235 55 R18 Vw Tiguan Kış Lastiği Seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese merhabalar. Hatırlayacağınız üzere geçen kış annemin aracına kar veya kış lastiği takmamıştık bu yüzden kar yağdığında yolda kalmış ve tedirgin olmuştu. Bu sene fiyatlar yükselmeden 1 2 ay içinde kar veya kış lastiğimizi almak istiyoruz. Çok pahalı olmazsa sevinirim yani bize aslında tam olarak bir f/p ürünü lazım. Önerilerinizi bekliyorum :). Geçenlerde actigim konuda Nokian önerilmişti hala öneriyormusunuz?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gönül ister ki piyasada başı çeken lastikleri söyleyelim ama yabancı markaların çoğu yüksek fiyatlara gelecektir. Açıkçası Suv tipi araçlarda 18 inçlik jantta kış lastiği değerlendirmeleri ve yorumları yapacak kadar kullanıcı tecrübesine sahip kaç kişi vardır bilemiyorum. Mutlaka yardımcı olacaklar olabilir. F/P ürünü aradığınızı söylediğiniz için yerli üretim olmasından dolayı da petlas'ın bu modeli uyguna gelecektir. Otopark'ın yapmış olduğu haberde de oldukça beğenildiği söyleniyor. Explero Winter W671
https://www.otopark.com/2014/12/petlastan-dort-dortluk-kis-lastigi/

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Gönül ister ki piyasada başı çeken lastikleri söyleyelim ama yabancı markaların çoğu yüksek fiyatlara gelecektir. Açıkçası Suv tipi araçlarda 18 inçlik jantta kış lastiği değerlendirmeleri ve yorumları yapacak kadar kullanıcı tecrübesine sahip kaç kişi vardır bilemiyorum. Mutlaka yardımcı olacaklar olabilir. F/P ürünü aradığınızı söylediğiniz için yerli üretim olmasından dolayı da petlas'ın bu modeli uyguna gelecektir. Otopark'ın yapmış olduğu haberde de oldukça beğenildiği söyleniyor. Explero Winter W671
https://www.otopark.com/2014/12/petlastan-dort-dortluk-kis-lastigi/
Açıkçası petlaslara pek sıcak bakmıyorum. Kesenin ağzını acacaz artık abi yapacak bişey yok en iyisi neyse onu alalım artık. @Yasin Aygun senin bu konuda bir tavsiyen olur mu?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Açıkçası petlaslara pek sıcak bakmıyorum. Kesenin ağzını acacaz artık abi yapacak bişey yok en iyisi neyse onu alalım artık. @Yasin Aygun senin bu konuda bir tavsiyen olur mu?
Ceyhunum 235 55 r18 değil de 235 50 r18 ebatları var sanırım conti ve nokianın. Michelin tercih etmemekle doğru karar veriyorsun bence.
Continental de iyidir fakat Nokian kış lastiklerinde gerçekten çok iyi; benim için en iyisi. Çoğu hatta her kış lastiği karlı zeminde aracı ilerletir fakat özellikle şehir içi ya da otoban hızlarında karlı, buzlu, ıslak karlı zeminlerde lastiğin kalitesi meydana çıkıyor.
Benim wr d4 ler kışımı yaza çevirdi bu sene 1 kez olsun ne virajda ne rampada ne sabah evin önünde kar bataklığında..

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ceyhunum 235 55 r18 değil de 235 50 r18 ebatları var sanırım conti ve nokianın. Michelin tercih etmemekle doğru karar veriyorsun bence.
Continental de iyidir fakat Nokian kış lastiklerinde gerçekten çok iyi; benim için en iyisi. Çoğu hatta her kış lastiği karlı zeminde aracı ilerletir fakat özellikle şehir içi ya da otoban hızlarında karlı, buzlu, ıslak karlı zeminlerde lastiğin kalitesi meydana çıkıyor.
Benim wr d4 ler kışımı yaza çevirdi bu sene 1 kez olsun ne virajda ne rampada ne sabah evin önünde kar bataklığında..
Hadi yaa peki uzun ömürlü mü?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hadi yaa peki uzun ömürlü mü?
Valla balkonda örtünün altında yatıyorlar arada çeviriyorum 2-3 haftada bir :D Ben çok hareketli bir kış geçirdim bir aralar el freni çekmekten ve yanlamaktan abs sensörlerim hata verdi çok şükür düzeldiler de :D Valla 1 kışın sonunda gözle görülür bir deformasyon göremedim

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Valla balkonda örtünün altında yatıyorlar arada çeviriyorum 2-3 haftada bir :D Ben çok hareketli bir kış geçirdim bir aralar el freni çekmekten ve yanlamaktan abs sensörlerim hata verdi çok şükür düzeldiler de :D Valla 1 kışın sonunda gözle görülür bir deformasyon göremedim
O zaman ben bu lastiğe bi bakayım yav teşekkür ederim :).

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Rica ederim kardeşim :) Baktım da benim modelden yok sanırım suvlar için wr a4 diye geçiyor hatta winter contact tan yol tutuş anlamında bir sınıf üstte. Conti C-C Nokian C-B
İyi iyi yol tutuş önemli zira annem virajlara kasap gibi giriyor hatta korku eşiği yüksek olan beni bile bazen korkutuyor belki de kadın olduğundandır orasını bilemiyorum tabi :D.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
İyi iyi yol tutuş önemli zira annem virajlara kasap gibi giriyor hatta korku eşiği yüksek olan beni bile bazen korkutuyor belki de kadın olduğundandır orasını bilemiyorum tabi :D.
Yok be annelerimiz kasaplık yapmaz bazen trafikte sabrımızı zorlayabiliyolar ama özünde anne sonuçta :D Bak et fazla da kafa açmana gerek yok yeni üretimli güzel iyi fiyat aldığın bi lastiği al conti veya nokian olmak şartıyla :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
F/P ürün istediğin için bunu gösterdim kardeşim. Fiyatı artırıp iyi bir şeyler alacağız dersen zaten nokian ve conti'den başka lastik düşünmeye gerek yok. Kış lastiğinde benim için önemli olan havalar ısındığı zaman ( özellikle ıslak zeminde ) saçmalamaması olduğu için bu kış ts860 alacağım ben de. Çünkü kış lastiklerinin karlı-buzlu zeminde performansları yeterli kaliteyi sunuyor. Ben w651 petlas ile sedan aracımla ılgaz dağına çıktım ocak ayında zincirsiz. Bunun daha ötesi de yoktur zaten. O sebeple petlas'ın gösterdiği kar performansını conti de nokian da hayli hayli gösterir ama sıcaklık artınca hangisi sağlam kalıyor mevzu budur. Conti bu konuda çok iyi olduğu için conti alacağım.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
F/P ürün istediğin için bunu gösterdim kardeşim. Fiyatı artırıp iyi bir şeyler alacağız dersen zaten nokian ve conti'den başka lastik düşünmeye gerek yok. Kış lastiğinde benim için önemli olan havalar ısındığı zaman ( özellikle ıslak zeminde ) saçmalamaması olduğu için bu kış ts860 alacağım ben de. Çünkü kış lastiklerinin karlı-buzlu zeminde performansları yeterli kaliteyi sunuyor. Ben w651 petlas ile sedan aracımla ılgaz dağına çıktım ocak ayında zincirsiz. Bunun daha ötesi de yoktur zaten. O sebeple petlas'ın gösterdiği kar performansını conti de nokian da hayli hayli gösterir ama sıcaklık artınca hangisi sağlam kalıyor mevzu budur. Conti bu konuda çok iyi olduğu için conti alacağım.
Tamamdır abi o zaman Conti ve Nokian'a bakıyorum hangisi daha ucuz ise alıyoruz. Tavsiyeler için çok teşekkür ederim :).

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
İstanbul da ciddi şekilde kışları zor geçiyor mu? Kış lastiğine ciddi anlamda kaç gün ihtiyaç oluyor? Aynı şekilde bizde wintercontact aldık lastik baya iyi tutuş,konforu ile ama sırf 1 hafta karda kullanacağım diye geri kalan sürede boşuna hem arabayı yoruyor hemde lastik boşuna yıpranıyor onun yerine mevsimlik almak mantıklı olabilir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
İstanbul da ciddi şekilde kışları zor geçiyor mu? Kış lastiğine ciddi anlamda kaç gün ihtiyaç oluyor? Aynı şekilde bizde wintercontact aldık lastik baya iyi tutuş,konforu ile ama sırf 1 hafta karda kullanacağım diye geri kalan sürede boşuna hem arabayı yoruyor hemde lastik boşuna yıpranıyor onun yerine mevsimlik almak mantıklı olabilir.
Almışken tam alalım istiyoruz bide biz Istanbul'un yüksek bir bölgesinde yaşıyoruz her yer yokuş ondan dolayı lazım.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
16 sac jant atalım buna panpa piano black boyayalım 16 nın lastikleri de ucuzdur iyi fikir bence.

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım