2016 model ford focus için doğru yağ ne kullanmalıyım

boyraz01

onur boyraz
Takipçi
23 May 2022
4
1
20
27
edirne
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar

2016 model bir Ford Focus aldım bakımı yaklaşıyor km daha 29 binde kaliteli sorun çıkarmıcak bir yağ kullanmak istiyorum. Araç garanti dışı olduğundan dışarda bakım yaptırıcam Yağ konusundan pek anlamıyorum yardımcı olur musunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Hangi yağ? Zeytinyağında Balıkesir soğuk sıkım zeytinyağ iyi olur genelde ama epey pahalandı. :D

Hocam yağ sormuşsunuz ama hangi motora olacağını belirtmemişsiniz araç dizel mi dpf'li mi benzin-gaz vs. hangi motor belirtirseniz bunlar önemli hususlar :D

Birmasummormenekse

mustafa öncül
Takipçi
24 May 2022
2
4
20
42
istanbul
Marka
Opel
Hangi yağ? Zeytinyağında Balıkesir soğuk sıkım zeytinyağ iyi olur genelde ama epey pahalandı. :D

Hocam yağ sormuşsunuz ama hangi motora olacağını belirtmemişsiniz araç dizel mi dpf'li mi benzin-gaz vs. hangi motor belirtirseniz bunlar önemli hususlar :D
Sanırım iyi bir yağ markası sormuş:) zaten o modeldeki ford için benzinli de olsa dizel de olsa 5w30 kullanılmalı dizelse partiküllü değilse düz 5w30. Önerimi de buraya yazıyorum tabiki Mobil:) çok uzun yıllar ford araçlarının orjinal fabrika dolum yağıydı, hala ford için en iyi yağları Mobil üretiyor diye biliyorum bir ford mondeo kullanıcısı olarak.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracın fabrikasyon standartlarını karşılayan, ismi bilinir bir yağ alıp kullanmanız yeterli. Yağ konusu öyle abartılacak derecede bir kalite farkı oluşturmaz. Aradaki farkı anlamanız da istisna durumlar hariç güçtür. Mobil koydum araba şahlandı, motor ömrü uzadı. Castrol koydum motorun canına okudu gibi bir şey olması sağlıklı motorlarda görülmez zaten. Standartları karşılayan, bilindik marka bir yağ yeterli.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Liqui Moly Special Tec F 5W-30 önerebilirim,sınıfında referans teşkil edebilecek kadar yeni nesil ve performanslı,uzun ömürlü bir yağdır,üstelik Ford motorlar için özel olarak üretilmiştir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım