AÇIK 3 kişilik aile için 2. El 360-370 bin tl ye suv ne alınabilir ?

KeremYilmaz

Kerem yılmaz
Düz Yol Gazcısı
25 Mar 2021
8
0
135
24
Ankara
Marka
Ford
Merhaba şuanda 2016 seat leon 1.2 tsi manuel ve 2019 focus titanium dizel otomatik sahibiyiz . Bu araçları satıp tek araç olarak geniş konforlu bir suv düşünüyoruz. 1.5 hafta yeni kuga titanium u kullanma şansım oldu ve trim sesi olmaması yalıtımın iyi şekilde varolması arka süspansiyonların bağımsız olmasıyla aracı çok konforlu bulduk .
Yazları tatile giderken annemin bacaklarını rahat şekilde uzatıp seyahat edebileceği cam tavanlı bir araç istiyoruz .
Şuan 350 bin tl den başlayan fiyatlarla 2020 model kuga titanium araçlar var sizce bu fiyat aralığında sürüş kalitesi konfor vb özellikleri iyi olan hangi suv u almalıyız ?
aklımızda Seat ateca var fakat seat çok sert geliyor bize . Tiguan ise dışardan kuga kadar cüsseli gözükmüyor , cam tavan yok ve içi pek hoşumuza gitmedi ( o fiyat aralığındaki araçlarda ) , 3008 ise peugeot olduğundan babam pek istemiyor . Kuga şuan bizim en beğendiğimiz ve bizim ihtiyacımıza en uyan araç olduğunu düşünüyoruz fakat başka önerileriniz varsa alabilirim .

KeremYilmaz

Kerem yılmaz
Düz Yol Gazcısı
25 Mar 2021
8
0
135
24
Ankara
Marka
Ford
Genişlik önemliyse skoda kodiaq ve nissan x trail düşünülebilir
kodiaq a baktık fakat donanım açısından bol versiyonu çok daha pahalı hale geliyordu ve skodanın servis ağını komşumuz pek beğenmediği için önermiyordu bize . Kendisinin de skoda kodiaq ve superb si var . Yıllardır ford araç kullandığımızdan hem servis kalitesi hemde parça fiyatları olarak bulunabilirlik açısından ford daha avantajlı geldi .

370 bin liraya ben ikinci el araba almazdim sahsen. 0 km suv lar o paraya.
Seat ateca, 3008 ve nissan qashqai var sanırım fakat konuyu açarken belirttiğim sebeplerle pek düşünmüyoruz açıkçası . Hele ki nissan ı bagajının çok ufak ve arka diz mesafesinin çok az olmasından dolayı eledik .

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kuga'ya alternatif olarak C5 Aircross da bakabilirsiniz. 3008'e göre daha konforlu ve iç mekan kalitesi olarak da gayet başarılı bir araçtır.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
780
1,494
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
370 bin liraya ben ikinci el araba almazdim sahsen. 0 km suv lar o paraya.

Aynen öyle!

Merhaba şuanda 2016 seat leon 1.2 tsi manuel ve 2019 focus titanium dizel otomatik sahibiyiz . Bu araçları satıp tek araç olarak geniş konforlu bir suv düşünüyoruz. 1.5 hafta yeni kuga titanium u kullanma şansım oldu ve trim sesi olmaması yalıtımın iyi şekilde varolması arka süspansiyonların bağımsız olmasıyla aracı çok konforlu bulduk .
Yazları tatile giderken annemin bacaklarını rahat şekilde uzatıp seyahat edebileceği cam tavanlı bir araç istiyoruz .
Şuan 350 bin tl den başlayan fiyatlarla 2020 model kuga titanium araçlar var sizce bu fiyat aralığında sürüş kalitesi konfor vb özellikleri iyi olan hangi suv u almalıyız ?
aklımızda Seat ateca var fakat seat çok sert geliyor bize . Tiguan ise dışardan kuga kadar cüsseli gözükmüyor , cam tavan yok ve içi pek hoşumuza gitmedi ( o fiyat aralığındaki araçlarda ) , 3008 ise peugeot olduğundan babam pek istemiyor . Kuga şuan bizim en beğendiğimiz ve bizim ihtiyacımıza en uyan araç olduğunu düşünüyoruz fakat başka önerileriniz varsa alabilirim .

Arkadaşımın babası 3 hafta kadar önce 360.000 TL'ye elite paket tuscon aldı (sıfır). 136HP dizel otomatik. Bu paket içerisinde sizin ihtiyaçlarınızın fazlası mevcut. İç hacim olarak size Kuga'dan fazlasını sunacaktır. SUV alacak olsam tuscon'u hiç düşünmeden tercih ederdim. Araç 2020 yılının en fazla satan Suv'u oldu. Size tavsiyem mutlaka test sürüşü için bir bayi ile görüşün.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör

Arkadaşımın babası 3 hafta kadar önce 360.000 TL'ye elite paket tuscon aldı (sıfır). 136HP dizel otomatik. Bu paket içerisinde sizin ihtiyaçlarınızın fazlası mevcut. İç hacim olarak size Kuga'dan fazlasını sunacaktır. SUV alacak olsam tuscon'u hiç düşünmeden tercih ederdim. Araç 2020 yılının en fazla satan Suv'u oldu. Size tavsiyem mutlaka test sürüşü için bir bayi ile görüşün.
[/QUOTE]

Tucson güzel bir araç fakat artık iyice eskidi zaten yenisi de çıktı yakında Türkiye’de satışa çıkar diye düşünüyorum.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes

Öncelikle hayırlısı olsun. Ford Kuga’nın 2018 modelini 2018’de Kapadokya-Kayseri civarlarında kış aylarında kiralamıştım. 1 hafta kadar vakit geçirdim. İlk kez bir Ford’un yol tutuşu (özellikle viraj performansı) beni tedirgin etmişti. 3-4 cm karda Erciyes’te itmek zorunda kaldık. Bu anlamda yol tutuşunu test etmeden almayın derim.

En önemli kriter konfor ise C5 Aircross mantıklı olabilir. Arka koltuklar 3 tam koltuk, iç hacim daha geniş. Bu anlamda tam bir aile aracı. Motor/şanzıman olarak Ford’dan çok geride diyemem ama trimleri ve yalıtımı Kuga’nın gerisinde.

Kodiaq da aşırı geniş bir araba ancak ben yalıtımını da konforunu da trimlerini de pek beğenmiyorum. Direksiyonu ise inanılmaz hissiz. Otobanda sokak arasındaki kadar yumuşak bir direksiyonu var. Bunu Türkiye’de 1 Milyona satılan en dolu 2.0 4x4 modelini onlarca kere denedikten sonra diyorum hem de.

Ateca dediğiniz gibi çok sert ve otobanda çok ses alıyor. Özellikle 120 km/H sonrası ses çok artarken yol tutuş düşüyor.

Bunlar dışında bu bütçe aralığında uygun bir SUV göremiyorum :)

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
kodiaq a baktık fakat donanım açısından bol versiyonu çok daha pahalı hale geliyordu ve skodanın servis ağını komşumuz pek beğenmediği için önermiyordu bize . Kendisinin de skoda kodiaq ve superb si var . Yıllardır ford araç kullandığımızdan hem servis kalitesi hemde parça fiyatları olarak bulunabilirlik açısından ford daha avantajlı geldi .

Seat ateca, 3008 ve nissan qashqai var sanırım fakat konuyu açarken belirttiğim sebeplerle pek düşünmüyoruz açıkçası . Hele ki nissan ı bagajının çok ufak ve arka diz mesafesinin çok az olmasından dolayı eledik .
Nissanin bagaji kuga ya gore ufaktir dogrudur ama diz mesafesine pek katilamadim. 1.78 im bacak bacak ustunde gidebiliyorum arkada. Ateca biraz daha genis diye biliyorum
C5 aircross da dusunebilirsiniz o fiyatlara.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aynen öyle!

En cok satan suv ya qq yada 3008 idi 2020 icin diye biliyorum.
Netten baktimda 3. Siradaymis tucson . Genede guzel secim iyi arabadir

KeremYilmaz

Kerem yılmaz
Düz Yol Gazcısı
25 Mar 2021
8
0
135
24
Ankara
Marka
Ford
Aynen öyle!

Tucson ilk çıktığında denemiştik fakat babam kore , fransız araçlarına güvenmiyor . Bu yüzden honda, seat, skoda, vw ve en çok da ford istiyor . Ayrıca tucson un yenisi çıkacak ve onu da çok yüksek fiyatlara vereceklerini düşünüyorum .

Öncelikle hayırlısı olsun. Ford Kuga’nın 2018 modelini 2018’de Kapadokya-Kayseri civarlarında kış aylarında kiralamıştım. 1 hafta kadar vakit geçirdim. İlk kez bir Ford’un yol tutuşu (özellikle viraj performansı) beni tedirgin etmişti. 3-4 cm karda Erciyes’te itmek zorunda kaldık. Bu anlamda yol tutuşunu test etmeden almayın derim.

En önemli kriter konfor ise C5 Aircross mantıklı olabilir. Arka koltuklar 3 tam koltuk, iç hacim daha geniş. Bu anlamda tam bir aile aracı. Motor/şanzıman olarak Ford’dan çok geride diyemem ama trimleri ve yalıtımı Kuga’nın gerisinde.

Kodiaq da aşırı geniş bir araba ancak ben yalıtımını da konforunu da trimlerini de pek beğenmiyorum. Direksiyonu ise inanılmaz hissiz. Otobanda sokak arasındaki kadar yumuşak bir direksiyonu var. Bunu Türkiye’de 1 Milyona satılan en dolu 2.0 4x4 modelini onlarca kere denedikten sonra diyorum hem de.

Ateca dediğiniz gibi çok sert ve otobanda çok ses alıyor. Özellikle 120 km/H sonrası ses çok artarken yol tutuş düşüyor.

Bunlar dışında bu bütçe aralığında uygun bir SUV göremiyorum :)
Açıkçası citroen de pek düşünmüyoruz dediğim gibi ağırlıklı olarak alman markalarını tercih ediyoruz . Babamın çevresindeki insanların geri dönüşleri üzerine citroen vs gibi markalara pek sıcak bakmıyor açıkçası bende pek sıcak bakmıyorum . Yoksa sitede bu sayılan tüm araçlar var çevremizde . Kuga 2020 modeli de kasım ayında ikame olarak forddan almıştık 1.5 hafta kullandık keskin virajlara da girdik otobana da çıktık eski kugaya göre çok daha iyileşmişti . Hatta eski modelinin 2017-2018 1.5 ecoboost 4x4 modelini kullanan yakınımız yeni modelini çok beğendi ve o da yenisinden almayı düşündü kullanınca 😂 ayrıca kugada dönüş çapı çok güzeldi çoğu araçta dönemediğim yerleri tek hamleyle dönebiliyordu . Birde duyduğum kadarıyla kugada önlerde çift cam varmış 150 160 ile rüzgarlı bir günde otobanda çok hafif uğultu gelmesi vs iyiydi . Sanırım kodiaq ,ateca ve kuga arasında seçim yapmamız gerek fakat kodiaq 4x4 versiyonu bende test etmiştim virajlara çok sert girdiğimde direksiyon bende değilmiş gibi hissediyordum önden çekiş haliyle bu nasıl olur hiç bilmiyorum .

Nissanin bagaji kuga ya gore ufaktir dogrudur ama diz mesafesine pek katilamadim. 1.78 im bacak bacak ustunde gidebiliyorum arkada. Ateca biraz daha genis diye biliyorum
C5 aircross da dusunebilirsiniz o fiyatlara.
Boyum 190 olduğundan arkama oturan kişi sıkışabiliyor kodiaq da zaten bu mümkün değil fakat kuga da arka koltuğu en öne ittiğimde annem (165 cm ) benim arkamda sıfıra sıfır oturabiliyordu geri ittiğinde de çok rahattı . Citroen hiç kullanmadık fakat üstteki cevaplarda dediğim gibi fransız, kore markalarına pek sıcak bakmıyoruz .

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
780
1,494
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Tucson ilk çıktığında denemiştik fakat babam kore , fransız araçlarına güvenmiyor . Bu yüzden honda, seat, skoda, vw ve en çok da ford istiyor . Ayrıca tucson un yenisi çıkacak ve onu da çok yüksek fiyatlara vereceklerini düşünüyorum .

Hyundai grubu en sorunsuz ve müşteri memnuniyeti en yüksek markaların başında. Bazı ön yargılar çok yersiz. Elbette ailenizin kararı. Seçiminiz ne olursa şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

En cok satan suv ya qq yada 3008 idi 2020 icin diye biliyorum.
Netten baktimda 3. Siradaymis tucson . Genede guzel secim iyi arabadir

1 duster
2 tuscon
3 3008

Duster 'ı görmezden geldim :)

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hyundai grubu en sorunsuz ve müşteri memnuniyeti en yüksek markaların başında. Bazı ön yargılar çok yersiz. Elbette ailenizin kararı. Seçiminiz ne olursa şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

1 duster
2 tuscon
3 3008

Duster 'ı görmezden geldim :)
Oraya 3008 i rica edecegim.
OPaFbb.jpg

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford

Sububa9

Burak Baran
Takipçi
16 Kas 2020
2
0
10
22
Osmaniye
Marka
Ford
Merhaba biz de sizin gibi bir kaç ay önce suv arayışına girdik. Şu zamana kadar hep vag grubuna bindik transporterden poloya vs radarımızda tiguan c5 aircross ve kuga vardı dizel otomatik isteğimizden dolayı ve iki litre vergisi ödememek için tiguanı eledik. Genel aile görüşü olarak tasarımdan dolayı c5 i eledik. Geriye kuga kaldı araştırmalar sonucu şubatın ilk haftasında aldık. Şu an 1000 km yi geçti gayet memnunuz donanım olarak koltuk ısıtma gibi özellikler aramamıza rağmen. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım. Bu arada forumda ilk yazım hatam olduysa kusura bakmayın.

KeremYilmaz

Kerem yılmaz
Düz Yol Gazcısı
25 Mar 2021
8
0
135
24
Ankara
Marka
Ford
Merhaba biz de sizin gibi bir kaç ay önce suv arayışına girdik. Şu zamana kadar hep vag grubuna bindik transporterden poloya vs radarımızda tiguan c5 aircross ve kuga vardı dizel otomatik isteğimizden dolayı ve iki litre vergisi ödememek için tiguanı eledik. Genel aile görüşü olarak tasarımdan dolayı c5 i eledik. Geriye kuga kaldı araştırmalar sonucu şubatın ilk haftasında aldık. Şu an 1000 km yi geçti gayet memnunuz donanım olarak koltuk ısıtma gibi özellikler aramamıza rağmen. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım. Bu arada forumda ilk yazım hatam olduysa kusura bakmayın.
Açıkçası şuan yeni peugeot 3008 gt ile kuga st line arasında kaldık kuga da tekno paket , konfor paket , b&o ses sistemi ve manyetik gri renk ile bir tane buldum fakat ben kugaya binerken titanium donanıma binmiştim st line ile süspansiyon farkı varmış sanırım spor süspansiyon ile geliyormuş çünkü teknik veride 1.5 cm daha alçak gözüküyor araç . Kafama bu takıldı titanium donanımda aldığım konfor st line da - yönde mi olacak diye mantık olarak 19 janta yükselince kafadan konfor biraz gidiyor fakat süspansiyon farkı ne kadar aracı sertleştirecek onu bilmiyorum . Test araçları da hep titanium olduğundan st line ı deneyimleyemiyorum . Sizin aracınızın donanım paketi nedir ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Açıkçası şuan yeni peugeot 3008 gt ile kuga st line arasında kaldık kuga da tekno paket , konfor paket , b&o ses sistemi ve manyetik gri renk ile bir tane buldum fakat ben kugaya binerken titanium donanıma binmiştim st line ile süspansiyon farkı varmış sanırım spor süspansiyon ile geliyormuş çünkü teknik veride 1.5 cm daha alçak gözüküyor araç . Kafama bu takıldı titanium donanımda aldığım konfor st line da - yönde mi olacak diye mantık olarak 19 janta yükselince kafadan konfor biraz gidiyor fakat süspansiyon farkı ne kadar aracı sertleştirecek onu bilmiyorum . Test araçları da hep titanium olduğundan st line ı deneyimleyemiyorum . Sizin aracınızın donanım paketi nedir ?
Kullanip kendiniz deneyimlemeniz lazim. Herhangi birinin suspansiyon farkina dair izlenimi sizinle ayni olmayabilir. Fakat genel itibariyle st-line'da spor suspansiyon kurulumu mevcut oldugundan titanium'a gore hissedilir bir surus farki var. Biraz daha sert ve alcak suspansiyon oldugundan arac cukurlarda pat kut etmiyor ama titanium'a gore biraz daha gergin ve tatli sert surusu mevcut. Yani arada fark var ama bu fark sizi rahatsiz edecek duzeyde mi onu ancak test edip gorebilirsiniz.

Yerinizde olsam Ford ile iletisime gecer st-line donanimli Kuga'nin test araclari hangi bayide ogrenmeye calisirdim. Bununla birlikte bulundugunuz ilde buyuk otomobil kiralama sirketleri varsa onlarla iletisime gecer st line varsa eger kiralama yoluna giderdim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım