanzıman dayanıklıdır, şöyledir böyledir diye. Bunu alırken de bunları göz önünde bulunduruyorum. Ama bu arkadaşın gömdüğü kadar kesinlikle değil, bu yazının kaleme alınma amacı tamamen yermek. Üretici olabilecek problemleri kullanım kılavuzunda yazmış zaten. Bu durumda buna ne kadar sorun diyebiliriz ki ? Yani adam mal bu, bu şekilde kullanırsan böyle olur diyor eline bomba verip göndermiyor.
Araba alırken benim tek kriterim şanzıman değil. Kredi uygunluğuna bakıyorum, servis bakımlı olacağı benim için dışarıda servis görmesinin bir önemi yok (zamanında özel servislerden çok çektiğim için asla sanayi özel servis vs.. götürmem). Yıllık mtv'ye bakıyorum, fiyat uygunluğuna bakıyorum, o fiyata sunduğu avantajlara ve dezavantajlara bakıyorum, güçlerini kıyaslıyorum, yürüyenine bakıyorum, yakıtına bakıyorum, iç donanımına bakıyorum, kullanan insanlardan yorumlarını alıyorum, forumları geziyorum.
O kadar çok süzgeçten geçiriyorum ki dsg benim için bir sorundan ziyade daha garanti bir tercih oluyor. Neden diye sorarsan zaten uzatılmış garantiyle alıyorum. Neden uzatılmış garantiyle aldığımı sorarsan da böyle aldığımda 2 yıl boyunca sıfır faizle kredi veriyorlar. Kredi faizlerinin bu kadar yüksek olduğu bir dönemde sıfır faizle 2 yıllık kredi de kimse vermiyor. Miktar yüksek olunca başka bir markada ödeyeceğim ekstra faiz de cebime kar kalmış oluyor. İyi niyetle birlikte toplam 9 yıl garantisi var şanzımanın. Benim için bir şanzıman için verilebilecek en üst düzey garanti. Yani cortlasa da çok dert edilecek durumda olmuyor. Böyle bir garantiyi ne Mercedes ne Bmw veriyor. Sonra da bu tercihte bulunan insanları aptal yerine koyuyorlar.
Demek istediğinizi anladım, @by bugün, herhangi ikinci el bir DSG aracı diğerlerinden(diğer şanzımanlı otomobillerden) 10-15 bin tl ucuza alırsam, donanım, yaş, yakıt vb gibi durumlarda benim için avantaj ise niçin, ben gidip de o aracı almayayım, düşünülebilir sonuçta tercih meselesi.:)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Demek istediğinizi anladım, @by bugün, herhangi ikinci el bir DSG aracı diğerlerinden(diğer şanzımanlı otomobillerden) 10-15 bin tl ucuza alırsam, donanım, yaş, yakıt vb gibi durumlarda benim için avantaj ise niçin, ben gidip de o aracı almayayım, düşünülebilir sonuçta tercih meselesi.:)

Bu arada belirteyim ikinci el dsg'li bir otomobil asla almam..Zor bir ihtimal ama belki iyi niyet kapsamındaysa belki...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

9 yıl garantili şanzıman. Kimse bu kadar garanti vermiyor ki şanzımana. Dediğim gibi ben zaten sanayiye ve özel servise araç götürmem. Çünkü riskli görüyorum, aradaki fiyat farkını o riske değer bulmuyorum. Benim için mantıklı bir konumda oluyor. E zaten garantisi bitince genelde durumum müsaitse o aracı satıp model yenilemek isterim ki garantisi totalde 4 yıl. Kendi açımdan baktığımda bundan daha mantıklı bir tercih görmüyorum..Daha bir çok şey sayabilirim. Ha bir gün yolda bırakırsa da acayip soğurum, baya canım sıkılır garantisi olsa dahi. Çok şükür bu 3. dsg'li araç hiç öyle bir sorun yaşamadım, umarım yaşamam.
Herkesin ortalama bir şekilde kafası çalışıyor, o yüzden kimse kimseyi tercihleri sebebiyle salak yerine koymasın. Hayatımızda ilk defa araba kullanmıyoruz, İtalyan arabalarıyla Fransız arabalarıyla yaşadığım sorunları yazsam buada o tercihte bulunan çok kişinin kalbi kırılır, tutup nefret kusmuyorum ama..

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Merhabalar, öncelikle yazınız için teşekkürler. Coupe aracın, camlarının "çerçevesiz" olması baya iyiymiş. Normalde SUV'larda karşılaşırız bununla. Onun haricinde, DSG'den başka bir şey yok sanırım arabada. Malzeme kalitesi, duruşu, gidişi, yakıtı? Ayrıca, bir öneri olarak; "DSG düştü, DSG attı, DSG vurdu" tabirleriniz yerine, "DSG, biraz sürüşü baltaladı, onun haricinde tepkileri iyiydi, ancak uzun ömürlülüğü tartışılır" şeklinde, nabza göre şerbet verirseniz çok daha iyi olur. Bu sayede hem tepki almazsınız, hem de test yazınız okunulabilirlik açısından iyi olur.
araç coupe diye geçmiyor hocam araçta 4 kapı var bakarsanız, 5 kapılı hatchback diye geçiyor genellikle

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Bu araba hakkında hiçbir şey öğrenemediğim bir yazı. Arabanın nesini incelediniz onu da yazsaydın keşke. DSG düştü DSG kalktı, arkası klostrofobik. Ok. Başka? Emin ol şanzımanı çok eleştirdiğin için değil, aracın incelemesi namına bir şey yazmadığın için uygun görülmemiştir.
arabayı tam incelemeden bozulduğu için detaylı bir bilgi veremiyorum. aklımda kalanları yazdım

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
9 yıl garantili şanzıman. Kimse bu kadar garanti vermiyor ki şanzımana. Dediğim gibi ben zaten sanayiye ve özel servise araç götürmem. Çünkü riskli görüyorum, aradaki fiyat farkını o riske değer bulmuyorum. Benim için mantıklı bir konumda oluyor. E zaten garantisi bitince genelde durumum müsaitse o aracı satıp model yenilemek isterim ki garantisi totalde 4 yıl. Kendi açımdan baktığımda bundan daha mantıklı bir tercih görmüyorum
Dediğinize, bir örnek de ben vereyim. Yaklaşık 1 ay önce, periyodik bakım yaptıracaktık. Bizimkiler dışarıdan fiyat almış, dışarıda 250 TL olan bakım fiyatı, yetkili serviste 1000 liraydı. Yetkili servise yaptırdık bakımı, aradaki fiyat farkı da, büyük bir sorunu (aslında küçük) tespit etmelerine değdi. Dışarıda yaptırsaydık, ne yapacaklardı belli değildi zaten de, sorunu da görmezden gelip, göndereceklerdi. Bir sıkıntı çıksaydı da, mutahap bulamayacaktık.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
araç coupe diye geçmiyor hocam araçta 4 kapı var bakarsanız, 5 kapılı hatchback diye geçiyor genellikle
Sportback, coupe, 5 kapılı hatchback. Anladım.
Audi, Sportback diye isimlendiriyor A5'i. BMW'de de, 4 serisi Gran Coupe'dir bunun rakibi. Bundan sonra, A5 hatchback, 4 serisi hatchback diyeceğiz o halde :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
bak yine bilmeden konuşuyorsun, videoda sadece dış çekim var, şanzımanı gömmek için çektiğim bir video değil.

Multitronic konusunda yanıldığım için bu kadar böbürlenmene gerek yok. Neticede 508 ile CLS'i aynı kefeye koyan adamsın, çok takılma böyle şeylere..
Sahibinden.com'a video ekler gibi video çekmişsin burada test diye atıp tutuyorsun..5 dakikalık o videoyu çekerken nasıl bir kitleye ulaşmayı amaçladın acaba çok merak ediyorum

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Neticede 508 ile CLS'i aynı kefeye koyan adamsın, çok takılma böyle şeylere..
yanlış anlamalarına gerçekten alıştım ve hiç takmıyorum yani.

Multitronic konusunda yanıldığım için bu kadar böbürlenmene gerek yok
ben onu kastetmemiştim ama alıştım :)

Sahibinden.com'a video ekler gibi video çekmişsin burada test diye atıp tutuyorsun..5 dakikalık o videoyu çekerken nasıl bir kitleye ulaşmayı amaçladın acaba çok merak ediyorum
normalde 30 dakikalık bir test falan çekecektik ama işte daha dışını çekerken bu malum olay olduğu için çekemedik,
araba 2 de kalkıyor, ordan 4 e atıyor, ordan 6 ya atıyor, böyle de içini çekemezdik heralde!!

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
yanlış anlamalarına gerçekten alıştım ve hiç takmıyorum yani.

ben onu kastetmemiştim ama alıştım :)

normalde 30 dakikalık bir test falan çekecektik ama işte daha dışını çekerken bu malum olay olduğu için çekemedik,
araba 2 de kalkıyor, ordan 4 e atıyor, ordan 6 ya atıyor, böyle de içini çekemezdik heralde!!

E39 M5 der geçerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım