KAPALI 308 mi Leon mu ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Dostlar,

Eşimin şirket aracı değişecek ... Polo dan bir üst segmente geçireceğiz gibi ama seçenekler sınırlı olacak ...
Tam net olmasa da bu iki araç arasında kalacağız gibi..
Donanımları orta donanım kabul edebiliriz... ikisi de otomatik - dizel...

Sanırım büyük bir çoğunluk 308 diyecek ama arka alanın dar oluşu biraz beni de korkutuyor..
Sizin 308 in arka koltuğu ile ilgili tecrübeleriniz nedir ? Polo (2015 model) yetersiz geliyor bize özellikle diz mesafesi olarak ... 308 de aynı seviyede mi ? yoksa biraz daha iyimidir... ? ne dersiniz ? ..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Eşiniz kullanacaksa yol tutuş, hissiyat vb.. takıntıları olmayacaktır diye düşünüyorum :)
Markaya bakmadan en işlevsel aracı seçmeniz faydalı olacaktır

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
Arka Diz mesafesi dışında motor, şanzıman olarak 308 çok önde diyebilirim, önemli olan arka yaşam alanı ise diz mesafesi B segment yakın ama cam tavan sayesinde ferahlık hissi var yinede, benim tercihim 308 olurdu

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Eşiniz kullanacaksa yol tutuş, hissiyat vb.. takıntıları olmayacaktır diye düşünüyorum :)
Markaya bakmadan en işlevsel aracı seçmeniz faydalı olacaktır

Evet aracı daha çok eşim kullanacak lakin haftasonları da bu aracı kullanıyoruz (yani şu anda Poloyu kullandığımız gibi) sadece uzun yolculuklarda bagaj ve konfor sebebiyle Golf ü kullanıyoruz..

Öyle bir takıntısı yok .. yani yol tutuş, hissiyat vs gibi .. ama daha önce Leon sahibi olmamız, VW grubunun dışına çıkmakta zorlanmamız nedeniyle biraz sıkılma durumu da var.. ondan dolayı Peugeot biraz daha değişik ve çekici geliyor onada..

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arka Diz mesafesi dışında motor, şanzıman olarak 308 çok önde diyebilirim, önemli olan arka yaşam alanı ise diz mesafesi B segment yakın ama cam tavan sayesinde ferahlık hissi var yinede, benim tercihim 308 olurdu

Araç tam donanımlı olmayacağı için cam tavan çok büyük ihtimalle olmaz.. haliyle baş mesafesi kötü olmasada.. döşemeler ve nispeten küçük hacimden dolayı biraz "kapanç" bir his verebilir sanırım

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Aisin mi şanzıman olarak DSG'den önde ? Tek önde olduğu konu sorunsuzluk olur
Dizel motoru bilemiyorum ancak 1.2 turbo benzinli motorun da sicili baya baya kabarık

Son düzenleme:

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
O tarafını tam belirtmedim kusura bakmayın Peugeot Eat6 sı dsg göre sorunsuzluk acısından önde, Eat6 çift kavrama kadar olmasa da geçişleri güzel Dsg nin geçişleri daha güzel ama sıkışık trafik de pek kullanışlı değil (1inci vites kullanmadığından )birde birden fazla sorunu var çok kibar kullanmadığın sürece kavrama, yazılımı, mekanik gibi kronik sorunları var kibar kullanmazsan çok kısa sürede bu sorunlardan birini yaşayabilirsiniz, ben araba konusunda çok titiz kullanmama rağmen 2 sene içinde arabamı bir kez yazılımını tekrar sıfırlayıp yüklettim, birde kavrama değiştirdim bunlar garantiden oldu tabi garantisi olduğu sürece iyi.

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
O tarafını tam belirtmedim kusura bakmayın Peugeot Eat6 sı dsg göre sorunsuzluk acısından önde, Eat6 çift kavrama kadar olmasa da geçişleri güzel Dsg nin geçişleri daha güzel ama sıkışık trafik de pek kullanışlı değil (1inci vites kullanmadığından )birde birden fazla sorunu var çok kibar kullanmadığın sürece kavrama, yazılımı, mekanik gibi kronik sorunları var kibar kullanmaz sam çok kısa sürede bu sorunlarda birini yaşayabilirsiniz, ben araba konusunda çok titiz kullanmama rağmen 2 sene içinde arabam bir kez yazılımını tekrar attırdım birde kavrama değiştirdim bunlar garantiden oldu tabi garantisi olduğu sürece iyi.

Yani orası öyle

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Evet aracı daha çok eşim kullanacak lakin haftasonları da bu aracı kullanıyoruz (yani şu anda Poloyu kullandığımız gibi) sadece uzun yolculuklarda bagaj ve konfor sebebiyle Golf ü kullanıyoruz..

Öyle bir takıntısı yok .. yani yol tutuş, hissiyat vs gibi .. ama daha önce Leon sahibi olmamız, VW grubunun dışına çıkmakta zorlanmamız nedeniyle biraz sıkılma durumu da var.. ondan dolayı Peugeot biraz daha değişik ve çekici geliyor onada..
Araba kiralık olacakmış zaten, hali hazırda VW kullanıyorsanız değişiklik olsun diye diğeri tercih ederdim ben de. Değişik arabalar kullanmak zevkli oluyor bence yoksa 308'e binmişliğim bile yok.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Araç kiralık olacağı için DSG nin ne olacağının çok bir önemi yok ... hoş zaten aslında DSG lere çok fazla bir şeyde olmuyor zannımca... benim aracımınki çok nadiren görülen bir senkromej dalmasından değişmişti... değiştiğinde 72bin KM de idi... kavramasında bir problem yoktu ... eşiminki (polo tdi) çok daha sıkışık trafikte kullanılıyor ve emin olun benim kadar özenlide kullanmıyor 60k km de ve hiç bir sorunu yok ..

Neyse, tabiki sorun olabilir... ama zaten 0 araç ...

308 de ki temel tercih nedeni, arka koltuk daha dar olsada bizim için değişiklik olacak ... bakalım .. hoş ben Leon un da bu forumda yerden yere vurulduğu kadar kötü olduğunu düşünmüyorum (fiyat tan dolayı) ...

Aslında bir Octavia düşürseydik iyiydi :) tedarik sıkıntısı varmış nitekim

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Araç kiralık olacağı için DSG nin ne olacağının çok bir önemi yok ... hoş zaten aslında DSG lere çok fazla bir şeyde olmuyor zannımca... benim aracımınki çok nadiren görülen bir senkromej dalmasından değişmişti... değiştiğinde 72bin KM de idi... kavramasında bir problem yoktu ... eşiminki (polo tdi) çok daha sıkışık trafikte kullanılıyor ve emin olun benim kadar özenlide kullanmıyor 60k km de ve hiç bir sorunu yok ..

Neyse, tabiki sorun olabilir... ama zaten 0 araç ...

308 de ki temel tercih nedeni, arka koltuk daha dar olsada bizim için değişiklik olacak ... bakalım .. hoş ben Leon un da bu forumda yerden yere vurulduğu kadar kötü olduğunu düşünmüyorum (fiyat tan dolayı) ...

Aslında bir Octavia düşürseydik iyiydi :) tedarik sıkıntısı varmış nitekim

Zaten sizde Golf var, Leon'dan çok daha iyi bir otomobil..Önceki araç da Polo...
Peugeot güzel bir değişiklik olabilir, Leon'la arka yaşam alanı arasında uçurum kadar fark olacağını sanmıyorum (Sadece bir fikir, ikisine de binmedim)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Zaten sizde Golf var, Leon'dan çok daha iyi bir otomobil..Önceki araç da Polo...
Peugeot güzel bir değişiklik olabilir, Leon'la arka yaşam alanı arasında uçurum kadar fark olacağını sanmıyorum (Sadece bir fikir, ikisine de binmedim)
Hocam hakikaten var. Leon'a çok noktada sallarım bilirsiniz ama arka yaşam alanı konusunda hiç sallayamam. Minderleri Golf kadar dolgulu olmadığı için koltuklar daha az yer kaplıyor ve hacim artışı olarak yansıyor. Golf'ten en net farkı bu şekilde oluşuyor. :)
308'e bindim, dar denen Focus'tan daha dardı. Focus'un en azından baş mesafesi filan kurtarıyor, ön tarafta makul insanlar oturunca arkada yaşam alanı sorun olmuyor. 308 bayağı bayağı B sınıfı gibi maalesef.

@atoprak Bu arada şansımız varsa Focus ve Mazda3 gibi seçenekler de önereyim, değişiklik olur :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hocam hakikaten var. Leon'a çok noktada sallarım bilirsiniz ama arka yaşam alanı konusunda hiç sallayamam. Minderleri Golf kadar dolgulu olmadığı için koltuklar daha az yer kaplıyor ve hacim artışı olarak yansıyor. Golf'ten en net farkı bu şekilde oluşuyor. :)
308'e bindim, dar denen Focus'tan daha dardı. Focus'un en azından baş mesafesi filan kurtarıyor, ön tarafta makul insanlar oturunca arkada yaşam alanı sorun olmuyor. 308 bayağı bayağı B sınıfı gibi maalesef.

@atoprak Bu arada şansımız varsa Focus ve Mazda3 gibi seçenekler de önereyim, değişiklik olur :)

Şahsen sürekli Vag grubu kullanıyor olsam, şirket aracı olarak önümde Leon ve 308 diye iki seçenek olsa sırf değişiklik olsun diye 308'i seçerim :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@bt yok öyle bir şansımız .. yani Focus ve Mazda 3 gibi... ben aslında biraz Civic e yeltendim, sordurttum ama olmuyor... filo lar Civic ile pek çalışmıyor, fiyat yüksek çıkar deniyor... Focus da her nedense yüksek fiyat veriyor .. halbuki kasa değişecek ...

308 in direksiyon ve gösterge paneli tasarımı daaslında benim için (istisnai bir ebatta olduğum için :) ) handikap . iniş binişim hiç bir arabaya olmadığı kadar zor ... bir kaç kez farklı zamanlarda denedim ama koltuk ve direksiyon arasına bacağımı sokup öyle oturuyorum, eğilip bükülüyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arka yaşam alanı cidden önemliyse 308 üzebilir. Polo dan çok farklı olduğunu sanmıyorum ama 420 litrelik bagaj hacimi çok işe yarar. Eat6 çok iyi bir şanzıman ama eğer 1.2t turbo motoru düşünüyorsanız çok ciddi bir kalibrasyon hatası var. Sırf bu kalibrasyon hatası yüzünden bir çok 1.2 puretech motor hata verdiğine eminim. Eğer dikkat ederseniz sorundan kurtulursunuz. Eğer vag grubu dışında başka bir şey istiyorsanız. Pulsar arkası baya baya geniş. ya da kia ceed de hacim olarak baya iyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım