2017 Renault Koleos fiyatları ortaya çıktı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese selam bir sigorta sitesinde bu fiyatları buldum. Valla bence pahalı olmuş biraz. Sizce nasıl bu konu altında tartışalım. Ayrıca cvt olması beni üzdü.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
748
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Bu CVT şanzımanın arabalarda hala kullanılmasını anlayamıyorum. En azından A veya B segmentinin üzerinde kullanılmamalı.
Araç X-Trail bazlı olduğundan CVT var sadece. Fiyat yüksek, ama benzer fiyatlara C-SUV veren markalar varken normal bile denebilir.
Kadjar ve Qashqai de aynı temele sahip araçlar değil mi? Kadjar'da EDC şanzıman mevcut.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bu CVT şanzımanın arabalarda hala kullanılmasını anlayamıyorum. En azından A veya B segmentinin üzerinde kullanılmamalı.

Kadjar ve Qashqai de aynı temele sahip araçlar değil mi? Kadjar'da EDC şanzıman mevcut.
Bu sınıf aracı alacaklar 4X4 alıyor demek ki. EDC'nin 4x4 ve otomatik versiyonu yok. Olsa da Tucson gibi olurdu sanırım.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
748
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Bu sınıf aracı alacaklar 4X4 alıyor demek ki. EDC'nin 4x4 ve otomatik versiyonu yok. Olsa da Tucson gibi olurdu sanırım.
İşte keşke güzel bir tork konvertörü koyabilselermiş. Çift kavrama bu tür araçlara uygun değil fakat CVT de olmamalıydı. Tucson'la ilgili de bir düzeltme yapıldı. Geçtiğimiz Ağustos ayında araca güncelleme yapıldı. Çok basit yerlerde kısa süre içinde uyarı alırken güncellemeden sonra bayağı zorlamama, 3 teker yapmama rağmen uyarı vermedi. Hava durumu müsait olduğunda karda-çamurda da deneyip tam olarak sonucu göreceğim. Ama yine bu tip araçları ZF ya da Aisin gibi iyi tork konvertörlü şanzımanlarla üretseler.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
İşte keşke güzel bir tork konvertörü koyabilselermiş. Çift kavrama bu tür araçlara uygun değil fakat CVT de olmamalıydı. Tucson'la ilgili de bir düzeltme yapıldı. Geçtiğimiz Ağustos ayında araca güncelleme yapıldı. Çok basit yerlerde kısa süre içinde uyarı alırken güncellemeden sonra bayağı zorlamama, 3 teker yapmama rağmen uyarı vermedi. Hava durumu müsait olduğunda karda-çamurda da deneyip tam olarak sonucu göreceğim. Ama yine bu tip araçları ZF ya da Aisin gibi iyi tork konvertörlü şanzımanlarla üretseler.
CVT bezdirdi artık :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Pazar günü maltepe sahilyolu tarafında gördüm. Araç boyut olarak baya iyi hatta babam vardı yanımda o da oldukça beğendi. Yakında showroom lara gelir diye düşünüyorum türkiye de şu an tahminimce 1 2 adet vardır çünkü martdan önce gelmeyecek deniyordu. Siz neler düşünüyorsunuz?

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Abi gerçekten iyi ve güzel. Ama artık markaların aynı tasarımı segmente göre büyütüp küçültme olayından vazgeçmesi lazım. Ya bi renault showroom una gitse biri markadan soğur. Megan hb, mehan sedan, talisman ve şimdide bu. Bu kadar da olmaz artık. Talismanla bu yüz geldi. Ben kendi adıma tasarım dilini çok beğendim, çokda hoşuma gitti. Ancak bugün illahlah ettim. Bu kadar soğutamazdı beni. İnşallah biyerde dur derler bu duruma.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Aylar geçti ama Koleos'dan bir ses yok. Nisan ayı gibi gelecek deniyordu ama yalan oldu herhalde :(.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
EDC epey eleştiri alıyor. bence bu sebeple CVT'ye kaydılar. neticede şehiriçi kullanımına ya da araziye karşı daha dayanıklı

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Cvt de sorunsuz değil hatta xtrail de baya sıkıntı çıkarıyor şikayetim var da bakarsanız komple şanzıman değişimi yapılan bir çok araç görürsünüz ,ki sıfır cvt şanzıman için 45 bin tl lerden bahsediyorlar.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Fotoğrafları görünce Renault Megane modelini sedan olarak üretmekten vazgeçip SUV olarak üretme kararı aldı sandım
adaudhasu bu ne ya

14 Kas 2016
173
419
1,535
Bursa
Fotoğrafları görünce Renault Megane modelini sedan olarak üretmekten vazgeçip SUV olarak üretme kararı aldı sandım
adaudhasu bu ne ya

Kadjar Megane'ın, Koleos Talisman'ın yerden yükseği bildiğim kadarıyla. Kadjar tasarım dili olarak keçi sakallı far gruplarına yetişseydi o da koleos'un 1:2 ölçeklisi olurdu büyük ihtimalle.

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Fiyatı günümüz şartlarında normal. CVT kullanılması da kötü değil. Sonuçta spor araba değil ve CVT çok konforlu.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Kadjar Megane'ın, Koleos Talisman'ın yerden yükseği bildiğim kadarıyla. Kadjar tasarım dili olarak keçi sakallı far gruplarına yetişseydi o da koleos'un 1:2 ölçeklisi olurdu büyük ihtimalle.

Olabilir, benim ilk aklıma megane geldiği için o şekilde yazdım..Şimdi siz Talisman dedikten sonra aa Renault'un D segmentinde Talisman diye bir aracı vardı dedim kendi kendime :D
Kadjar'ın da mevcut arka farlar Clio yalnız

14 Kas 2016
173
419
1,535
Bursa
Olabilir, benim ilk aklıma megane geldiği için o şekilde yazdım..Şimdi siz Talisman dedikten sonra aa Renault'un D segmentinde Talisman diye bir aracı vardı dedim kendi kendime :D
Kadjar'ın da mevcut arka farlar Clio yalnız

Talisman'la Megane'ı uzaktan ayırdetmek imkansız, yaklaştıkça heybetinden talisman olduğu anlaşılıyor. Suçlayamıyosun da çünkü Mercedes bile e ile c uzaktan aynı. Bunu yine en iyi BMW kotarıyor, bakınca heh 3, heh 5 diyosun direk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım