KAPALI 40km civari gelen ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar 2013 model powershift 1.6 ford fiesta aracim var.vites gecisleri vs sorunsuz yaklasik 1.5 yil once lastik degistirdim lastikleri degistiginden beri hic artmayan hep ayni seviyede kalan 40km civari dikkat edilince vııınnn diye bir ses basliyor 60-70 km gibi yok oluyor veya yol sesinden dolayi duymuyorum ,hep ayni desibelde baslayip ve ayni kmde kayboluyor bugune kdr hic bir sorun cikarmadi sadece dikkat edilirse duyuluyor vınnn şeklinde.Araci boşa atip denedim yine ayni ses geldi,yokus asagi ayagimi gazdan cektim kendi hizina biraktim yine ayni sesi duyuyorum,gazdan ayagimi cekmeden devam ediyorum yine duyuluyor ve bu sesi bozuk yollarda duyamiyorum kaymak gibi asfaltta dikkat edersem duyuyorum.Sizce sorun nedir lastik kaynaklimidir desteklerinizi rica edicem

tenharliet

Sezgin Mercan
Senkromeççi
29 Eki 2020
18
6
70
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba, eğer vites geçişleri dediğiniz gibi sorunsuzsa şanzıman kaynaklı bir problem gibi gözükmüyor. Yıllar önce aynı aracı kullanırken buna benzer bir sorun yaşamıştım ve sıkıntı soğutucu fanlarında çıkmıştı.

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Merhaba, eğer vites geçişleri dediğiniz gibi sorunsuzsa şanzıman kaynaklı bir problem gibi gözükmüyor. Yıllar önce aynı aracı kullanırken buna benzer bir sorun yaşamıştım ve sıkıntı soğutucu fanlarında çıkmıştı.
Peki sorunu nasil tespit etmistiniz sezgin bey,bir usta ile teste ciksam sesi ona dinletebilmem zor olacak gibi pür dikkat kesilince duyuluyor:)

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Yeni lastiklerde lastik yanakları belli bir süre o hırıltıyı yapabiliyor... aynı durum lastik basıncı az veya çok fazlaysada olabiliyor. lastik havasının uygun olduğundan eminseniz bir süre sonra geçicek.

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Yeni lastiklerde lastik yanakları belli bir süre o hırıltıyı yapabiliyor... aynı durum lastik basıncı az veya çok fazlaysada olabiliyor. lastik havasının uygun olduğundan eminseniz bir süre sonra geçicek.
Lastigi alali 1.5 sene oldu 20bin km falan yaptim ama ses aldigim yeni lastikleri aldigim gunden beri ayni ne bir gram artti ne azaldi dikkatlice dinlenirse duyulabilen ince tiz, vinnn şeklide bir ses..

Ancak lastik halen cok yeni yani diş araliklari bayagi genis ve lastigin uzerinde yanaklardaki kılçal plastikler dahi duruyor.Lastikler Lassa grenweays 195/50R/15 ölculerinde suan önler 35 arkalara 34 hava bastim acaba bu degerler yüksk mi

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Bence 20 bin km yeni lastik sesinin kesilmesi için çok çok yeterli.. basınç değerleri aracın kitapçığında yazar.. belkide lastiğin tamamen tasarımı ile ilgilidir.

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Lastigin fotografini yükledim.Şanzuman veya motor kaynakli olsa şimdiye kadar ses coktan artardi diye dusunuyorum

Ekli dosyalar

• images (2) (3).jpeg
    images (2) (3).jpeg
    21.1 KB · Görüntüleme: 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım