2015 BMW 520i Yakıt Tüketimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkani

Düz Yol Gazcısı
17 Kas 2017
3
1
245
Merhabalar,

Geçtiğimiz hafta aracımızı yeniledik. 2015 Model BMW 520i aracını aldık. Aracın üstünde kışlık lastikler var. Günlük 10km yol yapıyoruz ve bunun 1 km'sinde yokuş çıkıyoruz. Şuan aracın gösterdiği ortalama 13.3lt/100km. Aracı agresif kullanmıyoruz, normal bir şekilde gidiyoruz. Siz veya çevrenizde bu model aracın ortalaması nedir?

Bu ortalama normal midir?

Saygılarımla,

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynı araç abimde bulunuyor. Arada ben de deneyimliyorum aracı. Kendisi her gün işe gidip geliyor ve işiyle evi arasındaki mesafe 10-15 km arası. Pek yokuş çıktığı söylenemez ama iş çıkışı saatleri ve sabah erken saatler kilit trafikte gidiyor. Nispeten soğuk motor + kısa mesafe + düşük ortalama hız + trafik derken 11 litre gibi bir rakamı buluyor ortalama tüketim. Sizinkinde ek olarak soğuk motor + 1 km'lik yokuş tırmanma şartları eklenince tüketimin bir miktar daha artması çok anormal değil. Motor ideal çalışma sıcaklığına geç eriştiği için kışın tüketimler genel olarak biraz daha artar. O motorun zaten İstanbul'da normal şartlardaki ortalama tüketimi 10-11 litre arasında değişiyor.

Son düzenleme:

jedi

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
44
83
685
41
Kocaeli
bence de tüketiminiz oldukça normal. yani 1700kg ağırlığa ve 170hp 1.6lt motor için düşünürsen bir sorun yok :) şöyle uzun yol yapıp değerleri yazın farkı bir görelim.

furkani

Düz Yol Gazcısı
17 Kas 2017
3
1
245
Aynı araç abimde bulunuyor. Arada ben de deneyimliyorum aracı. Kendisi her gün işe gidip geliyor ve işiyle evi arasındaki mesafe 10-15 km arası. Pek yokuş çıktığı söylenemez ama iş çıkışı saatleri ve sabah erken saatler kilit trafikte gidiyor. Nispeten soğuk motor + kısa mesafe + düşük ortalama hız + trafik derken 11 litre gibi bir rakamı buluyor ortalama tüketim. Sizinkinde ek olarak soğuk motor + 1 km'lik yokuş tırmanma şartları eklenince tüketimin bir miktar daha artması çok anormal değil. Motor ideal çalışma sıcaklığına geç eriştiği için kışın tüketimler genel olarak biraz daha artar. O motorun zaten İstanbul'da normal şartlardaki ortalama tüketimi 10-11 litre arasında değişiyor.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bir süre yakıtını kontrol edelim, bakalım nasıl olacak :D
bence de tüketiminiz oldukça normal. yani 1700kg ağırlığa ve 170hp 1.6lt motor için düşünürsen bir sorun yok :) şöyle uzun yol yapıp değerleri yazın farkı bir görelim.

Teşekkür ederim, alan kişi tanıdıktı. 10-11 lt yakıyorum demişti. Biz 13 litrenin altına düşüremedik, o yüzden soruyorum usta.

furkani

Düz Yol Gazcısı
17 Kas 2017
3
1
245
Düzgün kullanımda 12-12.5l/100km ortalamasındayız. Kışlık lastiklerden bir kurtulalım birde öyle kontrol edeceğim :) Uzun yolda denemek henüz nasip olmadı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım