26.11.2016 İstanbul Park Pist Günü - BMW 428i | İlk Pist Tecrübesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
İlk pist tecrübemdi ve 8:00 da başlayan sesin arabadan geldiğini sanmam nedeniyle bütün konsantrasyonum uçup gitti :) . Sesin cama yapıştırılan etiketlerden geldiğini anlamamız son turu buldu ve malesef iyi bir süre yapamadım. Tecrübesizlik diyelim birdaha ki sefere çok iyi şekilde yapıştırmak lazım o etiketleri. En iyi turum 2 dakika 45 saniye idi. Normalde iyi bir sürüş olmadığından paylaşmayacaktım ama bol aksiyonlu ve iyi bir çekim olduğu için paylaşmaya karar verdim, iyi seyirler :) Ayrıca @sinan abiye verdiği lastik basınçları ile ilgili tüyolar için teşekkür ederim, lastikleri çok fazla yemedik :)

Araç:

Bmw 428i Stok (245 HP)
Bridgestone Potenza S001 RFT Lastikler
M Adaptif Süspansiyon
M Performance Eksoz (Performansa bir katkısı yok)
Sport + ve şanzıman S Modunda kullandım.

IMG_3745.jpg

IMG_3748.jpg

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Güzel video olmuş hocam elinize sağlık :D sinan reyis lastik için ne tavsiye verdi merak ettim. Bir de sizin tavsiyeniz var mı ilk kez piste çıkacak olanlara :D

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Güzel video olmuş hocam elinize sağlık :D sinan reyis lastik için ne tavsiye verdi merak ettim. Bir de sizin tavsiyeniz var mı ilk kez piste çıkacak olanlara :D

3 Psi indirdik bütün lastikleri standart basınçtan, ısındıktan sonra aşınmayı azaltmak için. Tavsiyem yukarıda yazdığım gibi 3-4 tane etiket veriyorlar camlara yapıştırmanız için onların tam ve düzgün olarak yapıştığına emin ol yoksa benim gibi arabanın neresini bozduk acaba diye düşünürsün pistte :D

Son düzenleme:

ardaserin

Profesör
19 Eyl 2016
246
669
1,835
29
İstanbul
Arabanız çok güzel kazasız belasız sürüşler dilerim. 2:45 süre hariç her şey gayet keyifli gözüküyor.
bir sonraki deneyiminizde süreyi en azından 2:30'lara çekeceğinize inanıyorum.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Arabanız çok güzel kazasız belasız sürüşler dilerim. 2:45 süre hariç her şey gayet keyifli gözüküyor.
bir sonraki deneyiminizde süreyi en azından 2:30'lara çekeceğinize inanıyorum.

Teşekkürler birdahakine bende öyle umuyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
415
4,115
4,095
37
İstanbul
Temkinli güvenli gitmişssin zaten ilk deneyimde olması gereken de bu. Araban çok güzel güle güle kullan aman elleme orasını burasını stock candır :) lastik basınçlarını tempona göre birdahakine 5psi kadar indirebilirsin.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Süre kasmayı düşündüğün zaman yolcuyu sepetle :) yanımda 100 kiloluk babamla 3.05 dönebilmiştim, 45 kiloluk arkadaşımla ısınmada 3.02 dönüce aklım çıktı.(O seansı sağlık sorunundan bitiremediğimiz için en iyisini bilemiyorum)

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
yapılması çok zor ama keşke arabaların ve modellerin limit süreleri de bilinse. şimdi birisi çıkıyor atıyorum 3 dk da dönüyor. bu araba maksimum kaç dönebilir o bilinse ne kadar yaklaştığımızı falan bilirdik o güzel olurdu. en azından piste giren kişilerin o model arabayla rekor süresi kaç olduğu kaydedilebilir.
Doğru söylemişsin güzel yakaşım ama adamlar sadece en performanslı modelini belirli bir piste sokuyor, her modelin her pist derecesini kaydetmek çılgınlık olur:)

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
yapılması çok zor ama keşke arabaların ve modellerin limit süreleri de bilinse. şimdi birisi çıkıyor atıyorum 3 dk da dönüyor. bu araba maksimum kaç dönebilir o bilinse ne kadar yaklaştığımızı falan bilirdik o güzel olurdu. en azından piste giren kişilerin o model arabayla rekor süresi kaç olduğu kaydedilebilir.

Burdan transponder ile giren kişilerin araç bilgileri ile sürelerini görebiliyoruz.

http://intercitypark.com

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Burdan transponder ile giren kişilerin araç bilgileri ile sürelerini görebiliyoruz.
http://intercitypark.com

Bu liste çok anlamsız malesef. Örneğin 2:23 yapan "Seat Leon'un Cupra olduğu yazılmamış. 2:26 yapan "Cıvıc" ne olduğu belli değil. Vw Golf yazılmış hangi model belli değil. Arabaların modifiyeli olup olmadığı belli değil. Kısaca listenin hiçbir değeri yok benim gözümde :)

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
Zamanla pist tecrübesi zamana direkt etki ediyor. Hatta aynı seans içerisinde ileriki turlarda bile 5sn fark oluşuyor. Benimde focus 1.6 tdci (stock) 2.56 idi. En son 2.49 ile dönmüştüm. Bu sezon çıkamadım. Yeni sezondan ilk pşst gününe kısmet olursa çıkacağım.
Bu arada arabanıza maaşallah kazasız hatasız sürüşler

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım