EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Abilerim, ablalarım, dostlarım selamlar. 30.000 TL bütçe ile araba bakıyoruz. Ben Opel Corsa C beğeniyorum 1.2. 4 kişiyiz. Yakıt fark etmez, benzinli olursa LPG de olsa iyi olur benzin pahalı malum :) Kilometresi fazla olmasın(2004 model araçtan 150.000 altı zor bulunur o yüzden bakımlı bir araç olmalı), yılına göre güzel kondisyonda ne kadar bulunur bilmem de olsa hiç tadından yenmez :D Önceki aracımız 307'ydi onu çok seviyordum da maalesef aramızdan ayrıldı. Önerilerinizi bekliyorum iyi forumlar.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
haklısınız doğruya doğru saç kalınlığı herşey demek değil sonuçta hint arabası tata ve bildiğim kadarıyla punto altyapısını kullaıyor ve punto da çarpışma testinden bayağı zayıf puan aldı diye biliyorum geely emgrand tipi hoşuma gidiyor hiç binmedim 1.5 motorunun toyota olduğunu söylüyorlar ama onun güvenlik testi varmı bilmiyorum

vista için bunu buldum euroncap değil ama asia ncap miş ::))
geely 4 yıldız almış güzel değer
punto 0 yıldız
Puntonun sıfır yıldız alma sebebi yan hava yastıklarını avrupada opsiyonel olarak sunmaları donanım seviyesine göre dolusu bulunabilir gayet.aynı kasa makyajsız punto 5 yıldız aldı 2005 te.aracın normalde önden çarpmada a sütunu dahil başarılı bir şekilde hasar almıyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şartlar normal olunca da 5yıldız alamıyor Fiat pek kabul ama 2006 da üretimi başlayıp pek de değişmeyen arabaya 2017de test yapılırsa alamaz tabi bişey :D kendi döneminde 3-4 alırdı bence çünkü ncap yakın zamanda asistan sistemleriyle kafayı bozmuş durumda

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tata alacağımı hiç sanmıyorum zaten. Punto güzel bir araç ama temizleri bütçeyi biraz aşıyor 35 lere çıkıyor 1.3 Multijet'ler. 2004 sonrası makyajlı Corsa C 1.2 veya 1.4 Twinport olabilir. Ne kadar yaktığının çok da bi önemi yok ama yani aşırıya da kaçmamak lazım :D KM sıkıntısı çok yok sonuçta kapının önünde dursun diye alınmıyor araçlar. ama yine de 250K'yı geçmemesi de güzel olur :D @bt abiden görüp gaza geldim bu Corsa mevzusunda. Direksiyon sıkıntısını makyaj sonrası düzeltmişler yanlış bilmiyorsam. Görünüşü de güzel bir araba bence fıtı fıtı gideriz :D
Öyle bir şey yok.:D Direksiyon kutusu sorunu Corsa D'ye kadar aynen devam... Aynı jenerasyon Fiesta'ların temizlerinin piyasası maalesef uçuyor. Yoksa Fiesta kesinlikle tercih edilesidir.

Bu arada "0" yıldız almış dediğiniz Fiat Punto'nun zamanında Corsa'ların Fiesta'ların hatta Focus'ların Astra'ların 4 yıldız alırkenki euroncap puanı 5 yıldızdı :)
Bu da linki: https://www.euroncap.com/tr/results/fiat/grande-punto/15665

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Öyle bir şey yok.:D Direksiyon kutusu sorunu Corsa D'ye kadar aynen devam... Aynı jenerasyon Fiesta'ların temizlerinin piyasası maalesef uçuyor. Yoksa Fiesta kesinlikle tercih edilesidir.

Bu arada "0" yıldız almış dediğiniz Fiat Punto'nun zamanında Corsa'ların Fiesta'ların hatta Focus'ların Astra'ların 4 yıldız alırkenki euroncap puanı 5 yıldızdı :)

Keser döner sap döner gün gelir devran döner...
kovboy5.jpg

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat

1.4 TJet Dynamic Punto'lar Sahibinden'de 5 6 tane var da biz alıncaya kadar baya bi araç eklenir ve satılır ya. Benzinli araç alacağız babam dizel istemiyor artık bıkmış o da :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım