205 55 16 Yaz lastiği önerisi

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
58
13
970
27
Marka
Yok
Hepinize merhabalar sonunda vakit bulup lastiklwri taktırabildim fakat @Cenk abi belki şaırabilirsin listemizde hiç olmayan bir lastiği taktırdım Bridgestone turanza t005 abim ben yokken taktırmış aslında conti pc2 den sonra araba oldukça değişti daha konforlu Bi hale etiket değeri ise ıslak zemin fren A yakıt ise B kullandıkça tecrübelerimi paylaşacağım inşallah @Cenk abi bu lastik için yorumlarını bekliyorum olumsuzda olabilir hiç sorun değil
IMG-20201231-WA0026.jpeg
IMG-20201231-WA0028.jpeg

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
58
13
970
27
Marka
Yok
Klavye biraz saçmalamış kusura bakmayın lütfen 😁 lastikleri abim ben yokken taktırmış orda biraz havada kalmış düzeltmeyi de bulamadım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hepinize merhabalar sonunda vakit bulup lastiklwri taktırabildim fakat @Cenk abi belki şaırabilirsin listemizde hiç olmayan bir lastiği taktırdım Bridgestone turanza t005 abim ben yokken taktırmış aslında conti pc2 den sonra araba oldukça değişti daha konforlu Bi hale etiket değeri ise ıslak zemin fren A yakıt ise B kullandıkça tecrübelerimi paylaşacağım inşallah @Cenk abi bu lastik için yorumlarını bekliyorum olumsuzda olabilir hiç sorun değil Ekli dosyayı görüntüle 32484Ekli dosyayı görüntüle 32485
Hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Testlerde ortalamalarda olan bir lastik. Eski Bridgestone yazlıklarına göre daha fazla geliştirildiği aşikar. O modellerden sonra daha iyi bir lastik haline geldi. Testlerde böyleyken pratikte kuru zeminde ani yön değişimlerinde pek istekli davranmayabiliyor. Konfor ve gürültü konusunda ise gayet iyi bir lastik. Aracı yüksek hızlarda çok zorlamadan güvenli ve daha konforlu kullanmak isteyenlere göre bir model diyebilirim. Kazasız ve güzel günlerde kullanın inşaallah.

Suleyman

Süleyman kocaman
Takipçi
5 Ara 2020
3
2
20
36
Manisa
Marka
Mazda
Yardımcı olan yanıt veren herkese teşekkürler ;

Tercihim testlerin birincisi Continantel premium contact 6 oldu :cool:, 2 ay kadar oldu takalı ;

Konfor beklentimi biraz geri plana attım ama bu lastikler de küt sert değil ısınınca özellikle bana beklentimi karşılayacak düzeyde konfor sağlıyor briston dan geçtiğim için de olabilir , ama michelin premacy 4 de benim lastiğim olabilir miş onu bir daha ki değişime takarım ama aynı dinamikleri alamam tabiki,

Yol tutuşu çok memnun kaldım önceki briston lar ile araba yüzüyormuş resmen viraj içinde arabanın dönüşü çok hoşuma gidiyor her viraj da biraz daha direksiyonu kırıyorum maşallahı var ee nede olsa testlerin 1. Sini aldık
:D

Su tahliyeleri de çok güzel suyu görünce hiç şaşırmadan yolunda gidiyor
Düz yolda ve uzun yola giderken elim çok rahatladı lastiğin yolu izlemesi gayet başarılı gerçi yol tutuşda bahsettik ama el rahatlığım o dengeli gidişe ayrı bir parantez açmak istedim

Lastikler 71 db ama bunu hiç anlamadım 69 db lastikler den geçmeme rağmen bunlar normal asfaltta daha sessiz bozuk yollarda sesli ama bana çok gelmedi zaten kriterim değildi,

Lastik seçmek zor işmiş bunun similatörü falan olmalı ben bunu bir düşüneyim :)) arayışta olup bazı konuları kafalarına takanlar için şimdiden kolaylıklar diliyorum

Goodyear effinicty performance 2 ve michelin premacy 4 aklımda kaldı diyebilirim ,aslında mahallemdeki yollar düzeltilse belki de böyle bir arayışım olmayacak çünkü mahallemden çıkıp şehir otoban ve virajlı köy yollarında kesinlikle çok memnun kaldım buradada lastiklerin tek bir kriter ile seçilemeyeceği gerçeği karşımıza çıkıyor seçimimden memnunum herkese kazasız sürüşler

Lastikler ile ilk pozumuz ;
IMG_20210222_185646.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım