205/55 R16 Ebatlarında en iyi yaz lastiği?

• Kullanılan toplam oy
    70
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

JustLikeOldTimes

Profesör
15 Eyl 2016
72
80
1,010
https://www.adac.de/inf...8381&SourcePageId=31821

Bağımsız kuruluş ADAC'ın testine göre Michelin Primacy 3 birinci gözüküyor. Fakat hakkında çok fazla olumsuz eleştiri duyduğum için kafam karıştı. Michelin CrossClimate lastiklerini ayrıca merak ediyorum. Sizde tecrübelerinizi paylaşırsanız herkes için faydalı olur.

Kışların sert geçmediği, fakat yağış alan bir yerde yaşıyoruz.

Kar yağdığı zaman araba kullanmıyoruz.
Uzun ömürlü ve düşük sesli bir lastik bakıyoruz.
Yorumlarınızı bekliyoruz. ^^

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
CPC 5 kullanıyorum yaklaşık 30bin km oldu. Şehiriçi, şehirlerarası tepe tepe kullandım, herhangi bir sorun yaşamadım. Ama kullananlar Goodyear EfficientGrip'in biraz daha sessiz olduğunu söylüyorlar. bu otomobilime tekrar lastik alırsam onu düşünüyorum.

JustLikeOldTimes

Profesör
15 Eyl 2016
72
80
1,010

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Beni de korkutan o. Çoğu lastik iyi skor alıyor ama hangisi daha az deforme oluyor bilemiyoruz.
Primacy 3 hemen bozuluyor hocam. Pc5 ve efficientgrip performance daha uzun omurlu oluyor genelde. Sessizlik olarak 68'e 71 desibel farkla efficientgrip daha sessiz. Yol tutus olarak ikisi de islak ve kuruda iyi. Fren mesafesinde pc5 biraz daha kisa mesafede duruyor.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben bir kaç yerde yazdım. İstanbulun bozuk yollarında 2 ayda 2 lastiğim yarıldı. Bende artık pahalı lastik almıyorum. Petlas PT535 dört mevsim lastiği aldım. Çokda memnunum. Eskileri aratmıyor. Daha fazla güven veriyor. Eskiler küyük gibi sert ekonomi lastiği Eco Contack 5 lastiklerdi.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Arkadaşlar aracımda Turanza Lastikler vardı. Fren mesafesinden ve yol tutuşundan memnun değildim. 1 ay önce premiumcontact 5 aldım 4 tane. Meğer Sinan ağabeyinde dediği gibi Turanzalar fabrika çıkışı bitik geliyormuş. Şuan ki lastikerden inanılmaz memnunum. fren mesafesi, abs nin geç girmesi, zorladığım zaman limitlerde kayma hissini "cıyaklayarak" hissettirmesi beni inanılmaz memnun etti. Tabii bir önce ki lastiğimin Turanza olmasının da bunda etkisi olabilir. Gönlümdü SporContact 5 vardı ama maalesef 16 jantta üretimi bulunmuyormuş. Bu lastiklerde gerçekten çok güzel...

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
goodyear efficientgrip performance aldım 2ay önce yaklaşık 2.000km oldu öncesinde conti premium contact2 vardı yakıt tüketimi yaklaşık 1litre azaldı otobanda daha akıcı bir sürüşe sahip baya iyi tutuyor adeta yapışıyor yola yorumlarıda iyi ama ben kuru zeminde daha iyi bi durma bekliyordum ama ıslakta baya iş yapıyor bunu da göz ardı etme derim. Biz 200tl aldık piyasada o civarlarda.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Genelde öyle söylüyorlar Cpc5'in kuru'da freni bir tık daha iyi diyorlar. Birde yukarıda söylendiği gibi ses farkı. Ben 4 adet Cpc 5'i (205/55/r16) 930 liraya aldım. Fiyat bilgisi de paylaşmış olalım.

dogukancay

Doğukan Çay
Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
45
36
645
23
İstanbul
Biz primacy 3 kullanıyoruz ama 215 tabanlı yol gürültüsü sanki daha iyi premium contactdan ve hamuru da biraz daha yumuşak

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Golf 7de aynı ebatta dunlop sport bluresponse gelmişti gayet güzel lastik sesi az tutuşu güzel tavsiye ederim. Ama o sıralar kışın iyi muhafaza edemedik biraz sertleşti hamuru eskiye göre 4.sezonu bitti. Bi dahaki yaza dunlop ya da conti düşünüyoruz :D goodyear da düşünülebilir 195/65/15te güzel iş çıkarıyodu

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Bende bu ebatta Michelin Primacy 3 ZP (run flat) kullanıyorum. Gayet memnunum.

Daha önce Goodyear Efficient Grip ROF ve Pirelli Cinturato P7 RFT kullandım ancak hiçbiri Primacy 3'ün konforunu vermedi. Özellikle Goodyear (fabrikada üstünde gelen) çok çabuk bitti. Pirelli'de erken bitti sayılır. Üstelik yanlayan, gazlayan biri de değilim. Ayda 1 ya da 2 kere keyfi yaparım. Onun dışında tamamen düzgün kullanıyorum otomobilimi.

Kış lastiği olarak ise Continental Conti Winter Contact TS850 kullanmaktayım. Gayet memnunum.

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Golf 7 Michelin energy Saver la geldi bu lastikler 40 bin km ye kadar oldukça memnundum internette ne kadar olumsuz yorum olsada.Daha sonra internetteki yorumlar ve testlere bakarak Goodyear efenc performans modelini aldım düz frende pek hoşuma gitmedi. Viraj performansı yakıt tüketimi vb Michelinle aynı bence

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs Hocam sizce Goodyear EGP mi Nokian Line mı?
Ben nokian hiç kullanmadım o yüzden pek bir şey diyemiyorum hocam. Ama efficientgrip p. kullandım hem de berbat altyapılı c4'de. O aracı bile adam eden bir lastikti virajlarda. Hem sessiz hem de konforluydu aynı zamanda. O yüzden önümüzdeki yaz focus'a da egp alacağım.

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Lastik bence göreceli bir ürün kimi kullanıcılar memnun olurken kimileri beğenmiyor. Tabiki kullanıcı beklentisi önemli. EgP kullanıyorum golf aracimda daha önce Michelin kullanıyordum o daha yumuşak ve sessizdi bence

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
egp çok güzel tutuyor ıslakta fren mesafesi iyi ama kuruda çok kolay abs devreye giriyor sanki kış lastiği kuruda nedense iyi durmuyor en azından benim beklediğim kadar.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
Eski aracımız da pt515 vardı, işin ilginç yanı çok memnunduk. 6 yıllık turanza er300 macerasından sonra mıdır bilmem ama sessizliği ve tutuşu etkilemişti beni.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım