AÇIK 240.000 TL'ye Kadar Araç Önerisi

mtht

Mehmet
Senkromeççi
13 May 2021
15
10
70
37
izmir
Merhaba arkadaşlar,

240-250bin kadar bütçem var. B SUV/Crossover veya C segment bir araç arayışı içerisindeyim. Birkaç adayım var.

Kia Sportage 1.6L Cool paket
Egea Cross 1.0 Firefly 100 HP Lounge paket
Seat Arona 1.0 EcoTSI 110 HP DSG Style Plus

Aşağı yukarı bu araçların fiyatları benzer, Kia en beğendiğim fakat 1.6 atmosferik motor olması ve multimedya ekranının olmaması sebebiyle tereddüt ettiğim, aralarında en konforlu olduğunu düşündüğüm araç. Carplay'in olmayışı kötü, apple carplay dışardan takılan multimedya ekranlarla halloluyor mu bilgim yok.

Sıfır araç tercihim, fakat 1 yaşında ikinci el bir araç da olabilir düşük kilometresi olması şartıyla. Sizin önerileriniz ne olur? Tecrübeli arkadaşların fikirleri benim için çok önemli. Şu model daha iyi olabilir gibi tavsiyeniz olursa değerlendirebilirim.

Teşekkürler

Not: Sanırım bazı araçların segmentlerinde veya suv olup olmamalarında tartışmalar dönüyor. SUV, Sedan, Crossover vs. yanlış ifade etmiş olabilirim çok takılmayın lütfen.

Son düzenleme:

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Yakis nedir Acaba gerçi daha rodaj bitmiş mıdır emin değilim yasaaklardan mütevellit
4000 kilometreye yaklaştı araç şuan günlük kullanım rotası şehir içi 4 km gidiş 4 km geliş anlayacağınız kısa mesafede ortalama 7,5 litre civarı yakıyor. Uzun yolda ise 90-100 arası kullanımlarda 5-6 litre , daha yüksek hızlarda 150km/h gibiyken 8 litre civarı yakıyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Merhaba arkadaşlar,

240-250bin kadar bütçem var. B SUV/Crossover veya C segment bir araç arayışı içerisindeyim. Birkaç adayım var.

Kia Sportage 1.6L Cool paket
Egea Cross 1.0 Firefly 100 HP Lounge paket
Seat Arona 1.0 EcoTSI 110 HP DSG Style Plus

Aşağı yukarı bu araçların fiyatları benzer, Kia en beğendiğim fakat 1.6 atmosferik motor olması ve multimedya ekranının olmaması sebebiyle tereddüt ettiğim, aralarında en konforlu olduğunu düşündüğüm araç. Carplay'in olmayışı kötü, apple carplay dışardan takılan multimedya ekranlarla halloluyor mu bilgim yok.

Sıfır araç tercihim, fakat 1 yaşında ikinci el bir araç da olabilir düşük kilometresi olması şartıyla. Sizin önerileriniz ne olur? Tecrübeli arkadaşların fikirleri benim için çok önemli. Şu model daha iyi olabilir gibi tavsiyeniz olursa değerlendirebilirim.

Teşekkürler

Not: Sanırım bazı araçların segmentlerinde veya suv olup olmamalarında tartışmalar dönüyor. SUV, Sedan, Crossover vs. yanlış ifade etmiş olabilirim çok takılmayın lütfen.
Kendi kullandığım 1.0 Style paket ford pumayı şiddetle tavsiye ederim, ikinci el sıfır gibi olanlar bütçene uyacaktır.

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
Güzel rakamlar ,kazasiz sürüşler dilerim
4000 kilometreye yaklaştı araç şuan günlük kullanım rotası şehir içi 4 km gidiş 4 km geliş anlayacağınız kısa mesafede ortalama 7,5 litre civarı yakıyor. Uzun yolda ise 90-100 arası kullanımlarda 5-6 litre , daha yüksek hızlarda 150km/h gibiyken 8 litre civarı yakıyor.

Berkay

Emre Berkay Zeren
Düz Yol Gazcısı
23 Ara 2019
48
17
195
26
İstanbul
Marka
Suzuki
Egea Cross'dan son anda vazgeçtim. Teknolojik özellikleri fazla olmasına rağmen aynı kaliteyi hissettirmediği için tercihimi sportage'dan yana kullanacağım.

Teşekkürler. Mevcut kullanıcılar 8,5lt civarı tüketimden bahsettiler biraz araştırınca. Ben de 10 litreyi bulacağını hiç sanmıyorum.

Bahsettiğiniz araçlar 300,000₺ :)

Kazasız belasız inş.
İkinci el düşük km olarak anladım ve ona göre bu modelleri dedim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım