KAPALI 260.000 TL'ye kadar C Segmenti 20 Yaş İçin İlk Araç Tercihi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Taybao

Batuhan
Taklacı Güvercin
3 Şub 2021
20
1
295
22
Türkiye
Merhabalar abilerim arkadaşlarım bi aksilik çıkmazsa mayıs ortasına doğru ilk arabamı alacağız aracı otomatik ve c segmenti düşünüyorum ve 2 seçenek buldum ancak kararsızım 308 güzel bi seçenek yol tutuşu vs ancak pek piyasası olan bir araç değil gibi geniş bir kitle tarafından kullanılmıyor. Diğer seçeneğim seat leon ancak onunda yol tutuşunun çok iyi olmadığını ve süspansiyonlarının çok sert olduğunu söylediler siz ne önerirsiniz bütcem 260 bin e kadar var aynı zamanda bağımsız süspansiyonlu araç da önerirseniz çok sevinirim model yılı 2017 ve üstü olursa çok güzel olur.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Hocam yol tutuş önemliyse daha sportif modellere bakabilirsiniz bence, öbür türlü 308 ve leon arasında çok fark olacağını sanmıyorum.
Yine de leon için söylenenler yanlış değil evet.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
ben bu paralar 2020 modelden aşağısını bakmam 2021 bile bulunuyor.

opel astra
Sahibinden 2020 Model Astra Hb. 1,4T GS Line Tam Otomatik

peugeot 308
2020 : SIFIR 308 1.2 PureTech Allure Sport EAT8 130 hp Stop&Start
2021 : ARN AUTO'DAN 2021 MODEL 308 STYLE TECH+CAMTAVAN+HAYALET+F1+SS

toyota corolla
2020 MODEL SIFIR KM YENİ COROLLA HATCHBACK OTOMATİK+CAM TAVANLI

skoda scala
0 KM 1.0 TSI 115 Beygir DSG Hatasız

seat leon : bu kasa yakında 2.ele yayılır ama bayiden bulunursa daha iyi olur.
2021 MODEL YENİ SEAT LEON

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
409
993
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Eski bir Leon sürücüsü olarak söylüyorum. Leon, yatsın kalksın dua etsin VAG grubunun alt markası olduğuna. Gerçekten vasat bir araç. Direksiyon hissi kötü, tepkileri kötü, torsiyon çubuklu ve Mqb platformlu bir araç zaten yol tutamaz, trim sesi bol, kalitesizliği bir çok noktada belli. Yani yol tutma olayı sadece süspansiyon sertliği ile olmaz, kütük gibi araba.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
896
1
1,710
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Focus 3.5 öneririm. Yol tutuşu olarak bağımsız süspansiyonları ile çok güzel. Mk4'de onu da kaldırdılar. Torsiyona geçildi.

Taybao

Batuhan
Taklacı Güvercin
3 Şub 2021
20
1
295
22
Türkiye

Teşekkür ederim admin

Yeni kasa corolla öneririm.
Bağımsız süspansiyonlu geniş kitlelerin de satın aldığı araba
Öneriniz için çok teşekkür ederim. Ancak corollalar performans yönünden biraz zayıf sanırsam.

Focus 3.5 öneririm. Yol tutuşu olarak bağımsız süspansiyonları ile çok güzel. Mk4'de onu da kaldırdılar. Torsiyona geçildi.
Öneriniz için teşekkür ederim ama öğrenci olduğum için biraz daha sportif bir şey arıyorum 😄

Eski bir Leon sürücüsü olarak söylüyorum. Leon, yatsın kalksın dua etsin VAG grubunun alt markası olduğuna. Gerçekten vasat bir araç. Direksiyon hissi kötü, tepkileri kötü, torsiyon çubuklu ve Mqb platformlu bir araç zaten yol tutamaz, trim sesi bol, kalitesizliği bir çok noktada belli. Yani yol tutma olayı sadece süspansiyon sertliği ile olmaz, kütük gibi araba.
Haklısınız leon sahibi bir kaç kişiyle görüştüm süspansiyonların vasat olduğunu söylediler. Trim sesi biraz da şansa oluyor sanırım.

Taybao

Batuhan
Taklacı Güvercin
3 Şub 2021
20
1
295
22
Türkiye
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Astra ile 308 güzel seçenekler ancak astra bana biraz sade geliyor 308 ise hoşuma gidiyor ama az tercih edilen bir model.

Hocam yol tutuş önemliyse daha sportif modellere bakabilirsiniz bence, öbür türlü 308 ve leon arasında çok fark olacağını sanmıyorum.
Yine de leon için söylenenler yanlış değil evet.
Aynen leon ile 308 birbirine yakın modeller özellik yönüyle ama 308 biraz daha ilgimi çekiyor. Teşekkür ederim bilginiz için

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
İlla C segmenti olmayacaksa 1.2 Puretech 130 hp GT 208 derim. Dün inceleme fırsatı buldum, gerçekten tam bir genç arabası, gerek tasarımı gerek performansı(8.4 sn 0-100 Reelde de 9 civarıdır muhtemelen) ile ciddi ciddi o paralarda araba alacak olsam hiç düşünmeden alırım. Liste fiyatı 280 bin ama bayide 230 240 a falan bırakıyorlardı dün konuştuğumuzda.
Yok illa C segmenti olacaksa da Sanırım 1.2 Turbo Corolla HB ile 1.5 Civic Hb arasında kalırdım sanırım

omerh1

Ömer
Senkromeççi
16 Ocak 2021
8
8
70
22
Bursa
Marka
Yok
Bütçem 260k civarı olsaydı ve yukarı çıkamasaydım ki biraz daha çıkabilseydim mini cooper düşünürdüm 5 kapılı ama onun dışında ben de @mehmeetakiff gibi kesinlikle 208 alırdım hem çok yeni bir araç hem performanslı hem de segmentine göre çok üst düzey bir tasarımı var fakat biraz daha markacılık aranıyorsa tabii ikinci el audi a3 bmw 118'de düşünülebilir

Taybao

Batuhan
Taklacı Güvercin
3 Şub 2021
20
1
295
22
Türkiye
İlla C segmenti olmayacaksa 1.2 Puretech 130 hp GT 208 derim. Dün inceleme fırsatı buldum, gerçekten tam bir genç arabası, gerek tasarımı gerek performansı(8.4 sn 0-100 Reelde de 9 civarıdır muhtemelen) ile ciddi ciddi o paralarda araba alacak olsam hiç düşünmeden alırım. Liste fiyatı 280 bin ama bayide 230 240 a falan bırakıyorlardı dün konuştuğumuzda.
Yok illa C segmenti olacaksa da Sanırım 1.2 Turbo Corolla HB ile 1.5 Civic Hb arasında kalırdım sanırım
208 güzel ancak çok teknolojik ilerde sorun çıkartabilir o kadar malzeme bir de bir kaç testini izledim dip fren yapıldığında araç çok sarsılıyormuş. Yinede çok çok teşekkür ederim.

Taybao

Batuhan
Taklacı Güvercin
3 Şub 2021
20
1
295
22
Türkiye
Bütçem 260k civarı olsaydı ve yukarı çıkamasaydım ki biraz daha çıkabilseydim mini cooper düşünürdüm 5 kapılı ama onun dışında ben de @mehmeetakiff gibi kesinlikle 208 alırdım hem çok yeni bir araç hem performanslı hem de segmentine göre çok üst düzey bir tasarımı var fakat biraz daha markacılık aranıyorsa tabii ikinci el audi a3 bmw 118'de düşünülebilir
Mini ile uğraşmak sorun ya bi aralar kronik sorunu vardı diye biliyorum 😀

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
208 güzel ancak çok teknolojik ilerde sorun çıkartabilir o kadar malzeme bir de bir kaç testini izledim dip fren yapıldığında araç çok sarsılıyormuş. Yinede çok çok teşekkür ederim.
hocam günümüzdeki bütün araçlar teknolojik :D eğer sorunlarından bu kadar korkuyorsanız boş paket bir araç alın derim paranızda cebinizde kalır

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
cam tavanlı style tech paket 308 ler bayilerde sıfırı 230 bin tl. 30bin liraya da extra bişeyler yaparsın, takılırsın :)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
leon - trim sesleri, bazı kalitesiz işçilik detayları
308 - 1.2 puretech diye aratıp yaşanılan sorunları azcık okursanız vazgeçersiniz. diğer motor seçenekleri performans olarak tatmin ederse alınabilir. tam otomatik şanzıman sağlamdır.
corolla - cvt şanzıman ile sportif sürüş aradığınız şu yaşlarda, pek uygun değil.
civic - yine cvt ama sanal oranlamalar fena değil bulunursa alınabilir, sürüş dinamikleri de güzel
focus - 3.5 için sportif duruş yok yorumu yazmışsınız ama st line fena değil, 1.0 ecoboost da 1.5 tdci da fena değil, ama stock halde sıkıcı tabi tasarım olarak biraz.
cooper - hangi motor seçenekleri hangi kasalar alınabilri onu değerlendirmek lazım. ben de kroniği var denilen n14 motorlu S aldım ama, açıkçası zevkin veresiyesi, ekonomiği olmaz. aslan besleyen de yemini düşünmez :) 1.5 D cooper'lar da performans olarak çok tatmin etmese de sürüş dinamiği olarak tatmin eder, ayrıca ikoniktir.
yine tarzı farklı olsun, keyifli de olsun denirse, beetle da listeye eklenebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım