KAPALI 35.000₺'ya b segment ne alınır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Herkese merhaba
Aşağı yukarı 35.000 ₺'ya (aracın alınası olması durumunda bütçe esnetilebilir) temiz, sorunsuz ve düşük km araba arıyorum.
dizel benzin lpg aşırı yakıt tüketimi olmadığı müddetçe farketmez
Aile kullanımı olacağı için otomatik vites isteniyor(aklıma direk japon tork konvertörlüleri geldi) ama alınası'bargain' bir araç denk gelirse Manuel vites kabul. (büyük ihtimalle manuel alacağız gibi duruyor)
4 kişilik aile kullanımı olacak ancak bu paraya rahat sığacağımız araçların ya km yüksek, ya da çok yıpranmış. O yüzden b segment mantıklı gibi duruyor.
Sizden ricam konya ve çevresinden (Ankara olabilir mesela) ilanlar atmanız.
Ayrıca tek kavrama yarı otomatikler hakkında çok olumsuz şeyler duydum, okudum. hiç mi alınası yanı yoktur?
Olur da tork konvertörlü alırsak alırken neye bakıp da iyi durumda olduğunu anlarız? (Aracın genel olarak kondisyonunu inceleyerek tahmin edebiliyorum ama otomatik şanzımandan anlamam)
Şimdiden teşekkür ederim

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Herkese merhaba
Aşağı yukarı 35.000 ₺'ya (aracın alınası olması durumunda bütçe esnetilebilir) temiz, sorunsuz ve düşük km araba arıyorum.
dizel benzin lpg aşırı yakıt tüketimi olmadığı müddetçe farketmez
Aile kullanımı olacağı için otomatik vites isteniyor(aklıma direk japon tork konvertörlüleri geldi) ama alınası'bargain' bir araç denk gelirse Manuel vites kabul. (büyük ihtimalle manuel alacağız gibi duruyor)
4 kişilik aile kullanımı olacak ancak bu paraya rahat sığacağımız araçların ya km yüksek, ya da çok yıpranmış. O yüzden b segment mantıklı gibi duruyor.
Sizden ricam konya ve çevresinden (Ankara olabilir mesela) ilanlar atmanız.
Ayrıca tek kavrama yarı otomatikler hakkında çok olumsuz şeyler duydum, okudum. hiç mi alınası yanı yoktur?
Olur da tork konvertörlü alırsak alırken neye bakıp da iyi durumda olduğunu anlarız? (Aracın genel olarak kondisyonunu inceleyerek tahmin edebiliyorum ama otomatik şanzımandan anlamam)
Şimdiden teşekkür ederim
ilacınız 1.5 crdi era gibi gözüküyor :D

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Aslında alfa 156 1.6TS tam da bizim aracımız ama temizi zor bulunuyor.(babamda alfa romeo önyargısı da var tabi) C-max'lere, merivalara bakıyorum, hepsi 250000 üstü km dizel. Bakmadığım galeri kalmadı şehirde. O yüzden en mantıklısı sizin attığınız küçük b segmentler gibi gibi görünüyor

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
2004 model 1.6i 140K km octavia ve 39.500 TL şakaysa hiç komik değil ciddi ise gerçekten gülünç
şaka değil ciddi anlamda bu aracı görmeye gitcektim dün bir iş teklifi verdim kabul olsaydı. 2004 model olan araba 2009 a kadar aktif üretildi hiç bir makyj yapmadan hatta aynı alt yapısı mqb platformu çıkmadan önce tüm vw grupta kullanıldı yani yılı 2004 olsada çok daha güncel bir araç octavia a4 ler :)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Katılıyorum. B sınıfı hb' lere 4 kişi sığamazsınız, siz sığsanız bagajınız sığmaz. 15-20 yaşında tüplü araçlara vereceğiniz parayı 5-10 yaş arası düşük kilometreli Era' ya verin. Hem bakımı ucuz hem bozulacak bir donanımı yok. Tam görev adamı. O hacimde karakterli diyebileceğim tek dizel motor, sesi traktör dizeller gibi değil. Aham şaham bir yalıtımı olmamasına rağmen motor sesi hiç yok.

He sığarım derseniz de İ20. Era' dan karmada 0.7 - 1 litre arası daha az yakacaktır. Herkes yürüdüğü kadar yakıyor. :D

Son düzenleme:
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Katılıyorum. B sınıfı hb' lere 4 kişi sığamazsınız, siz sığsanız bagajınız sığmaz. 15-20 yaşında tüplü araçlara vereceğiniz parayı 5-10 yaş arası düşük kilometreli Era' ya verin. Hem bakımı ucuz hem bozulacak bir donanımı yok. Tam görev adamı. O hacimde karakterli diyebileceğim tek dizel motor, sesi traktör dizeller gibi değil. Aham şaham bir yalıtımı olmamasına rağmen motor sesi hiç yok.

He sığarım derseniz de İ20. Era' dan karmada 0.7 - 1 litre arası daha az yakacaktır. Herkes yürüdüğü kadar yakıyor. :D
parçası ucuz üstelik dizel tüp derdi benzin derdi yok :D piyasası da var 2.elde de satılır ustası bol... Kasası da eski durmuyor hala modern.

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645

parçası ucuz üstelik dizel tüp derdi benzin derdi yok :D piyasası da var 2.elde de satılır ustası bol... Kasası da eski durmuyor hala modern.
Üstelik behzat ç den dolayı ikonik :D
Zaten sarı sitede ilk baktığım araçtı eralar. Ama konya ilanlarında içime sinen bir araç göremedim. Akşam detaylıca tekrar bakayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım