AÇIK 275k araç önerisi

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
*Maksimum bütçe 260-275 bin.
*2014 ve üstü
*Maksimum 100k km
*Manueli
*Sedan veya hatchback
*Diğer önemli iki kriter ise sorunsuz ve yürütme maliyeti düşük olmalı.
Aklımdakiler;
-Egea 1.4 Urban
-Hyundai Accent Blue 1.4

Son düzenleme:
Solution
Ya evet. Ben ondan sordum LPG'de mi binilecek diye.

Hem benzinde binerken güzel , hem LPG de takılabilecek , sorunsuz deyince 1.6 atmosferik japon geliyor akla.

FB7 Civic'ler bu paralara yok. Auris - Corolla'ya çıkıyor yol direk 🤔

Turbo deyince şimdi model - km - segment - ya da sorunsuzluktan - yürütme maliyetinden biraz düşmüş olucaz.

Mesela 1.6 Auris yerine , 1.4 TSİ Golf 6 - 1.4T Astra J alınır.
B segment dersek 1.2 Turbo İbiza - Fabia bulunur.

Şimdi B segmentte de Manuel olması biraz ters bizim TR piyasasında.

Üstüne 100.000KM altı - boyasız bulunmaz onlar , yakıt çok farketmeyecek. Ve LPG takmak istese takamayacak. Opel'e takılıyor da biraz çetrefilli.

Sorunsuzluktan da baya düşmüş olucaz.

Bence tercih meselesi. Kimi...

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
250
345
995
İstanbul
Marka
Tofaş
Benim aracın (2012 1.2 Aveo) üstüne 100k verip de 2015 1.2 veya 1.4
Ibiza almak ne kadar mantıklı olur sizce? Segment farkı yok.Sadece 3 yıl model yükselmiş ve km 60-70k düşmüş olacak.
Sırf 2 yaş genç araç icin bence araç satma durumuna geçilmez.Model değiştirmeden segment yükselterek kendi kullandığınız markadan Cruze'lar var mesela.Yürütme maliyeti tabiki Egea,Blue'dan yüksek olur ama en azından daha sorunsuz binersiniz.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Sırf 2 yaş genç araç icin bence araç satma durumuna geçilmez.Model değiştirmeden segment yükselterek kendi kullandığınız markadan Cruze'lar var mesela.Yürütme maliyeti tabiki Egea,Blue'dan yüksek olur ama en azından daha sorunsuz binersiniz.
Cruze ile ilgili çok şikayet duydum.En büyük sorunu yakıtı.O yüzden tercih etmem muhtemelen.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Accent Blue ile Egea arasından kesinlikle Egea derim. Urban paket de yeterli bir donanım. Mevcut aracınız 1.2 aveo olduğundan performans olarak 1.4 fire sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Eğer 1-2 yaş daha yaşlı almak isterseniz ben Focus 3 öneririm. 1.6 ti-vct ve 1.6 tdci motorlar trend x paket olarak genelde bulunuyor.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bu arkadaşı nasıl bilirsiniz?Citroen hiç kullanmadım ve çevremde kullanan da olmadı.

Aynı motor ama 4 ileri otomatik ilk nesil 308 kullandım. Muhtemelen bunun çok benzeridir. Temizine (mekanik olarak) denk gelinirse üzmez, hor kullanılmışı üzer, kötü kullanım ve bakımsızlık toleransı yüksek araçlar değiller. Bu motordan başı ağrıyanlar vardı. Bu aracın hem de manuel vitesinde bu fiyatları görmek sinir bozucu.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Aynı motor ama 4 ileri otomatik ilk nesil 308 kullandım. Muhtemelen bunun çok benzeridir. Temizine (mekanik olarak) denk gelinirse üzmez, hor kullanılmışı üzer, kötü kullanım ve bakımsızlık toleransı yüksek araçlar değiller. Bu motordan başı ağrıyanlar vardı. Bu aracın hem de manuel vitesinde bu fiyatları görmek sinir bozucu.
Teşekkürler bilgiler için.Sadece bu araç özelinde değil tüm piyasadaki fiyatlar sinir bozucu maalesef.İlanlara bakıyorum devamlı olarak.2015+ / maksimum 100k km / kazasız-değişensiz dediğim anda fiyatlar 250 binden başlıyor.Bu araçlar 2 hava yastıklı,manuel klimalı,arka camlar manuel olan en boş paket modeller.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu arkadaşı nasıl bilirsiniz?Citroen hiç kullanmadım ve çevremde kullanan da olmadı.
Bende bunun e hdi dizel mcp sanzimanli verisyonu vardi. Tam da bu km'lere gelince sattim. Biktim bunun elektronik arizalarindan. Cok nazlilar, bozulmaya gercekten musait. Ustelik suspansiyon konforu da rezalettir. Vasat bile diyemem. Otoparkin kanalinda testi de var and'in yaptigi. Bu parayi bu araca vermem sahsen.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ne beklediğinize bağlı. Mk3 Leon'lara söylediğime benzer bir durumu var. Arka süspansiyonundan konfor ve yol tutuş konularında B sınıfı yeteneği bekleyip C sınıfının iç hacmini elde etmeye ok diyorsanız gayet mantıklı araçlar. Hatta arada benim de aklıma düşerler.

Ama yukarıda @sputnik in dediği gibi temiz bakılmış olmalı. Sürekli tekrar edip düzelmek bilmeyen elektrik/elektronik sorunu çıkarmamış bir örneği çok da güzel alınıp binilir. Bu nasıl anlaşılır diyecek olursanız iyi bir ekspertize ek olarak iyi bir citroen ustasına (elektrik/elektronik bilen) veya yetkili servisine götürüp inceletmek gerekir.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Bende bunun e hdi dizel mcp sanzimanli verisyonu vardi. Tam da bu km'lere gelince sattim. Biktim bunun elektronik arizalarindan. Cok nazlilar, bozulmaya gercekten musait. Ustelik suspansiyon konforu da rezalettir. Vasat bile diyemem. Otoparkin kanalinda testi de var and'in yaptigi. Bu parayi bu araca vermem sahsen.
Teşekkürler.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Ne beklediğinize bağlı. Mk3 Leon'lara söylediğime benzer bir durumu var. Arka süspansiyonundan konfor ve yol tutuş konularında B sınıfı yeteneği bekleyip C sınıfının iç hacmini elde etmeye ok diyorsanız gayet mantıklı araçlar. Hatta arada benim de aklıma düşerler.

Ama yukarıda @sputnik in dediği gibi temiz bakılmış olmalı. Sürekli tekrar edip düzelmek bilmeyen elektrik/elektronik sorunu çıkarmamış bir örneği çok da güzel alınıp binilir. Bu nasıl anlaşılır diyecek olursanız iyi bir ekspertize ek olarak iyi bir citroen ustasına (elektrik/elektronik bilen) veya yetkili servisine götürüp inceletmek gerekir.
Teşekkürler bilgiler için.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım