Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Arkadaşlar herkese selamlar,
Broadway imi sattım 18.000 liram var üstüne biraz para ekleyip max 25.000 civarlarına bir araç almak istiyorum lakin ÇOK kararsızım. İsteklerim mümkünse ön cam otomatiği, hidrolik direksiyon ve en önemlisi aracın temiz olması. Broadway de çürük ve pas konusunda çok eziyet çektim. Bekarım geniş bir araca ihtiyacım yok. Lüks bir araç isteğim yok (eski bmw mercedes vs.). Gerçi zaten bu paraya lüks bir şey alamazsın dediğinizi duyar gibiyim😄

1-) twingo içi çok ferah, acayip geniş arka diz mesafesi standart otomatik cam ve aynalar ayrıca sunroof ve klima seçenekleri. Tamiri kolay motoru bilindik ustası ve parçası bol

2-) ford ka. Ford marka arabalara bir hayranlığım var gerek vites geçişlerinin güzelliği gerek yola güzel tutunmaları, direksiyon hissiyatları gibi ama kronik sorunları biraz fazla geldi ve ustası pek yok diyeazgeçer gibiyim.

3-) ford fiesta. 98.2001 olanlardan bahsediyorum hiç sürmedim ama güzel geliyor gözüme. Tüm motorları çok nokta enjeksiyonlu. Sürüşü oldukça güzel bir arabaymış hissiyatı var içimde.

4-) skoda felicia aracın görünümü özellikle iç kısmı eski yıllarda üretilmesine rağmen oldukça güzel. 1.3 karbüratörlü ve enjeksiyonlu motorları var. Fakat enjeksiyonlusunun tamiri biraz kafama takılmıyor değil parçası ustası bulunur mu? Fiyatlar pahalı mıdır? Ama karbüratörlerin tamiri kolay. Fakat ön camı otomatik olmayanları ve hidrolik olmayanları var. Ama ne yalan söyleyim hoşuma gidiyor bu araba.

5-) fiat uno broadwaya göre daha konforlu bir araba sürüşü daha keyifli fakat temizini bulmak zor olduğu gibi temizleri de gerçekten pahalı. Bir iki tane satıcıya gidip inceledim çürükleri vardı vazgeçtim ama direksiyonu hidrolik olmamasına rağmen yumuşaktı ve beni yormadı.
Sonuç olarak daha güzel duruyor ya da daha lüks diye ille de 25.000 liraya bir araba almam gerekmiyor. Çürüğü olmadığını bilsem 18.000 e yine bir broadway bile alabilirim. Beni a noktasından b noktasına götüren bir araba yeterli bana

Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum.

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Accent de düşündüm zaten ama o feliciayı adam en kötü 18 e bırakır ki beğendim aracı 18e de accent olmaz zaten

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
22 liğin bir farkı yok diğerinden bagaj kapağındaki olay hariç şişirme fiyatmış yani anlayacağın
Bagajdaki durum çok değilse öyle binersin çoksa da en kötü ihtimal kapak değişir bunda da değişebe boyaya takılmaz zaten kimse. Ama bence 17-17.5 civarını zorla

Tabana, kaput içine ve amortisör kulelerine bak çürük varsa buralardan birinde bulaşma

Son düzenleme:

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Bagaj kapağı ne kadar ki ya bence değişime bile gerek yok en fazla 100 liraaya zımpara macun boya bitti. Toprak bir de o araca adam orjinal diyor harbiden de orjinal yani tamponlarına kadar. Dediğin gibi değişen boya falan zerre önemli değil yeter ki güzel olsun çürük olmasın. Gidişi broadwaye göre biraz düşük gibi geldi ama bana :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bagaj kapağı ne kadar ki ya bence değişime bile gerek yok en fazla 100 liraaya zımpara macun boya bitti. Toprak bir de o araca adam orjinal diyor harbiden de orjinal yani tamponlarına kadar. Dediğin gibi değişen boya falan zerre önemli değil yeter ki güzel olsun çürük olmasın. Gidişi broadwaye göre biraz düşük gibi geldi ama bana :D
Broadway den biraz güçsüz zaten hacmi de ufak olduğu için. Bir de bujiler kablolar falan değişip iyi bi avans ve sübap ayarıyla baya fark ediyor. Benim araba aynı motor şuan 50-55 beygirse eğer aldığımda 30 ancaydı :D ayarlamalar ve bakımlar baya fark ettirir bi Broadway olmasa da ona yakın performansı olur. Onu da çürüksüz bulmaya ve konfora saymak lazım

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Broadway den biraz güçsüz zaten hacmi de ufak olduğu için. Bir de bujiler kablolar falan değişip iyi bi avans ve sübap ayarıyla baya fark ediyor. Benim araba aynı motor şuan 50-55 beygirse eğer aldığımda 30 ancaydı :D ayarlamalar ve bakımlar baya fark ettirir bi Broadway olmasa da ona yakın performansı olur. Onu da çürüksüz bulmaya ve konfora saymak lazım
Felicia: koltuklar daha rahat, kasası daha güzel, çürüme çok daha az, direksiyon daha yumuşak, daha düşük fiyat

broadway ön cam otomatiği, daha güçlü motor, sanırım daha hızlı bir ikinci el piyasası

yedek parça olarak ikisi de iyi

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Sanırım elimdeki bütçeyle çürüksüz çarıksız araç bulmak zor en son bu ilanı buldum ona da gitmek konusunda kararsızım;
823458583

gidip bi tane hondanın kurye motorunu alacağım 16-17ye en azından elden hızlıca ve değer kaybetmeden çıkarır yazı geçiririm araba olayı yılan hikayesi oldu iyice

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Sanırım elimdeki bütçeyle çürüksüz çarıksız araç bulmak zor en son bu ilanı buldum ona da gitmek konusunda kararsızım;
823458583

gidip bi tane hondanın kurye motorunu alacağım 16-17ye en azından elden hızlıca ve değer kaybetmeden çıkarır yazı geçiririm araba olayı yılan hikayesi oldu iyice
az önce konya dan biri aradı benim araba için 25 e hayırlı olsun dedik. 2012 dizel klimalı albea. 824001474 ilan numarası

Tutar.1903

Anıl Tutar
Profesör
22 Ara 2016
503
969
1,970
ankara
Marka
Opel
@MERT92 bey merhaba Tigra kullanıcısıyım 1 haftadır forma girmemiştim konuyu yeni gördüm tigra hakkında sorunuz olursa memnuniyetle cevaplayabilirim ben çok uygun fiyata almıştım ama sanırım her araç gibi tigralarda çoşmuş .

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
başlığı şimdi gördüm.allah sabır versin şimdiden :) bende bir niyetlendim broadwayimi satıp hb birşeyler alayım diye ama bu fiyatlara yıpranmış arabalar görünce vazgeçtim çürük arabamı yaptırıp devam ediyorum :D

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Dün 100000km de, önemli kazası yok gibi duran bir tane sarı araç düşmüştü, acil olduğu için 23000 yazılmıştı bugün yok satılmış.
Arada bu tarz şeyler oluyor;
(Parçası yaygın değil)
Edit: Satışı hızlı olamayabilir.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Konuyu çok yakından takip etmedim ama konu sahibinin söylediği küçük bir detayı gördüm, bir sene kullanıp sonra sıfır alacağım demiş. Macera aramak yerine elden hızlı çıkabilecek temiz bir Doğan alınabilir bence bu paraya. D sınıfında Passat neyse, bu ayarda da kuşlar o bence ikinci el olarak bakarsak. Hem hiçbir şekilde baş da ağrıtmaz.

shagy

shagy shay
Düz Yol Gazcısı
11 Haz 2020
18
13
145
29
istanbul
Konuyu çok yakından takip etmedim ama konu sahibinin söylediği küçük bir detayı gördüm, bir sene kullanıp sonra sıfır alacağım demiş. Macera aramak yerine elden hızlı çıkabilecek temiz bir Doğan alınabilir bence bu paraya. D sınıfında Passat neyse, bu ayarda da kuşlar o bence ikinci el olarak bakarsak. Hem hiçbir şekilde baş da ağrıtmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım