205 55 16 yazlık lastik önerisi

optimus_58

Takipçi
9 Nis 2021
3
0
10
34
Turhal
Marka
Toyota
yazlık lastik alacağım falken ziex 310 düşünüyordum fakat kullanıcı yorumlarında bir sene sonra lastiklerde sorun yaşadığını balans tutmadığını taş fırlatma gibi sorunlar olduğunu yazmışlar benzer sıkıntı yaşayan var mı? yazlık lastik önerisi almak istiyorum yine ekonomik olarak fiyat/performans olmasını istiyorum önerilerinizi bekliyorum

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Aynı ölçüden babamın Corolla’sına da bu sıralar almak istiyoruz. Corolla yol sesini almayı seven bir araç, hem f/p ürünü hem de olabildiği kadar sessiz lastik tavsiyelerine ihtiyacımız var lastik başına 350-450 tl arası bütçemiz olabilir. 350 tl ye dayton touring 2 yerli üretim, sava hp2 ve debica hp2 lastiklerden veriyorlar. Bunlardan daha iyi lastik düşünüyoruz.

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Başlığı görünce direkt Falken zx 310 önerecektim lakin sizden duydum ilk defa balans sorunu vb problemleri, önceden almış olduğum 2 sıfır aracıma 5 yıl sonra ikiisine de falken zx 310 taktım ve gayet memnundum,birisinde fabrika çıkışlı goodyear eficientgrip vardı , diğerinde conti vardı ve ikisinde de önceki fabrika çıkışlı bu lastiklerini hiç aramadım, memnuniyetim üst seviyede idi, daha düşük fiyata aynı persformansı almıştım . (iki aracı da 2 sene sonra üzerindeki falkenler ile birlikte sattım.)

Şuan yine sıfır aldığım aracımda michelin var ve büyük ihtimal ile ömrünü tamamladıktan sonra yine falken alacağım:)

Not:Kışlık olarak da yine falken kullanıyorum(HS01)

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Başlığı görünce direkt Falken zx 310 önerecektim lakin sizden duydum ilk defa balans sorunu vb problemleri, önceden almış olduğum 2 sıfır aracıma 5 yıl sonra ikiisine de falken zx 310 taktım ve gayet memnundum,birisinde fabrika çıkışlı goodyear eficientgrip vardı , diğerinde conti vardı ve ikisinde de önceki fabrika çıkışlı bu lastiklerini hiç aramadım, memnuniyetim üst seviyede idi, daha düşük fiyata aynı persformansı almıştım . (iki aracı da 2 sene sonra üzerindeki falkenler ile birlikte sattım.)

Şuan yine sıfır aldığım aracımda michelin var ve büyük ihtimal ile ömrünü tamamladıktan sonra yine falken alacağım:)

Not:1Kışlık olarak da yine falken kullanıyorum(HS01)

Not2: 2015 model Citroen cactus (205/50/17) ve 2015 model Kia Sorento (235/65/17) araçlarımda kullanıldı.

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Aynı ölçüden babamın Corolla’sına da bu sıralar almak istiyoruz. Corolla yol sesini almayı seven bir araç, hem f/p ürünü hem de olabildiği kadar sessiz lastik tavsiyelerine ihtiyacımız var lastik başına 350-450 tl arası bütçemiz olabilir. 350 tl ye dayton touring 2 yerli üretim, sava hp2 ve debica hp2 lastiklerden veriyorlar. Bunlardan daha iyi lastik düşünüyoruz.

Fiyat performans olarak falken dayton debica gibi markalardan daha üstün, etiket değerleri de bunun göstergesi,fiyat olarak da uygun

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    121.6 KB · Görüntüleme: 0

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Nacizane fikirlerim tabi bunlar, yoksa hiçbir markayı yermeye çalışmıyorum. Burada tabi ki benden daha deneyimli insanlar vardır.

Fİyatı arka plana koyarsam; Hankook,Dunlop= Falken, Kumho

Fiyatları devreye sokarsak:) Falken,Dunlop,Hankook,Kumho

Benim sıralamam bu şekilde olurdu.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Falken sincera sn110 var şu an aynı fiyata ancak değerleri ze310 a göre daha gürültülü olduğunu gösteriyor.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,033
1
1,104
2,570
Ankara
Marka
BMW
Peki hankok Dunlop kumho ve falken arasından hangisini seçersiniz
ben muhtemelen hankook seçerdim. hankook yazlığını yaklaşık 15 sene önce bora'da kullanmıştım, çok memnundum. dunlop ve falken kullanmadım yanlış yönlendirmeyim. kumho'da ise kışlıklarını 2014'te çok uygun bir paraya alıp 6 sene kullandım ve hala 2-3 sene götürebileekmiş gibi performans sergiledi. o yüzden kumho'ya da çok sıcak yaklaşırım her zaman...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım