Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Arkadaşlar herkese selamlar,
Broadway imi sattım 18.000 liram var üstüne biraz para ekleyip max 25.000 civarlarına bir araç almak istiyorum lakin ÇOK kararsızım. İsteklerim mümkünse ön cam otomatiği, hidrolik direksiyon ve en önemlisi aracın temiz olması. Broadway de çürük ve pas konusunda çok eziyet çektim. Bekarım geniş bir araca ihtiyacım yok. Lüks bir araç isteğim yok (eski bmw mercedes vs.). Gerçi zaten bu paraya lüks bir şey alamazsın dediğinizi duyar gibiyim😄

1-) twingo içi çok ferah, acayip geniş arka diz mesafesi standart otomatik cam ve aynalar ayrıca sunroof ve klima seçenekleri. Tamiri kolay motoru bilindik ustası ve parçası bol

2-) ford ka. Ford marka arabalara bir hayranlığım var gerek vites geçişlerinin güzelliği gerek yola güzel tutunmaları, direksiyon hissiyatları gibi ama kronik sorunları biraz fazla geldi ve ustası pek yok diyeazgeçer gibiyim.

3-) ford fiesta. 98.2001 olanlardan bahsediyorum hiç sürmedim ama güzel geliyor gözüme. Tüm motorları çok nokta enjeksiyonlu. Sürüşü oldukça güzel bir arabaymış hissiyatı var içimde.

4-) skoda felicia aracın görünümü özellikle iç kısmı eski yıllarda üretilmesine rağmen oldukça güzel. 1.3 karbüratörlü ve enjeksiyonlu motorları var. Fakat enjeksiyonlusunun tamiri biraz kafama takılmıyor değil parçası ustası bulunur mu? Fiyatlar pahalı mıdır? Ama karbüratörlerin tamiri kolay. Fakat ön camı otomatik olmayanları ve hidrolik olmayanları var. Ama ne yalan söyleyim hoşuma gidiyor bu araba.

5-) fiat uno broadwaya göre daha konforlu bir araba sürüşü daha keyifli fakat temizini bulmak zor olduğu gibi temizleri de gerçekten pahalı. Bir iki tane satıcıya gidip inceledim çürükleri vardı vazgeçtim ama direksiyonu hidrolik olmamasına rağmen yumuşaktı ve beni yormadı.
Sonuç olarak daha güzel duruyor ya da daha lüks diye ille de 25.000 liraya bir araba almam gerekmiyor. Çürüğü olmadığını bilsem 18.000 e yine bir broadway bile alabilirim. Beni a noktasından b noktasına götüren bir araba yeterli bana

Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Lider otomotiv’i aradım tek parça enjeksiyonlu olan motorun parça sıkıntılarının olduğunu söylediler dolayısıyla karbüratörlü yöneldim
tek nokta enjeksiyonlu motorlar spi motor, çok az var piyasada zaten onlardan, mpi motor çok nokta enjeksiyonlu onda parça sorunu yoktur diye tahmin ediyorum ama karbüratörlü tabiki daha kolay olacaktır yürütme açısından

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
18.850 lik olan var ya onunla iletişime geçtik yakın yerde zaten araba halledicez gidip göstericem senin dediğin servise :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
18.850 lik olan var ya onunla iletişime geçtik yakın yerde zaten araba halledicez gidip göstericem senin dediğin servise :)
Tamamdır sonucu bekliyoruz, olabildiğince pazarlığı zorlayın çürük gibi durumlar için de iyi inceleyin feliciada pek çürüme sıkıntısı duymadım ama yine de dikkatli olmakta fayda var

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Toprak ne yalan söyleyim aklım o enjeksiyonlu da arabanın beygiri yüksek donanımı yüksek ve temiz, km si karbüratörlüye göre biraz yüksek ama bilemiyorum arada 5-6 bin var

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Toprak ne yalan söyleyim aklım o enjeksiyonlu da arabanın beygiri yüksek donanımı yüksek ve temiz, km si karbüratörlüye göre biraz yüksek ama bilemiyorum arada 5-6 bin var
Bana kalsa ben de enjeksiyonluya yönelin derim ama bu arabalarda usta önemli, özellikle enjeksiyonlusundan bizim memleketteki eski kafalı ustalar pek anlamıyo. Beygiri kullanımda size çok fark yaratmaz ama donanımı baya iyiydi airbag falan. Facebook kullanıyorsanız Skoda Felicia Garage adında bi grup var girip ordan istanbulda yaşayanlara bi sorun isterseniz danışabileceğiniz başka servis olup olmadığını

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Bana kalsa ben de enjeksiyonluya yönelin derim ama bu arabalarda usta önemli, özellikle enjeksiyonlusundan bizim memleketteki eski kafalı ustalar pek anlamıyo. Beygiri kullanımda size çok fark yaratmaz ama donanımı baya iyiydi airbag falan. Facebook kullanıyorsanız Skoda Felicia Garage adında bi grup var girip ordan istanbulda yaşayanlara bi sorun isterseniz danışabileceğiniz başka servis olup olmadığını

Tamamdır abi sen çok sağlam yardımcı oldun bana sağol :)

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Enjeksiyonlu daha iyi karbüratörlülerin rölanti sorunu oluyor lpg de havayı kısıp benzinde hava kanalıbı açman gerekiyor

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
18.850 olana baktım araba fena değil simit lpg olması da güzel bagaj kapağının içinde biraz paslanma soyulma çürüme var diyebiliriz. Şimdi maltepeye gidiiyorum bir araç bakmaya aynı model lpgsiz ama araç biraz pahalı 22.000

ilanı:826450963

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Dostum kararsızsın zaten iyice kafanı karıştırmak istemiyorum ama broadwayden feliciaya geçmenin bana göre pek mantıklı bir yanı yok. Daha kötü kendini sıkıntıya sokmuş olacaksın usta parça arıyorum diye. Sultanbeyliye geçebiliyorsan bir bu arabaya bak 1.8 16v 130 beygir klima enjeksiyon airbag elektrikli ayna her aradığın var bence. 1.8 olmaz diyorsan 1.4 1.6 hatchback bak yine bulursun bu fiyatlara. Toprak yanlış anlamasın ama broadwayden feliciaya geçmek bana mantıklı gelmiyor.
ABS'de varmış.

Son düzenleme:

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Ben broadwayi çok fazla çürüğü olduğu için sattım aslında amacım model yükseltmek değil zaten bu aracı 1 sene civarı kullanıp para biriktirip sıfır araç alacağım feliciada da pek parça sıkıntısı çekeceğimi düşünmüyorum r19 da mantıklı bir seçenek ama felicianın içi daha güzel geliyor bana

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
18.850 olana baktım araba fena değil simit lpg olması da güzel bagaj kapağının içinde biraz paslanma soyulma çürüme var diyebiliriz. Şimdi maltepeye gidiiyorum bir araç bakmaya aynı model lpgsiz ama araç biraz pahalı 22.000

ilanı:826450963
Sadece bagaj kapağı çürüğü için ondan buna geçmeyin kalan yerleri aynıysa, ama daha iyiyse yine de siz bilirsiniz bu da düzgün duruyor yine bi pazarlık istiyo ama

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Dostum kararsızsın zaten iyice kafanı karıştırmak istemiyorum ama broadwayden feliciaya geçmenin bana göre pek mantıklı bir yanı yok. Daha kötü kendini sıkıntıya sokmuş olacaksın usta parça arıyorum diye. Sultanbeyliye geçebiliyorsan bir bu arabaya bak 1.8 16v 130 beygir klima enjeksiyon airbag elektrikli ayna her aradığın var bence. 1.8 olmaz diyorsan 1.4 1.6 hatchback bak yine bulursun bu fiyatlara. Toprak yanlış anlamasın ama broadwayden feliciaya geçmek bana mantıklı gelmiyor.
ABS'de varmış.
İlan sayısı 30 bile olmayan bi motor, bildiğim kadarıyla farklı renault motorlarında da pek yok buna parça bulması daha mı kolay olur? Arkadaşın baktığı felicianın tüm kaporta parçalarının sıfır üretimi devam ediyor, mekaniği de hem felicia hem favoritlerle aynı İstanbul'da parça sorunu yaşama ihtimali sıfır sayılır

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
18.850 nin pazarlığı düşük olur zaten fiyatı makul bence ama 22lik pazarlık istiyor doğru söylüyorsun. Sence ederi ne kadar olmalı 22 lik aracın?

Bir de lpgsi hazır araba aynı model aynı km 18.850 iken bu araba niye 22.000 onu merak ediyorum sürünce anlarız şişirilmiş fiyat mı yoksa cidden çok mu temiz diye

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
İlan sayısı 30 bile olmayan bi motor, bildiğim kadarıyla farklı renault motorlarında da pek yok buna parça bulması daha mı kolay olur? Arkadaşın baktığı felicianın tüm kaporta parçalarının sıfır üretimi devam ediyor, mekaniği de hem felicia hem favoritlerle aynı İstanbul'da parça sorunu yaşama ihtimali sıfır sayılır
Yanlış anlamayın hocam maltepeye yakın gidip bakılabilir diye attım. Ben kağıt üstünden bakıyorum felicia 1.3 enjeksiyonsuz klimasız boş 50 beygir bir araç. Broadwayden tek artısı kasası olur herhalde. Ama bu fiyatlara yine 1.4 1.6 hatchback klimalı enjeksiyonlu hidrolik direksiyonlu r19 bulunabilir. Grupta 1.8 kullanan kişilerde var eğer gidip bakar beğenirse onlardanda fikir alırım. Zaten tek fark motor normal r19lardan o da clio ile ortak bulunur bir şekilde diye tahmin ediyorum parçası

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Yanlış anlamayın hocam maltepeye yakın gidip bakılabilir diye attım. Ben kağıt üstünden bakıyorum felicia 1.3 enjeksiyonsuz klimasız boş 50 beygir bir araç. Broadwayden tek artısı kasası olur herhalde. Ama bu fiyatlara yine 1.4 1.6 hatchback klimalı enjeksiyonlu hidrolik direksiyonlu r19 bulunabilir. Grupta 1.8 kullanan kişilerde var eğer gidip bakar beğenirse onlardanda fikir alırım. Zaten tek fark motor normal r19lardan o da clio ile ortak bulunur bir şekilde diye tahmin ediyorum parçası
Yanlış anlama değil bilmediğimden sordum, ama bu iki araç arasında yürütme maliyeti konusunda baya fark olacağını düşünüyorum. Bu kadar donanımlı aracın masrafları da çok olacaktır bence. İkisi de eski araç zaten masrafsız diyen yalan söyler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım