Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Şu soğuk çalıştırmadaki silkelemenin sebebi belli ki enjektörden. Enjektör en yüksek basıncını ilk çalıştırmada verir. Eğer içine pislik dolduysa böyle bir şey yapması normal. İlerleyen zamanlarda araba stop bile edebilir.

1 den 2 ye geçişteki silkeleme normal. Makyajsız modellerdeki zf8hp45 şanzıman soğukta 1 den 2 ye geçişte vuruyor. Makyajda hp50 modeline geçildi ve o sorun tamamen giderildi. Çok önemsiz bir şey, sadece konforla ilgili bir durum.

Evet konforla ilgili durum ama rahatsız ediyor D segmenti bir araçta.
Enjektör temizleyici deniyorum şu anda, birkaç farklı kullanıcıda da aynı durum var.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Evet konforla ilgili durum ama rahatsız ediyor D segmenti bir araçta.
Enjektör temizleyici deniyorum şu anda, birkaç farklı kullanıcıda da aynı durum var.

Sabahları genellikle 1 dakika kadar hareket etmeden beklerim. Bende silkeleme vurma gibi sıkıntı yok.

Ayrıca enjektör temizleyiciyi tam depoda kullanırken yüksek devirde mümkünse uzun yolda kullanmak daha etkili oluyor. Bir de PO'dan aldığım yakıtta arabayı her zaman daha performanslı hissediyorum. Hele ki şu eco yakıttan koyulduğu zaman sanki ecopro modunda gibi kasıyor araba. PO dışında yakıt almıyorum, yılda 1-2 kez de würth ile mutluyum :)

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Sabahları genellikle 1 dakika kadar hareket etmeden beklerim. Bende silkeleme vurma gibi sıkıntı yok.

Ayrıca enjektör temizleyiciyi tam depoda kullanırken yüksek devirde mümkünse uzun yolda kullanmak daha etkili oluyor. Bir de PO'dan aldığım yakıtta arabayı her zaman daha performanslı hissediyorum. Hele ki şu eco yakıttan koyulduğu zaman sanki ecopro modunda gibi kasıyor araba. PO dışında yakıt almıyorum, yılda 1-2 kez de würth ile mutluyum :)

Katkıyı koyduktan sonra direk otobana çıktım zaten, depo bitene kadar da devirli kullanıp denerim.

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Arıza kodu yazmıyor araç. Enjektörlerin tıkalı olduğundan emin olursam gözünün yaşına bakmam direk set olarak değiştiririm zaten.

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Bana da önce borusan günceli yok dedi. Ama gittiğim birkaç özel servis güncelleme var dedi. Hangisi doğru bilemiyorum. 3 saat kadar sürüyormuş yazılımın güncellenmesi. Dışarıdan da yazılımı kurcalatmak pek istemiyorum. Peki manuelde kullandığınız zaman da silkeleme yapıyor mu?
Manuel farketmiyor, bahsettiğim durum zaten sadece 1. v 2. viteste 2000 devire kadar farkediliyor, sonrasında hiçbir problem yok. Güvenilir özel servislerde yaptırabilirsiniz. Yetkili servisi bilemiyorum ama programı olan özel servislerde güncel versiyon atılabiliyor. İçinize sinmiyorsa, halihazırda da sorun yoksa hiç yaptırmayın bence :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arıza kodu yazmıyor araç. Enjektörlerin tıkalı olduğundan emin olursam gözünün yaşına bakmam direk set olarak değiştiririm zaten.
Fiyatını öğrenince bunu yazabileceğini sanmıyorum :D enjektörcüler 600 liraya falan temizliyor. Binlerce lira vermeye gerek yok.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Motul yap seçiciden sorgulama yapıyorum 8100 X-Max 0w40 öneriyor. Oysa ki geçen yıl X-Clean+ 5w30 öneriyordu onu kullanıyorum. Neden böyle bir öneri yaptılar acaba? Hem viskozite değişik hem de x-clean değil x-max öneriyorlar.

Sanırım bu yıl Shell Helix Ultra Professional A M-L 5W-30 ya da Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30 deneyeceğim. Shell 170TL civarında Liqui moly 260TL civarında. Shell'in oldukça ucuz olması da pek içime sinmiyor nedense :)

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Motul yap seçiciden sorgulama yapıyorum 8100 X-Max 0w40 öneriyor. Oysa ki geçen yıl X-Clean+ 5w30 öneriyordu onu kullanıyorum. Neden böyle bir öneri yaptılar acaba? Hem viskozite değişik hem de x-clean değil x-max öneriyorlar.

Sanırım bu yıl Shell Helix Ultra Professional A M-L 5W-30 ya da Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30 deneyeceğim. Shell 170TL civarında Liqui moly 260TL civarında. Shell'in oldukça ucuz olması da pek içime sinmiyor nedense :)
Markaların yağ seçme motorlarına pek güvenmemek gerekiyor. Benim arabanın üretildiği yıllarda fazla seçenek olmadığı için adamlar 10w40 önermiş. Yıllardır Mobil'in sitesinde 5w40 öneriliyor. Geçenlerde baktım ne hikmetse 5w30 önermeye başlamışlar benim arabaya :D Bence direk yetkili servislerden bilgi alıp üreticinin önerdiği numarada yağ kullanın. Markası size kalmış.

Bu arada Shell'den ben hiç memnun kalmamıştım. Ama @Ozgur Gunes de çok memnun kaldığını söylüyor. Benim araba sevemedi diyelim :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Helix ultra aml tedavülden kalkalı çok zaman oldu, ya çok eski bir yağ ya da sahte, fiyatının ucuzluğu açıklıyor her şeyi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım