225/45 R17 Lastik önerisi

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
Normalde 225/45/17 ebatı tam ama hem bulmak hemde fiyatları makul değil bunun yerine 225/45/17 ebatına bakıyorum ve kullanıyorum. Birkaç marka ve fikir var çoğu yabancı test ve yorum sitelerini düzenli incelerim aşağı yukarı kafamda bir liste oluştu ama kullanan yada başka tavsiyeleri olan varsa fikir alışverişinde bulunmak istedim

Özellikle f/p için önerilen ürünlere bakmaya çalışıyorum

Goodyear 225/45 R17 91Y Eagle F1 Asymmetric 5 500tl ama daha uyguna bulunuyor
Falken ZIEX ZE310 EcoRun 225/45 R17 390tl
Continental Premium Contact 6 225/45 R17 henüz fiyat almadım ama yüksektir tahminimce
Continental sport Contact 225/45 R17 bulabilirsem ve fiyatı uygunsa

Diğer bir baktığım ebat ise 195/50/15 bundada aşağı yukarı markalar aynı sayılır

Falken ZIEX ZE310 EcoRun 195/50R15
Goodyear 195/50R15 Efficientgrip Performance
Continental EcoContact 6 195/50R15

Tavsiye fikir veya kullananlar varsa görüşlerini iletebilir mi yada önerisi olan varsa bekliyorum. Teşekkürler

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Falken seçenekleriniz arasında varsa Dunlop SP Touring R1 modeline de bir bakabilirsiniz.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
michelin pilot sport 4
biraz pahalı bir f/p ürünü ama kesinlikle değdiği söyleniyor
kendi aracımda primacy 3 zp kullanıyorum. onlardan da çok memnunum. ancak runflat olmayan modeli hakkında yorum yapamayacağım

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
@bt
Falken çok tavsiye ediliyor f/p için ama bugün gidip baktım fakat çok iyi durmuyor benim için. Dunlop düşünmüyorum oldukça sert bir lastik gerek yapısal gerek kullanım için.

@alkın
Pilot sport güzel ama 550tl diyorlar f/p Olduğunu düşünmüyorum sadece performans kısmı var :)

@ardzngn
Eagle f1 düşünüyorum ama inceleme şansım olmadı fiyatı 500 diyorlar ve 4lü alımda kampanyadan 300tl yakıt veriyorlar. Direk fiyata yansıtsalar keşke. Birde Goodyearla mazim hiç iyi değil ısınamadım bi türlü. Şuan Ventus prime aklıma takıldı onunaraştırıyorum

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
@bt
Falken çok tavsiye ediliyor f/p için ama bugün gidip baktım fakat çok iyi durmuyor benim için. Dunlop düşünmüyorum oldukça sert bir lastik gerek yapısal gerek kullanım için.
performans kısmı bence diğer tüm lastikleri üzerinde olduğu için önermiştim
@alkın
Pilot sport güzel ama 550tl diyorlar f/p Olduğunu düşünmüyorum sadece performans kısmı var :)

@ardzngn
Eagle f1 düşünüyorum ama inceleme şansım olmadı fiyatı 500 diyorlar ve 4lü alımda kampanyadan 300tl yakıt veriyorlar. Direk fiyata yansıtsalar keşke. Birde Goodyearla mazim hiç iyi değil ısınamadım bi türlü. Şuan Ventus prime aklıma takıldı onunaraştırıyorum

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
@alkın
Evet lastik güzel oldukça yumuşak. Tutuş ve konfor problemi yaşatmaz malum piyasa kötü çok pahalı birşey almak istemedim sadece ama aklımda uygun bir kampanya bulursam belki olabilir

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@bt

@alkın

@ardzngn
Dunlop SP Sport FM800 modelini Corolla'da kullanmıştım, bana da biraz sert gelmişti. Fakat SP Touring kesinlikle sert bir lastik değil. Goodyear 4 mevsim lastikten sonra takmama rağmen sert gelmemişti.

Pilot Sport Mazda 3 aracımızda kullanıyoruz. Tamam iyi lastik ama hakikaten çok pahalı.

Hankook hiç kullanmadım ama Ventus Prime hakkında olumlu yorumlar duydum. Fiyatını da incelemek gerekir.

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
@alkın
Soğolun

@bt
Dunlop yada falkeni şuan için çıkardım biraz daha konfor ve yumuşaklık arıyorum.
Hatta 195/50/15 için ventus prime3 aldım ve oldukça beğendim yol tuşunu hem yağmur hemde kuruda deneme şansım oldu. Orta yumuşaklıkta diyelim ve continental veya michelin kadar lokum kıvamında değil ama tatminkar diyelim 280tl gibi iyi bir fiyat gelince kaçırmak istemedim. Şuan 17" için bakıyorum bakalım ne çıkıcak şansımıza

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Yakın bir zamanda bende kendi aracıma lastik alma araştırmasındaydım ve bu süreçte uygun fiyatlı falkenzex 310 ecorun ve dunlop sp r1 daha iyi bir lastik içinse brigstone Turanza t005 ve goodyear efficiency grip bakmıştım bir çok bayi gezdim ama dunlop için şöyle bir söylem duydum yaklaşık 6 7 ay önce dunlopun üretimi petlasın eline geçmiş diye belirttiler eskisine göre lastik üretim kalitesinin düştüğünü söyledi bir ustam o yüzden iyice araçtırın bence diğer 3 lastik içinse gayet iyi olduklarını okudum duydum falken fiyatı na göre iyi bir lastik brigstone ise testlerde fena olmayan puanlar alıyor ama goodyear daha sesiz konforlu bir lastik

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
@Levent Bursalioglu
Bende benzer şeyler duyduğum için uzaklaştım. Falken için Azenis serisi hariç almayı düşünmüyorum fiyatları uygun fakat ürünü beğenmedim. Kötü demiyorum ama bana uygun olduğunu düşünmüyorum. Premiyum markalar genelde iyiler farkındayım. Good Year 3 senedir efg kullanıyorum ortalama lastik diyebilirim çabuk eridi yol tutuşu orta yağmurda iyi ama tekrar almam. Başka bir serisi olabilir ama fiyatları 500 civarı f/p ürünü gibi değil bence 550 verir Conti yada pilot s alırım açıkcası. Turanza ya bakmamıştım fikir için teşekkürler. Eski hali oldukça sert idi biraz değişim geçirmiştir umarım

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
falken ziex'i 205/55R16 ölçüsünde kullanan 2 arkadaşım var ve çok memnunlar. Bende alacaktım 225/45r17 ölçüsünde. Malum durumlar değişince bir süre beklemeye aldım.

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
@DKB34
Falken fiyatına göre çok iyi bunda hem fikirim ama ben lastiğin yumuşaklığını beğenmedim ve aşırı parlak sanki fazlaca suni kauçuk ve plastik karışımı gibi geldi.Şuan goodyear efg var ve sürekli balans problemi yaşattı. Falkende de yanak ve balans problemi yaşadığını söyleyen çok insan var. Aynı problemleri yaşamayı göze almak istemedim. Sizde biliyorsunuzdur fiyatları ve yumuşaklığı içinde ki kauçuk miktarları belirliyor miktar, yumuşaklık artıkça ve marka değiştikçe fiyatlar yukarı çıkıyor. Benim için Falken (azenis modeli hariç) şu sadece fiyatı uygun lastikler grubunda. 15" olan da ventus prime 3 aldım birkaçgün önce. Biraz deneme şansım oldu beğendim. Bakalım kampanyaya girecekmiş 17" ler o zaman fiyatı tatmin edici olursa bakıcam yoksa paraya kıyıp pilot yada conti alıcam artık. Falkene 390-400tl istiyorlar ventus 420 bandına gelicek deniliyor bu fiyatlara göre karar vericez. Dediğiniz gibi ortalık çokda iyi değil para değerlendi :)

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
Üst segment ve f/p arasında gider gelir oldum. 195/50/15 Ventus prime3 aldım ve oldukça beğendim. Şuan 225/45 R17 kaldı
ilk sorum üst segmente pilot sport4 ile conti pc6 arasında hangisi iyidir? f/p ürünleri arasında (bence) ventus prime3 ile eagle f1 asimetric arasında hangisi daha iyidir? Bu modelleri kullanan var mı? Sert kullanım tarzım yoktur yumuşak güvenli ve sessiz olması tercihim. Bilgisi ve fikri olan varmıdır.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
Üst segment ve f/p arasında gider gelir oldum. 195/50/15 Ventus prime3 aldım ve oldukça beğendim. Şuan 225/45 R17 kaldı
ilk sorum üst segmente pilot sport4 ile conti pc6 arasında hangisi iyidir? f/p ürünleri arasında (bence) ventus prime3 ile eagle f1 asimetric arasında hangisi daha iyidir? Bu modelleri kullanan var mı? Sert kullanım tarzım yoktur yumuşak güvenli ve sessiz olması tercihim. Bilgisi ve fikri olan varmıdır.
pc6 ve ps4 arasında kesinlikle michelin iyidir.
diğer sorunuza bi yorum yapamayacağım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
225 45 17 ebadında f1 asymmetric 3 v 5'in Hankook'ta ki rakibi s1 evo 2 ve 3 oluyor. O yüzden asymmetric 3 ve 5 bu ebatta ventus prime 3 k125'ten daha iyi bir seçenek.

Ayrıca sert bir kullanım tarzınız yok ise asym 3,5 gibi lastikler yüksek performans lastikleridir. Bunlara ihtiyacınız olmaz. Bence önce bütçenizi belirleyin, şu fiyatın üstüne kesinlikle çıkmayacağım deyin ve ona göre tercih belirtmeye çalışmalısınız.

Piyasanın en pahalı lastiği olan Pilot Sport 4'ten, uygun fiyatlı prime 3 k125'e, hatta neredeyse fiyat olarak hepsinden uygun Falken'e kadar geniş bir tercih aralığınız var. Bu şekilde emin olun lastik seçmekte zorlanırsınız. Araba almaya gidiyorum Bmw 5 serisinden Ford Focus'a kadar ki tüm segmentleri düşünüyorum demeye benziyor bu. F/P ile en pahalı lastikler arasında kalmak pek doğru değil. İkisinin sundukları bambaşka. O yüzden bütçe sınırınızı belirleyip onun üzerinden gitmek sizi daha çabuk sonuca ulaştırır.

Son düzenleme:

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
225 45 17 ebadında f1 asymmetric 3 v 5'in Hankook'ta ki rakibi s1 evo 2 ve 3 oluyor. O yüzden asymmetric 3 ve 5 bu ebatta ventus prime 3 k125'ten daha iyi bir seçenek.

Ayrıca sert bir kullanım tarzınız yok ise asym 3,5 gibi lastikler yüksek performans lastikleridir. Bunlara ihtiyacınız olmaz. Bence önce bütçenizi belirleyin, şu fiyatın üstüne kesinlikle çıkmayacağım deyin ve ona göre tercih belirtmeye çalışmalısınız.

Piyasanın en pahalı lastiği olan Pilot Sport 4'ten, uygun fiyatlı prime 3 k125'e, hatta neredeyse fiyat olarak hepsinden uygun Falken'e kadar geniş bir tercih aralığınız var. Bu şekilde emin olun lastik seçmekte zorlanırsınız. Araba almaya gidiyorum Bmw 5 serisinden Ford Focus'a kadar ki tüm segmentleri düşünüyorum demeye benziyor bu. F/P ile en pahalı lastikler arasında kalmak pek doğru değil. İkisinin sundukları bambaşka. O yüzden bütçe sınırınızı belirleyip onun üzerinden gitmek sizi daha çabuk sonuca ulaştırır.

Haklısınız iyi bir fiyat sıkalası çizemedim. Birazda fiyatlar ile alakalı bir durum iyi bir fiyat bulamadım
ventus prime 3e 475tl fiyat veriyorlar asimetrik 5e 490tl, 3 modelini düşünmedim açıkçası şimdi arada bir fiyat farkı yok. Asimetrik 5 alıyım diyorum tahminimce biraz sert yapıda bir lastik ventus prime3 alıyım diyorum daha yumuşaktır diye çok uygun fiyatta değil. Üst segmentlere bakmamın tek sebebi bu. Üst segmentte 600tl civarında işte bu lastik başı 100tlye varan fark verilmeli mi yoksa gereksiz mi bunu kestiremedim. Tek istediğim parayı ver düdüğü çal mantığındansa fiyatı uygun iyi bir model almak istemem. :)

Hatta Asimetric 5 modeli pist testlerinde conti pc6dan bile iyi süreler ve değerler veriyorlar. Pilot sport4 ile ilgili bir test göremedim yada okumadım fakat prim4 ile farklar var gene asimetric 5 önde idi.

Son düzenleme:

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Normalde 225/45/17 ebatı tam ama hem bulmak hemde fiyatları makul değil bunun yerine 225/45/17 ebatına bakıyorum ve kullanıyorum. Birkaç marka ve fikir var çoğu yabancı test ve yorum sitelerini düzenli incelerim aşağı yukarı kafamda bir liste oluştu ama kullanan yada başka tavsiyeleri olan varsa fikir alışverişinde bulunmak istedim

Özellikle f/p için önerilen ürünlere bakmaya çalışıyorum

Goodyear 225/45 R17 91Y Eagle F1 Asymmetric 5 500tl ama daha uyguna bulunuyor
Falken ZIEX ZE310 EcoRun 225/45 R17 390tl
Continental Premium Contact 6 225/45 R17 henüz fiyat almadım ama yüksektir tahminimce
Continental sport Contact 225/45 R17 bulabilirsem ve fiyatı uygunsa

Diğer bir baktığım ebat ise 195/50/15 bundada aşağı yukarı markalar aynı sayılır

Falken ZIEX ZE310 EcoRun 195/50R15
Goodyear 195/50R15 Efficientgrip Performance
Continental EcoContact 6 195/50R15

Tavsiye fikir veya kullananlar varsa görüşlerini iletebilir mi yada önerisi olan varsa bekliyorum. Teşekkürler
Bir arkadaşımın aynı ölçülerde lastik kullanan opel astrasında bela olarak gördüğüm turanzaları değiştirip asymmetric 3 takmıştık. Özellikle limitleri konusunda gözle görülür farklar olmuştu. Gürültü olarak da iyileşmişti. Asymmetric 3 çok başarılıydı, buna istinaden asymmetric 5'i tavsiye ederim. Kesinlikle memnun kalırsınız.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Haklısınız iyi bir fiyat sıkalası çizemedim. Birazda fiyatlar ile alakalı bir durum iyi bir fiyat bulamadım
ventus prime 3e 475tl fiyat veriyorlar asimetrik 5e 490tl, 3 modelini düşünmedim açıkçası şimdi arada bir fiyat farkı yok. Asimetrik 5 alıyım diyorum tahminimce biraz sert yapıda bir lastik ventus prime3 alıyım diyorum daha yumuşaktır diye çok uygun fiyatta değil. Üst segmentlere bakmamın tek sebebi bu. Üst segmentte 600tl civarında işte bu lastik başı 100tlye varan fark verilmeli mi yoksa gereksiz mi bunu kestiremedim. Tek istediğim parayı ver düdüğü çal mantığındansa fiyatı uygun iyi bir model almak istemem. :)

Hatta Asimetric 5 modeli pist testlerinde conti pc6dan bile iyi süreler ve değerler veriyorlar. Pilot sport4 ile ilgili bir test göremedim yada okumadım fakat prim4 ile farklar var gene asimetric 5 önde idi.
Falken ze310, sava intensa uhp gibi fiyatı çok daha uygun seviyede olan lastikler alınmayacaksa ventus prime 3'e o parayı vermeye gerek yok. Evet, ventus prime 3 güzel lastik ama onun fiyatına yakın üst segment bir lastik alınabiliyorsa o para gereksiz olur. Asym. 5 de rakipleri gibi 600 lira civarı olsa o zaman prime 3'e o para yine verilirdi. Lastiklerin konforu konusunda her kullanışta sürücüye farkındalık oluşturan tek etmen gürültü seviyesidir. Lastiklerin hamurundan kaynaklı yumuşaklık konusu bu tarz lastikler arasında bariz fark oluşturmaz. Bridgestone Turanza T 001 gibi çok bariz şekilde sertleştirilmiş lastikler olmadığı sürece o farkı sürekli hissetmek zor. Ya eskimiş lastikten yenisine geçeceksiniz ya da pist için üretilen yahut ultra yüksek performanslı lastik modellerinden sonra bu bahsedilen lastik modellerine geçeceksiniz ki bariz farkı görün. O yüzden arada böyle cüzzi bir rakam varken asym. 5'i tercih etmeniz daha yerinde olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım