KAPALI 230.000 TL'ye kadar hangi otomobil?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
18 senedir kullandığımız 290k km'ye yaklaşan Vectra B 2.0 Dti'imiz ile yavaştan vedalaşmayı düşünüyorum.
Sene de 15 20 bin km yapacağım. Arabayı koşacağım açıkçası. Yüzde 75 şehir içinde kullanacağım, yüzde 25 İstanbul-Tekirdağ arası yol yapacak. Ufak tefek şantiyeye giderken kutu vs taşıyabilirim. Arada bir viraj yaparken zevk verse ballı tarafı olur. Yakıt olarak 7 litre civarına tamamım. Babamın rahat kullanabileceği bir otomobil olması da gerekiyor.
Açıkcası seçim olarak kafam çorba olmuş durumda. 230.000 üst limit olsa da ne kadar ucuz olsa o kadar iyi. İkinci elde fiyatların hala çok yukarda olduğunu düşünüyorum.
Sıfır olarak düşündüğüm;
-Corolla 1.6 veya 1.5 benzinli dream cvt (225.000)
Artıları; Dayanıklılık, Bağımsız Süspansiyon Eksileri; Cvt şanzıman, sürüş zevki, yakıt (231.500)
-Leon 1.5 tsi manuel
Artıları; Tasarım, yenilik, avro artışında prim yapacak olması Eksileri; Manuel, Sürüş zevki(?), karışık klima vs kullanımı
-Megane 1.3 tce edc veya manuel (180.000-210.000)
Artıları; Fiyat, motor Eksileri; Konfor, yol tutuş
-Kamiq 1.0 Tsi dsg (250.000)
Artıları; Yükseklik, skoda kullanışlılığı Eksileri; Fiyat, boyutlar
Açıkçası bu seçeneklerin hiç biri içime tam olarak sinmiyor. Zaten yıllardır vectra ile devam etme sebebim de bu :D Octavia yüzde 50 ötv dilimine girse düşünmez alırdım açıkçası.
Kafam çorba olmuş şeklinde önerilerini bekliyorum liste harici önerilerinize de açığım genç ikinci el de olabilir.

Aliefedkn

Ali Efe Diken
Senkromeççi
13 Şub 2021
12
5
70
19
istanbul
Marka
Volkswagen
hocam megane önermem yol tutuş sıfır toyota olabilir sıkıntı çıkarmaz sağlamdır ama alman kalitesi istersen kamiq olabilir hayırlı olsun şimdiden jettada olabilir az yakar eğlencelidirde

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
hocam megane önermem yol tutuş sıfır toyota olabilir sıkıntı çıkarmaz sağlamdır ama alman kalitesi istersen kamiq olabilir hayırlı olsun şimdiden jettada olabilir az yakar eğlencelidirde
Evet megane ile bir kere otoban deneyimim oldu gerçekten fecaatti edc ayrı bir soru işareti hiç sevmiyorum ama manuel seçeneğinin 180 bin bandında bulunması kafa karıştırıyor

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
18 yıl vectraya binmiş bir aile kolay kolay sanayi görmek istemez.
Hacmen daralmak istemez.
Corolla 1.5 Dream cvt seçenekler arasında bence öne çıkıyor ama yeni leon göz ardı edilmemeli.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
18 yıl vectraya binmiş bir aile kolay kolay sanayi görmek istemez.
Hacmen daralmak istemez.
Corolla 1.5 Dream cvt seçenekler arasında bence öne çıkıyor ama yeni leon göz ardı edilmemeli.
Babam da corolla tarafında, 1.5 motorun testleri çıktıktan sonra nihai kararımızı veririz artık. 28 yaş için çok sıkıcı ama mantık corolla diyor.
Bu kurlarla bile octavia gelmez değil mi ötv altına :D Gerçi gelse de araç bulunmaz ya

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
şantiye için yüksek araba daha iyi olur seat arona düşünebilirsiniz bu araçlar arasında bu motorlarla 7 litre civarı zor dsg veya manuel şanzımanla olabilir yeni sandero yakın zamanda çıkacak sanırım stepway versiyonu işinizi görebilir ya da egea cross ta düşünebilirsiniz

Aliefedkn

Ali Efe Diken
Senkromeççi
13 Şub 2021
12
5
70
19
istanbul
Marka
Volkswagen
Megane hiç yol tutmuyor ama arada 3 yildir sıfırı gelmeyen eğlenceli Jetta önerileri gelmiş ( yol da tutuyordur şimdi Jetta )
jetta megane göre bence daha iyi yol tutuyor 3 yıldır gelmedi tamam ama hala piyasada oldukça satılan ve parça sıkıntısı olmayan bir araba eğlenceli dediğimde 230000 tl bandında nasıl bi eğlence bekliyorsun bilmiyorum ama buna takılmışsın zaten bu piyasada alacakların belli 😂

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Megane hiç yol tutmuyor ama arada 3 yildir sıfırı gelmeyen eğlenceli Jetta önerileri gelmiş ( yol da tutuyordur şimdi Jetta 😂 )
Jetta bağımsız suspansiyona sahip torsiyonlu değil. 2015 modelini sıfır aldım hala kullanıyorum yol tutuşuna kimse bir şey diyemez. 5 yaşındaki aracımı sıfır megane'a tercih ederim böyle bir şansım da var.

Son düzenleme:

Aliefedkn

Ali Efe Diken
Senkromeççi
13 Şub 2021
12
5
70
19
istanbul
Marka
Volkswagen
Bilmiyorum nasıl eğlenceyse siz söyleyin ben eğlence beklemiyorum çünkü bu sınıftaki VW grubu araçtan :) Torsiyonlu olani bu platform ile Jetta'da çok başarılı değil bu arada yol tutuş için. ( Torsiyonlu ve aynı platformda aracım vardı ) Tabi en kötü Megane kadar vardır diyeyim eğer iddialar öyleyse. Megane sadece bir defa 1000 km kadar kullandım o kadar.

Bu arada Golf'e göre malzeme kalitesi özellikle kapı tarafı bayağı kötü olsa da Jetta mantıkli olabilirdi bence de ama 2017 senesinde son kez gelen 4 yaşında bir araç, bence aynı fiyatta sıfır Megane ve Corolla karşısında geride kalırdı. Parça sorunu muhakkak olmaz ama sonuçta bu kasanın ilk üretimi neredeyse 10 seneye dayanıyor hafif makyaj haricinde.

Tabi herkesin tercihi kendine, saygı duyarım ben. Amacım sizin VW tercihinizi eleştirmek degildi
öncelikle bende senin kararına saygı duyuyorum bizde hale hazırda 2016 jetta var comroftline paket amcamda 2019 megane var full + full ikisinde de 6000 7000 kilometre yol yapmışızdır wolkswagenin zaten yol tutuşuna diyecek birşey yok kendini ispatlamış arabalarıda var passat gibi golf gibi arteon sürdün mü bilmem zaten bu segmentde de değil fakat 4*4 ü acayip yol tutuyor tabi bir quatro gibi değil tüm reno ların yol tutuşu zayıftır zaten meganında ****************** yukarda hiç yol tutmuyor bana sorarsan 2016 jettayı 2020 megane a tercih ederim

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
öncelikle bende senin kararına saygı duyuyorum bizde hale hazırda 2016 jetta var comroftline paket amcamda 2019 megane var full + full ikisinde de 6000 7000 kilometre yol yapmışızdır wolkswagenin zaten yol tutuşuna diyecek birşey yok kendini ispatlamış arabalarıda var passat gibi golf gibi arteon sürdün mü bilmem zaten bu segmentde de değil fakat 4*4 ü acayip yol tutuyor tabi bir quatro gibi değil tüm reno ların yol tutuşu zayıftır zaten meganında ****************** yukarda hiç yol tutmuyor bana sorarsan 2016 jettayı 2020 megane a tercih ederim
Ya bir şey yazmim diyorum ama nedir bu renault nefreti? Siz renault'u sadece megane'dan ibaret falan mı sanıyorsunuz?

Son düzenleme:

Aliefedkn

Ali Efe Diken
Senkromeççi
13 Şub 2021
12
5
70
19
istanbul
Marka
Volkswagen
Ya bir şey yazmim diyorum ama nedir bu renault nefreti? Siz renault'u sadece megane'dan ibaret falan mı sanıyorsunuz?
ben renaultdan nefret etmiyorum aksine bence içi kokpit tasarımı (jetta megane nin üstünden konuşuyorum) daha iyi bakım masrafları ustasının çok olması parça fiyatlarının ucuz olması wv den iyi olan özellikleridir ama yol tutmuyor hacı megane 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım