lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Herkese merhaba.
Maksimum 250 bin lira civarı bütçemiz var.
Sıfır araç almak istiyoruz ama çok temiz olmak kaydıyla ikinci elde olabilir.
İkinci elde hızlı nakite dönüşmesi açısından Passat düşünüyoruz sizce bu parayı hakkediyor mu? Alternatifleri nelerdir?

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Herkese merhaba.
İkinci elde hızlı nakite dönüşmesi açısından Passat düşünüyoruz sizce bu parayı hakkediyor mu? Alternatifleri nelerdir?
Hızlı nakite dönmesi açısından o segmentte alternatifi yok.
Bu parayı hak ediyor mu? Bence hayır.
Piyasa işini çok abartmaya gerek yok, Passat segmentinde cok güzel bir araç ama daha f/p araçları mevcut bana göre. En basitinden yine aynı grup içindeki Superb buna örnek olabilir.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Hak etmeme durumu , birazda sizin gözünüzdeki değerine ; araçtan beklentinize bağlıdır .

Superb'te 5-6 yıldır piyasada hızlı alınıp satılan , tutulan bir araç . Ben passat bakacak olsam ilk alternatifim o olurdu .
Yine aynı segmentte yeni bir yüze sahip olan Peugeot 508'e de bakardım , Opel İnsignia yada bakılabilir .
Tabi yine sizin kriterlerinize bağlı ...

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
İnsignia, Superb de alınır. Eskiden bunların piyasası yavaştı şimdi gayet iyi. D premiumlarada bakabilirsiniz şimdi piyasaları ne kadar oldu takip etmiyorum onları ama temizi varsa her türlü alınır.

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Öneriler için hepinize teşekkür ederim.
Insignia daha önce 2-3 bin km kadar kullandım. Güzel araç fakat ailemizin ortak aracıydı. farklı bir araç denemek istediğimiz için tekrar aynı aracı almak istemiyoruz.
Superbyi listeme aldım. E250 bakmıştım ama hem 6 yaşında olmaları hemde 150 bin kmnin üstünde olmaları sebebiyle 200 binli paraları bu araca vermeyi mantıksız buldum çünkü alırsak en az 4-5 sene kullanma düşüncemiz var

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Öneriler için hepinize teşekkür ederim.
Insignia daha önce 2-3 bin km kadar kullandım. Güzel araç fakat ailemizin ortak aracıydı. farklı bir araç denemek istediğimiz için tekrar aynı aracı almak istemiyoruz.
Superbyi listeme aldım. E250 bakmıştım ama hem 6 yaşında olmaları hemde 150 bin kmnin üstünde olmaları sebebiyle 200 binli paraları bu araca vermeyi mantıksız buldum çünkü alırsak en az 4-5 sene kullanma düşüncemiz var
Hocam kısa sürede nakite cevrilebilecek demişsiniz şimdide 4 5 yıl kullanılacak diyorsunuz o zaman passat in bir mantığı yok superb mondeo insignia daha mantıklı

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
70-100 bin km civarlarinda 3.20i bulunabiliyor bu paralara. Yine benzer km'lerde c180 benzinli ve dizeller mevcut. Km tercihinize gore bu araclar da degerlendirilebilir.

Daha ilk bakimini bile gormemis olsun diyorsaniz bu araclarin icinde hacim buyuklugu haricinde insignia her acidan daha iyidir. Ozellikle gelismis led farli, agr koltuklu bir insignia bunlarin arasindan direkt siyirilir.

Ardindan da superb oneririm. Ama durust olmak gerekirse superb'in insignia'dan tek artisinin hacim oldugunu dusunuyorum. Baska da on plana ciktigi bir ozelligini goremiyorum.

2.el hizina gelince; vag grubu araclari her segmentte rakiplerinden daha hizli gidebiliyor. Ama misal bir insignia'yi da satmaniz o kadar zor olmayacaktir. Ozellikle donanim olarak daha doyurucu olabilecegini de dusunursek ben 2.elinin de gayet hareketli olacagini dusunuyorum.

Son düzenleme:

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Olağan dışı bir durum olmadığı sürece 5 yıl kullanmayı düşünüyoruz ama arabadan sıkılma durumu gibi yada acil para ihtiyacı durumlarında elden kolay çıkması büyük avantaj.
Mondeonun görüntüsünü bir türlü beğenemiyorum çok kaba ve çirkin. ikinci elde ki değer kaybı maalesef ülkemiz şartlarında önemli bir etken. Mazdada aynı şekilde galerici dilinde sürpriz araç alsan satılmaz satılsa da diğer araçlara göre büyük değer kaybı olur.

İstanbul trafiğinde konfor ön planda olduğu için aklım Tiguan tarzı SUV'lere de kayıyor.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Cok genel bir soru olmus bence. D segment mi olacak kac km yol yapilacak kac kisi kullanacak? Otomatik mi olacak vs vs.
Başlıktaki soruya gelirsem o paraya passat almam, alacaksam superb belki alabilirim ben olsam.

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Cok genel bir soru olmus bence. D segment mi olacak kac km yol yapilacak kac kisi kullanacak? Otomatik mi olacak vs vs.
Başlıktaki soruya gelirsem o paraya passat almam, alacaksam superb belki alabilirim ben olsam.
Evet biraz eksiklikler var haklısınız.
Segmenti farketmez açıkçası. Ne istediğimizi tam olarak bilmiyoruz.
İstanbul'da kullanılacağı için kesinlikle otomatik olacak. Çoğunlukla tek kişi kullanacak.
Okula, eve, işe git gel arada sırada uzun yol için kullanılacak yılda en fazla 15 bin km yapar. Dizelden uzak durmak istiyorum çünkü araç tamamiyle şehir içinde kullanılacağı için DPF belası tıkanıyor ve aracın çekişi düşüyor.

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Herkese merhaba.
250 bin tl ye ne premium ve dolu dolu araçlar var ,paranızı bence passata yatırmayın ve istanbulda kullanılacak bi arabaysa yarı otomatik almayın, cvt veya tork konvertörlü almalısınız masrafsızlık için

Son düzenleme:

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Aklımda yeni 508 var ama sahibinden de ilanlara bakıyorum hepsi 2-3 bin km'de satılan arabalar. Aklıma direk bir memnuniyetsizlik mi var geliyor çünkü 300 bin lira verip araba alıyorsun 2000km kullanıp satıyorsun mantıklı değil.

Haklısınız Bu paralara dolu premium araçlar var ama model yılları düşük ve kilometreleri yüksek.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aklımda yeni 508 var ama sahibinden de ilanlara bakıyorum hepsi 2-3 bin km'de satılan arabalar. Aklıma direk bir memnuniyetsizlik mi var geliyor çünkü 300 bin lira verip araba alıyorsun 2000km kullanıp satıyorsun mantıklı değil.

Haklısınız Bu paralara dolu premium araçlar var ama model yılları düşük ve kilometreleri yüksek.
Kar amaçlı satıştır onlar her yeni çıkan arabada olur. Hatta bakın tüm arabalarda birsürü ilan çıkar 5bin km altı

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW

İlanda erzurumda olan bi 508 vardı,sonradan kalktı ilandan mesaj atmıştım neden satıyorsun diye,herkes araca bakıyor bişey olacak araca diye satıyorum diye saçma sapan bi cevap verdi.
Siz süreceğiniz aracın kalitesine bakın bence,güvenlik,yol tutuş,sürücü destek sistemleri,konfor gibi şeylere takılın, Aracı satarken 5 bin tl kâr etmeye değil , sizin ve ailenizin güvenliğine ve konforuna önem vermelisiniz

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım