AÇIK 220-260 bin TL arası premium seçeneklerimden hangisini önerirsiniz

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
BMW e90 lci - f30 320d den sonra düşündüğüm araçlar Mercedes w211fl e 270cdi w204 fl c180 ve 2010-2011 s80 2.4 d5 arasında kaldım aklımda deli sorular 😀
w 211 fl olacak kesinlikle çünkü makyajsızlarda sbc fren sorunu var herkesçe bilinen cdi ların km’leri çok yüksek oluyor ama w211 E serisi gerçek Mercedes konfor kalite gerçekten hakkını veriyor.
W204 c180 oda fl olacak ama kompressorlerde triger sorunu var çok yüksek maliyetler çıkarıyor m271 motorlar 1.6 m274 turbolarda bütçeyi aşar herhalde ama içi güzel şekilde güzel beğeniyorum ama hiç kullanmadım w211 i bir kez kullanmıştım e200 kompressördü uçan halı gibiydi vallahi
Son olarakda s80 2.4 d5 var araştırdığma göre d5 motorlar çok sıkıntılı motorlar değilmiş d3 yerine d5 al diyorlar sorduğum Kişiler ama hiç fikrim yok Volvonun bu motor kombinasyonu hakkında s80 de hiç kullanmadım içinde de yolculuk yapmadım ama çok konforlu diyorlar ve tabi güvenli
Kafam çok karışık gerçekten eğer bu araçlar hakkında bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,917
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Hocam biraz imlaya dikkat ederek yazsaydınız çok güzel olurdu,3 kere okudum okuduğumdan bir şey anlamadım.Ben W204 FL önerebilirim,o paraya en düşük km ve en güncel premium arabadır şahsen.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
İkisini de kullanmış biri olarak (Kendim satın almadım ancak kısa sürelerde kendim kullandım, çokça yolcu olarak seyahat ettim.) ben de W204 FL öneririm. Daha düşük km'de bulmanız daha kolay olur. W211 çok güzel araba eyvallah ama arada neredeyse 5 yıllık bir fark olacak. KM olarak da yine çok fark olacak. E her ne kadar C'den iyi araç olsa da 5 senelik bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ancak W211 aradaki 5 yıllık farka rağmen W204'ten konforlu bir araç. Bu ara çok revaçta olması nedeniyle fiyatları fırladı. Çünkü nisbeten yılına göre sorunsuz araç, iç ve dış tasarımı çok yakışıklı. Ancak yine de Mercedes modelleri arasında da bence fazla değerli (overvalued) diye düşünüyorum.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
W204FL. Her ne kadar w211fl bağımlısı olsam da şu fiyatları verip yüksek kilometreli, daha yaşlı araç almaktansa yeni nesil, nispeten biraz daha teknolojik, daha genç bir araba almak daha mantıklı. W211FL almak için düşük kilometreli, donanımlı, doğru ellerde kalmış, parasına değer kupon araçlardan olması lazım bence

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
W204 tabi daha yeni daha teknolojik ama bence tam anlamıyla gerçek Mercedes w211 zamanında yanlış bilmiyorsam Mercedesden yetkili birisi w211 ürettiklerinde hata yaptık demişdi çünkü o kadar kaliteydiki araba S serisinin satışlarını baltalamıştı onun için w211 bence Mercedes efsane kasalarından biridir ama mantıklı düşündüğümüzde daha yeni daha teknolojik olduğu için insan w204 diyor tabi. Peki S80 hakkında tecrübelerini paylaşabilecek kimse yok mu

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
W204 tabi daha yeni daha teknolojik ama bence tam anlamıyla gerçek Mercedes w211 zamanında yanlış bilmiyorsam Mercedesden yetkili birisi w211 ürettiklerinde hata yaptık demişdi çünkü o kadar kaliteydiki araba S serisinin satışlarını baltalamıştı onun için w211 bence Mercedes efsane kasalarından biridir ama mantıklı düşündüğümüzde daha yeni daha teknolojik olduğu için insan w204 diyor tabi. Peki S80 hakkında tecrübelerini paylaşabilecek kimse yok mu

W211 belki de en sorunlu E serisi olan W210’dan sonra geldiği için o algı olmuştur. Bu dediğiniz tabir ise W124 için denmiştir. Fazlasıyla sağlam bir araçtır ve E serisinin gelmiş geçmiş belki de en sorunsuz modelidir. W211 ise sağlamlık olarak bir W124 olmasa da iyidir, hem şekli şemali, hem konforuyla gerçek bir E serisidir. Her ne kadar güzel araç olsa da şu anki değerlemesini hak edecek bir araç olduğunu düşünmüyorum. Fazla fiyatlandı. Fiyatı biraz daha düşük olsa harika bir araç yoksa.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Bu dediğiniz w211 makyajlı kasa içindir sanırım, çünkü makyajsizlarda sizin de yazdığınız fren sorunu dahil birçok problem var araştırdığım kadarıyla. Ben w204 yerine birkaç sene daha geri gidip w211 alırdım. Ayrıca düzelteyim, makyajlı kasada e270 değil e280 cdi var. Benim de tercih edeceğim bu model olurdu.

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
Bu dediğiniz w211 makyajlı kasa içindir sanırım, çünkü makyajsizlarda sizin de yazdığınız fren sorunu dahil birçok problem var araştırdığım kadarıyla. Ben w204 yerine birkaç sene daha geri gidip w211 alırdım. Ayrıca düzelteyim, makyajlı kasada e270 değil e280 cdi var. Benim de tercih edeceğim bu model olurdu.

Evet makyajlı w211 için konuşuyorum dediğiniz doğru 280cdi var 200 kompresöre ve 220 cdi falan görede en sorunsuzu 280 cdi ve 320 cdi mış araştırmalarıma göre w211 benimde gönlümdeki araç ama bakalım

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Arkadaşlar S 80 D5 hakkında bilgi verebilecek kimse yok mu ?
S80'in 2006 sonrası yeni kasasından bahsediyorsunuz sanırım.
2.4 D5 motor 5 silindirli volvo motorudur, sesi 5 silindir olmasından sebep çok farklıdır. Düzenli bakıldığı sürece mekaniksel bir sıkıntı açmaz kolay kolay . O açıdan bayağı dayanıklıdır. Ama elektroniği (sensörleri vs.) nasıldır bilmiyorum. Ufak bir ekleme, bu motoru sadece volvo ustalarına götürebilirsiniz, başka ustalar anlamaz. Bunu da dikkate alın.
Araç olarak da bizzat deneme şansım olmadı, ama yorumlardan vs. gördüğüm kadarıyla 5 serisinden yumuşak, E serisinden sert bir araç. Yani konfor-sportiflik arasında iki markanın ortasında kalıyor denebilir.
Güvenlikten çok bahsetmeye gerek yok, w204 ve w211'den net daha iyidir. Güvenlik açısından yeni s80 çok güncel bir araç 2006 çıkışlı olmasına rağmen.

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
S80'in 2006 sonrası yeni kasasından bahsediyorsunuz sanırım.
2.4 D5 motor 5 silindirli volvo motorudur, sesi 5 silindir olmasından sebep çok farklıdır. Düzenli bakıldığı sürece mekaniksel bir sıkıntı açmaz kolay kolay . O açıdan bayağı dayanıklıdır. Ama elektroniği (sensörleri vs.) nasıldır bilmiyorum. Ufak bir ekleme, bu motoru sadece volvo ustalarına götürebilirsiniz, başka ustalar anlamaz. Bunu da dikkate alın.
Araç olarak da bizzat deneme şansım olmadı, ama yorumlardan vs. gördüğüm kadarıyla 5 serisinden yumuşak, E serisinden sert bir araç. Yani konfor-sportiflik arasında iki markanın ortasında kalıyor denebilir.
Güvenlikten çok bahsetmeye gerek yok, w204 ve w211'den net daha iyidir. Güvenlik açısından yeni s80 çok güncel bir araç 2006 çıkışlı olmasına rağmen.

Evet yeni kasa 2010-2011 olanlardan bahsediyorum Volvo hakkında fazla bilgim olmadığı için mekanik sorunlarından çekiniyorum açıkçası ama benim araştırmalarıma göre d5 motorlar genelde sıkıntısız diyorlar konfor olarak gayet konforlu diye çok yorum gördüm ama sizinde söylediğinize göre ne çok konforlu ne çok sert teşekkürler yorumunuz için araştırmaya devam bakalım yine başka arkadaşlardan da tecrübelerini paylaşmalarını isterim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım