2016'nın En Çok Satılan 10 Arabası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Veri odaklı açtığım ikinci konu, dünya genelinde en çok satılan 10 model.

10) Toyota Camry: 660,868 adet
42_World_Best_Sellers_2016.jpg

9) Honda Civic: 668,707 adet
43_World_Best_Sellers_2016.jpg

8) Volkswagen Polo: 704,062 adet
44_World_Best_Sellers_2016.jpg

7) Toyota Rav4: 724,198 adet
45_World_Best_Sellers_2016.jpg

6) Ford Focus: 734,935 adet
46_World_Best_Sellers_2016.jpg

5) Honda CR-V: 752,463 adet
47_World_Best_Sellers_2016.jpg

4) Hyundai Elantra: 788,081 adet
48_World_Best_Sellers_2016.jpg

3) Volkswagen Golf: 991,414 adet
49_World_Best_Sellers_2016.jpg

2) Ford F serisi: 993,779 adet
50_World_Best_Sellers_2016.jpg

1) Toyota Corolla: 1,316,383 adet
51_World_Best_Sellers_2016.jpg

Kaynak: Motoringresearch.com

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bir dakika da yaklaşık olarak 2.5 Toyota Corolla satılıyor. Bu kadar arabayı nasıl üretiyor bu adamlar ekmek mi bu arkadaş :D

Üretim yerleri:
1) Indaiatuba / Brezilya
2) Cambridge, Ontario (TMMC) / Kanada
3) Guangzhou, Tianjin / Çin
4) Cumana Toyota de Venezuela C.A / Venezuela
5) Bidadi (Toyota India) / Hindistan
6) Susono, Şizuoka / Japonya
7) Karaçi (Indus Motors Company) / Pakistan
8) Durban / Güney Afrika
9) Zhongli / Tayvan
10) Çaçoengsao / Tayland
11) Adapazarı (TMMT) / Türkiye
12) Blue Springs, Mississippi (TMMMS) / Amerika Birleşik Devletleri

böyle oluyor. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Acikcasi corolla da Turkiye'de dusunecegim son c segment modellerden biri yani. Sorunsuzluksa konu gider Auris alirim, hacim yetmiyorsa sedan civic alirim. Ustelik f/p orani yuksek bir model de degil. Yurt disi versiyon, donanim ve fiyatlarindan bagimsiz olarak Turkiye'de tercih edecegim bir model degil. Hatta otomobil alirken bir gidip bakayim diyecegim bir model bile degil.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Acikcasi corolla da Turkiye'de dusunecegim son c segment modellerden biri yani. Sorunsuzluksa konu gider Auris alirim, hacim yetmiyorsa sedan civic alirim. Ustelik f/p orani yuksek bir model de degil. Yurt disi versiyon, donanim ve fiyatlarindan bagimsiz olarak Turkiye'de tercih edecegim bir model degil. Hatta otomobil alirken bir gidip bakayim diyecegim bir model bile degil.
Sanırım Auris'i de Corolla olarak kabul ediyorlar çünkü Avusturalya'da falan Corolla diye geçiyor.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sanırım Auris'i de Corolla olarak kabul ediyorlar çünkü Avusturalya'da falan Corolla diye geçiyor.
Zannetmem. Avrupa'da Auris olarak geçiyor. ABD'de zaten başka kasalar çıkıyor. Avustralya dışında Corolla hb olarak geçtiği bir yer var mı?

Son kasa için katılıyorum. Bakacağım son C sınıfı araba diyemem ama önceki kasaya göre pek beğenmedim, kalite olarakta önceki kasadan geride. Son yıllarda en beğendiğim Corolla bir önceki kasanın makyajlısı (2011-2012).

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Zannetmem. Avrupa'da Auris olarak geçiyor. ABD'de zaten başka kasalar çıkıyor. Avustralya dışında Corolla hb olarak geçtiği bir yer var mı?

Son kasa için katılıyorum. Bakacağım son C sınıfı araba diyemem ama önceki kasaya göre pek beğenmedim, kalite olarakta önceki kasadan geride. Son yıllarda en beğendiğim Corolla bir önceki kasanın makyajlısı (2011-2012).
Valla ben direk Corolla diye geçirdiğini gördüm.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Wiki'de yazdığına göre Avustralya'da Corolla olarak geçiyormuş, onun dışında Kanada'da Scion markasının iM modeli olarak satılıyormuş. Corolla diye örnekledikleri hep Avustralya alıntılı. Sadece orada mı o adla satılıyor nedir.
İngiltere ve Japonya'da üretiliyor araç. Biz İngiliz üretimini alan kısımdayız.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Vallahi sondan onceki kasayi ben de seviyorum. Krem rengi koltuklariyla surusuyle falan fena degildi ama sonraki kasa bozdu. Aslinda rakipleri cok iyi modeller cikarmaya basladi da diyebiliriz. Corolla suanki kasayla yeni bir model olarak ulkemizde satiliyor olsaydi eger satis siralamasinda sonlara duserdi diye dusunuyorum. Corolla suan satiyorsa Turkiye'de hala o eski corolla algisinin ekmegini yiyor diye bence

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Bu amerikalılar işi biliyo arkadaş avrupalılara kalsa vag dışanda almazlar oysaki camry ler f serileri focuslar dururken hiç olurmu

Son düzenleme:

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota

Auris amerikada da corolla olarak geciyor
Screenshot_2017-07-03-23-53-16-1.png

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Diğerleri tamam da Hyundai Elantra beni bayağı bir şaşırttı.o_O
Elantra her yönden bayağı sağlam araba oldu da, TR'de pek iyi sunulmadı. ABD'deki IIHS'nin çarpışma testlerinde efsane sonuçlar aldılar. E geniş iç hacimli konforlu sedan; bilinen Hyundai avantajları... Beni şaşırtmadı. Markanın lokomotif modellerinden biri. Diğeri de Avrupa pazarında i20 oldu. Daha üst sınıfları Toyota'nın altında eziliyor. :)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Focus o kadar satıyor muymuş ? Şaşırdım.

Bu araçlarda bariz bant farkı var mı ? Ona göre kıyas yapmak lazım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Focus o kadar satıyor muymuş ? Şaşırdım.

Bu araçlarda bariz bant farkı var mı ? Ona göre kıyas yapmak lazım.
Focus'un Turkiye ile yurt disi versiyonlarinda donanim farki olabiliyor. Gunduz ledleri, yari deri koltuk, isitmali on cam, isitmali koltuk, jant versiyonlari, ses sistemi vs gibi ilk bakista aklima gelen farklar olabiliyor. Yurt disi versiyonlari biraz daha donanimli olabiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım