KAPALI 2016-2017 Hyundai i20 1.4 style otomatik mi 2015 Toyota Yaris 1.33 Cool Skypack CVT mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayalli

Asfalt Kurutucu
7 Tem 2018
19
2
595
Merhaba arkadaşlar. Hyundai i20 1.4 style paket otomatik ile Toyota yaris 1.33 cvt cool skypack arasında kaldık. Bütçe Maksimum 90.000tl o yüzden hyundai i20 elite temizi ne yazık ki yok. Araba 2 yıl Trabzonda kullanılacak o yüzden biraz yokuşlara maruz kalacak. Arabayı ablam kullanacak tek kişi kullanılacak aile arabası olarak değil.Yılda maksimum 5000km yol yapılacak. Toyoya yarisi 85-87.000 civarına bulabiliyoruz temizin. Hyundai i20 style ise 87-90.000 arası. Sizce hangisi ve neden?

Son düzenleme:

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Elite olsa idi onu bi' düşünürdüm ama Style pakette sadece 2 hava yastığı var, o nedenle i20 seçmezdim. Yaris'te ise 7 hava yastığı standart i20'nin aksine.

Şehir içi yakıt tüketiminde de fabrika verisi Yaris 5.6 lt/100 km iken, i20 8.5 lt/100 km - ciddi bir fark.

Benim oyum Yaris'e.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
iç mekan kalitesi ve genişliği, yokuşlardaki şanzıman dayanımı ve servis maliyeti için i20, yakıt ekonomisi, dönüş çapı ve çok sayıda airbag için Yaris. Tamamen sizin tercih ve beklentilerinize bağlı.

hayalli

Asfalt Kurutucu
7 Tem 2018
19
2
595
Elite olsa idi onu bi' düşünürdüm ama Style pakette sadece 2 hava yastığı var, o nedenle i20 seçmezdim. Yaris'te ise 7 hava yastığı standart i20'nin aksine.

Şehir içi yakıt tüketiminde de fabrika verisi Yaris 5.6 lt/100 km iken, i20 8.5 lt/100 km - ciddi bir fark.

Benim oyum Yaris'e.
Hocam elitelar uçmuş 90k civarına temizleri yok. Almışken değişensiz temiz alalım diyorum. Hava yastığı style pakette de 2 mi ben daha çok sanıyordum bi bakayım buna eğer cidden 2 taneyse direkt elerim.

hayalli

Asfalt Kurutucu
7 Tem 2018
19
2
595
iç mekan kalitesi ve genişliği, yokuşlardaki şanzıman dayanımı ve servis maliyeti için i20, yakıt ekonomisi, dönüş çapı ve çok sayıda airbag için Yaris. Tamamen sizin tercih ve beklentilerinize bağlı.
Açıkcası i20’nin avantajı tam otomatik şanzımanı ama o da aynı zamanda yakıt sarfiyatı olarak dönüyor. En az 5 sene kullanılacak araba uzun ömür denilince de toyota geliyor aklıma

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
O fiyata cool skypack varsa çok iyi fiyat.

İ20'yi değerlendirecek bilgim yok. Kağıt üstünde Yaris'e göre yüksek yakıt sarfiyatı ve düşük güvenlik sunuyor gibi duruyor.
2015 yaris sahibiyim, gayet memnunum. Geniş iç hacim (bagajı ufak, 275lt), kör noktanın olmaması, sınıfının (hatta A sınıfında da daha iyisi yok sanırım) en iyi dönüş çapını sunması gibi şeylerle çok iyi bir şehir aracı olarak öne çıkıyor. Yalnız bir not düşeyim eğer bilginiz yoksa diye, yokuş kalkış sistemi bu kasada bulunmuyor. Eğimler aşırı olmadıkça D ve R konumundayken kayma olmaz ama dik yokuşlarda sürücü acemi ise kaydırabilir.

Tork konvertörlüler özellikle Hyundai'deki gibi eski tipler gayet sağlam ancak Toyota'nın cvtleri sağlam cvtlerden, 2012 modelden beri Yaris'te kullanılıyor ve herhangi bir sorun yok.

@tersiyer 5.6lt doğru değil, şehir içi yakıt tüketimi fabrika verisi 6.3lt.

Düzenleme: Micra'yı bilmiyordum, en iyisi 9.3mt ile ondaymış. Diğer B sınıfları 10mt civarında.

Son düzenleme:

hayalli

Asfalt Kurutucu
7 Tem 2018
19
2
595
O fiyata cool skypack varsa çok iyi fiyat.

İ20'yi değerlendirecek bilgim yok. Kağıt üstünde Yaris'e göre yüksek yakıt sarfiyatı ve düşük güvenlik sunuyor gibi duruyor.
2015 yaris sahibiyim, gayet memnunum. Geniş iç hacim (bagajı ufak, 275lt), kör noktanın olmaması, sınıfının (hatta A sınıfında da daha iyisi yok sanırım) en iyi dönüş çapını sunması gibi şeylerle çok iyi bir şehir aracı olarak öne çıkıyor. Yalnız bir not düşeyim eğer bilginiz yoksa diye, yokuş kalkış sistemi bu kasada bulunmuyor. Eğimler aşırı olmadıkça D ve R konumundayken kayma olmaz ama dik yokuşlarda sürücü acemi ise kaydırabilir.

Tork konvertörlüler özellikle Hyundai'deki gibi eski tipler gayet sağlam ancak Toyota'nın cvtleri sağlam cvtlerden, 2012 modelden beri Yaris'te kullanılıyor ve herhangi bir sorun yok.

@tersiyer 5.6lt doğru değil, şehir içi yakıt tüketimi fabrika verisi 6.3lt.

Düzenleme: Micra'yı bilmiyordum, en iyisi 9.3mt ile ondaymış. Diğer B sınıfları 10mt civarında.
Yokuş kalkış desteğinin olmadığını biliyorum. Olsaymış daha iyi olurmuş ama arabayı ablam kullanacak. Kendisinin bundan önceki arabası 2004 fiesta 1.4 benzin asm(robotik) şanzımandı. Ondan biraz kaydırma olaylarına alışıktır diye düşünüyorum. 2015 model hasarsız boyasız cool skypack kaçırdım bir tane 85.000tl ye bırakmış galeri. Bir tane daha yaris buldum gibi onun için pazarlık yapıyorum.

hayalli

Asfalt Kurutucu
7 Tem 2018
19
2
595
En iyi dönüş çapı çapsız micramda 9.3 metre.yarisin 9.6.dip not 8 senedir micra kullanıyoruz önermiyorum.
Açıkcası micraya zaten pek sıcak bakmıyordum tercihlerim arasında yok. Bir ara 208 1.2 puretech etg5 düşündüm o da uygun fiyata Temizldi ama biraz daha verip yaris almak daha mantıklı geliyor bana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım