KAPALI 340.000 TL ÖTV Muafiyetli Aile Aracı Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muzafferg

Muzaffer Gürel
Takipçi
31 Ocak 2021
3
0
10
36
Balıkesir
Marka
Seat
Öncelikle selamlar.Ben ÖTV muafiyetli araba almayı düşünüyorum ve aklımda bulunan 3 araba var.Bütçem en fazla 340.000 TL'lik araçlara yetiyor.
1.si:Renault Megane Icon 1.3 TCe EDC 140 bg. 317.000 TL
2.si:Ford Focus Titanium 1.5L Ti-VCT 123PS AT 335.400
3.sü Skoda Octavia Premium 1.0 TSI e-Tec 110 PS DSG (Premium 1.5 TSI e-Tec 150 PS DSG de düşünebilirim)

Aracı şehir içi-şehir dışı karışık bir biçimde kullanmaktayım.Açıkçası Ford'a donanım yüzünden pek sıcak bakmıyor gibiyim.Kalite olarak veya başka özellikler olsun Skoda Octavia'yı tercih etmek bana daha mantıklı geldi.Skoda'da ise e-Tec motor gözümü korkutuyor gibi,bozulma ihtimali var mı ve bozulursa maliyeti falan düşündürüyor.Renault'ta ise şanzıman diğerlerine göre biraz daha kötü,evet.
Araçtan aşırı performans beklemem,aileyle birlikte kullanılacağından dolayı ki,fakat nadiren de olsa gazlarım.
Araçtan beklentilerim biraz konforlu olsun,yol sesini çok almasın,donanım olarak biraz dolu olsun,iç dış kalite olarak kötü olmaması,şanzıman geçişleri olarak hissettirmemesi,titreme yapmaması vb.
Sizin bu 3 araç arasından (Skoda'nın 1.5 modeli de olabilir.) hangisi tercih edilebilir?Bunlar dışında önerebileceğiniz bir araba var mıdır?Ayrıca bu araçların eksi ve artı yönlerini de belirtirseniz fena olmaz.Şimdiden teşekkürler.

fulbaibu

umut
Senkromeççi
3 Şub 2021
5
6
70
40
amasya
Marka
Ford
Octavia düşünebilirsiniz hocam. babama de octavia almayı düşünüyoruz ötv indirimi ile. yeni kasası çok şık ve gayet güzel özellikler var. yakıtı da az..

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Ben olsam ilk işim atmosferik motorlu focusu listeden elemek olurdu. Megane’ın ise yaşam alanı bana biraz dar gelmişti ( dar demiyorum c segmentine göre -Octavia, bir önceki nesil Corolla vs- dar gelmişti). Yani ben direk 1.5 tsı e-tec Octavia’yı alırdım. Bu arada 343.500₺ lik liste fiyatı ile 1.5 tsı elite Superb de alınası.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Durumunuzu düşününce ben olsam Skoda Octavia alırım muhtemelen.
Diğer araçlardan daha geniş iç hacim ve bagaj hacmi zaten büyük artısı var aile için bence önemli.
Focus'un benzinli motorunu hiç deneyimlemedim o yüzden o konu hakkında fikrim yok.
Megane'nin motoru konusunda kullananların epeyce memnun olduklarını söylüyorlar. Malzeme konusunda da hiç fena değildi (dizel kullandım).
Sonuca bakınca Octavia alırdım. Hem de kasasının yeni olması ileride de değerinin daha az azalmasını sağlıyor. Focus mca yakında gelecek zaten. Megane'ında yeni bir yüzü yok.
Octavia da aklıma gelen avantajlar olarak,
Retrofit olarak epeyce önü açık. Yani fiyat sınırı olduğu için alamadığınız donanımları da sonradan alabilirsiniz.
Garanti uzatarak 5 yıllık süreyi daha rahat geçirebilirsiniz.

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Çevremde 3 tanıdığım ÖTV muafiyetli araç aldı. Biri Passat aldı ikinci ayında denize düştü rıhtımdan haberini eklerim. Symbol almıştı bi arkadaşım satacağım kasko bitince demişti kasko bittiği hafta araba takla attı. Hyundai i30 almıştı başka bir tanıdığım park halinde durup dururken alev alıp motoru yanmıştı. Ben inanmazdım böyle şeylere ama bu şekilde alınan arabalarda insanların gözü kalıyor galiba eninde sonunda başına kötü bir şey geliyor. Dışarıdan ucuz gözüken bir araba alın kimseye de ötv muafiyetini söylemeyin bence. Bu arada umarım yanlış anlamazsınız hak etmediğiniz için demiyorum bunlar. Yatalak bir aile büyüğüne aynı evde bakmayı yada hayatını etkileyecek bir sakatlık yaşamayı ancak başına gelen bilir.

Son düzenleme:

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Bİz Ötv indirimli geçen hafta 2020 Model Peugeot 2008 1.2 GT Line aldık 190.000 tl
Bir tanıdığım Toyota Corolla Hatchback Hybrid Flame X-Pack aldı . 190.000 tl
Ayrıca 200.000 tl ye Peugeot Yeni 3008 ALLURE 1.6 PureTech veriyorlar.

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
372
759
1,895
ANKARA
Marka
Ford
O Fiyata daha iyi arabalar gelmesi gerekmiyor mu ? Sorunuza dönecek olursak atmosferik motorlu focus'u kafadan eliyorum, ilk tercih 1.5 Octavia daha sonra megane olabilir.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
1-) Motor yeni diye düşünmeyin yaklaşık 2 senedir Globalde piyasada olan bir motor.Şanzımanı çok beğenmesem de DSG den daha sağlam olduğunu duyuyoruz.
2-) Atmosferik motorundan ziyade KOÇ grubunun şirket arabası dışında satmak istemediği fiyatlandırmayla ve karakteristiğindeki yol tutuş dinamiklerinin artık rakiplerinin gerisine gelmesiyle bayiiden içeri Focus için adımımı atmayacağım bir model mk4 Focus.
3-) Megane'dan daha hassas bir motor ve şanzımanla daha az güçle düşündüğümüzde eli kolu güçlü bir model değil.

3 arabanın da ortak eksisi ise bana kalırsa sıkça kiralama şirketleri ve şirket arabaları olarak kullanılıyor oluşu. Bu paralar verilirken çok muhafazakar 2.el görüşü olan bir insanın bile canını sıkacak kadar çok piyasada olmaları bence üzücü olacaktır 0 km araba çıkaran biri olarak bakarsak

Kadirdemirok

Kadir Demirok
Takipçi
5 Şub 2021
1
0
10
24
Antalya
Marka
Mitsubishi
Öncelikle selamlar.Ben ÖTV muafiyetli araba almayı düşünüyorum ve aklımda bulunan 3 araba var.Bütçem en fazla 340.000 TL'lik araçlara yetiyor.
1.si:Renault Megane Icon 1.3 TCe EDC 140 bg. 317.000 TL
2.si:Ford Focus Titanium 1.5L Ti-VCT 123PS AT 335.400
3.sü Skoda Octavia Premium 1.0 TSI e-Tec 110 PS DSG (Premium 1.5 TSI e-Tec 150 PS DSG de düşünebilirim)

Aracı şehir içi-şehir dışı karışık bir biçimde kullanmaktayım.Açıkçası Ford'a donanım yüzünden pek sıcak bakmıyor gibiyim.Kalite olarak veya başka özellikler olsun Skoda Octavia'yı tercih etmek bana daha mantıklı geldi.Skoda'da ise e-Tec motor gözümü korkutuyor gibi,bozulma ihtimali var mı ve bozulursa maliyeti falan düşündürüyor.Renault'ta ise şanzıman diğerlerine göre biraz daha kötü,evet.
Araçtan aşırı performans beklemem,aileyle birlikte kullanılacağından dolayı ki,fakat nadiren de olsa gazlarım.
Araçtan beklentilerim biraz konforlu olsun,yol sesini çok almasın,donanım olarak biraz dolu olsun,iç dış kalite olarak kötü olmaması,şanzıman geçişleri olarak hissettirmemesi,titreme yapmaması vb.
Sizin bu 3 araç arasından (Skoda'nın 1.5 modeli de olabilir.) hangisi tercih edilebilir?Bunlar dışında önerebileceğiniz bir araba var mıdır?Ayrıca bu araçların eksi ve artı yönlerini de belirtirseniz fena olmaz.Şimdiden teşekkürler.
Mitsubishi eclipse crossa bir bakın derim suv istiyorsanız yakıt tüketimi bir tık yüksek ancak dolu dolu bir araç sedan için honda civic te bakılabilir 183 hp lik versiyonu da alınabiliyordu iki araç ta 320.000 civarında

Tamgazdebriyaj

Elit Apaçi
26 Şub 2017
62
44
970
Volkswagen Passat 1.5 Tsı Dsg Business
Seçeneklerinizin arasında gözünüzden kaçtığını düşünüyorum vw araçların fiyat listesine bakarak yola çıkılmayacağını hepimiz tecrübe etmişizdir :)
Ellerinde stok var mı bilmiyorum fakat sarı sitede bir sürü vw passat 1.5 tsı dsg business donanım araç var ötvsiz fiyat belirtmilmiş muhtemelen bütçesize uygun olucaktır.Donanım olarak yeterli seviyede ve D segmenti bir araç istanbulda galeriler ötv muafiyetiyle vermeye hazır şimdiden hayırlı olsun

muzafferg

Muzaffer Gürel
Takipçi
31 Ocak 2021
3
0
10
36
Balıkesir
Marka
Seat
Octavia düşünebilirsiniz hocam. babama de octavia almayı düşünüyoruz ötv indirimi ile. yeni kasası çok şık ve gayet güzel özellikler var. yakıtı da az..
Geç cevap veriyorum,kusura bakmayın.Konuyu açtığımı unutmuşum.Evet dediğiniz gibi gayet güzel bir araç fakat Volkswagen Passat indirimde olduğundan gönlüm ona da kayıyor gibi.

Ben olsam ilk işim atmosferik motorlu focusu listeden elemek olurdu. Megane’ın ise yaşam alanı bana biraz dar gelmişti ( dar demiyorum c segmentine göre -Octavia, bir önceki nesil Corolla vs- dar gelmişti). Yani ben direk 1.5 tsı e-tec Octavia’yı alırdım. Bu arada 343.500₺ lik liste fiyatı ile 1.5 tsı elite Superb de alınası.
Superb de düşünülebilir.Bayinin elinde hangi araba varsa açıkçası biraz da ona mahkumum gibi.

1- Octavia
2- Megane
Teşekkürler

muzafferg

Muzaffer Gürel
Takipçi
31 Ocak 2021
3
0
10
36
Balıkesir
Marka
Seat
Durumunuzu düşününce ben olsam Skoda Octavia alırım muhtemelen.
Diğer araçlardan daha geniş iç hacim ve bagaj hacmi zaten büyük artısı var aile için bence önemli.
Focus'un benzinli motorunu hiç deneyimlemedim o yüzden o konu hakkında fikrim yok.
Megane'nin motoru konusunda kullananların epeyce memnun olduklarını söylüyorlar. Malzeme konusunda da hiç fena değildi (dizel kullandım).
Sonuca bakınca Octavia alırdım. Hem de kasasının yeni olması ileride de değerinin daha az azalmasını sağlıyor. Focus mca yakında gelecek zaten. Megane'ında yeni bir yüzü yok.
Octavia da aklıma gelen avantajlar olarak,
Retrofit olarak epeyce önü açık. Yani fiyat sınırı olduğu için alamadığınız donanımları da sonradan alabilirsiniz.
Garanti uzatarak 5 yıllık süreyi daha rahat geçirebilirsiniz.
Ben de Octavia'yı düşünüyorum fakat Passat Business paketi gördükten sonra bir daha göz geçirdim.Bilmiyorum biraz da bayinin eline mahkumum gibi ama eminim Octavia da bir canavar.

Çevremde 3 tanıdığım ÖTV muafiyetli araç aldı. Biri Passat aldı ikinci ayında denize düştü rıhtımdan haberini eklerim. Symbol almıştı bi arkadaşım satacağım kasko bitince demişti kasko bittiği hafta araba takla attı. Hyundai i30 almıştı başka bir tanıdığım park halinde durup dururken alev alıp motoru yanmıştı. Ben inanmazdım böyle şeylere ama bu şekilde alınan arabalarda insanların gözü kalıyor galiba eninde sonunda başına kötü bir şey geliyor. Dışarıdan ucuz gözüken bir araba alın kimseye de ötv muafiyetini söylemeyin bence. Bu arada umarım yanlış anlamazsınız hak etmediğiniz için demiyorum bunlar. Yatalak bir aile büyüğüne aynı evde bakmayı yada hayatını etkileyecek bir sakatlık yaşamayı ancak başına gelen bilir.

Yok yatalak bir durum aile durumu değil durum açıkçası.Ayrıca milletin gözünün kalacağını ben de düşünüyorum ve bu yüzden kimseye de söylemeyi düşünmüyorum ÖTV muafiyetli aldığımı.Bu arada o arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletirim.Kimin kem gözü varsa çıksın diyorum artık.

İçlerinde en mantıklısı octavia eğer bulunabilirse superb daha iyi olur
Bayinin elinde ne olduğu da biraz önemli benim için ama yanıtın için sağ ol.

Bİz Ötv indirimli geçen hafta 2020 Model Peugeot 2008 1.2 GT Line aldık 190.000 tl
Bir tanıdığım Toyota Corolla Hatchback Hybrid Flame X-Pack aldı . 190.000 tl
Ayrıca 200.000 tl ye Peugeot Yeni 3008 ALLURE 1.6 PureTech veriyorlar.
200.000 TL zorlar hocam.Bütçeyi zar zor oluşturabildim zaten ama tabii ki yanıtınız için teşekkürler..

O Fiyata daha iyi arabalar gelmesi gerekmiyor mu ? Sorunuza dönecek olursak atmosferik motorlu focus'u kafadan eliyorum, ilk tercih 1.5 Octavia daha sonra megane olabilir.
Ben de Focus'a sıcak bakmıyorum açıkçası.

Garantisini uzatılıp Octavia tercih edilir kanımca.
Teşekkürler..

Mitsubishi eclipse crossa bir bakın derim suv istiyorsanız yakıt tüketimi bir tık yüksek ancak dolu dolu bir araç sedan için honda civic te bakılabilir 183 hp lik versiyonu da alınabiliyordu iki araç ta 320.000 civarında
SUV'a pek sıcak bakmıyorum fakat eğer ki sıcak bakarsam 3008 düşünebilirim fakat ona da bütçe el vermiyor..Honda içinse yol sesi,rüzgar sesini aşırı alıyor gerekçesi ile ve biraz daha alçak olması sebebiyle eledim.

Volkswagen Passat 1.5 Tsı Dsg Business
Seçeneklerinizin arasında gözünüzden kaçtığını düşünüyorum vw araçların fiyat listesine bakarak yola çıkılmayacağını hepimiz tecrübe etmişizdir :)
Ellerinde stok var mı bilmiyorum fakat sarı sitede bir sürü vw passat 1.5 tsı dsg business donanım araç var ötvsiz fiyat belirtmilmiş muhtemelen bütçesize uygun olucaktır.Donanım olarak yeterli seviyede ve D segmenti bir araç istanbulda galeriler ötv muafiyetiyle vermeye hazır şimdiden hayırlı olsun
Evet hocam bugün Vw'nin kendi sitesinde gördüm şok oldum
kafama da yattı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım