KAPALI 45.000TL ye kadar Benzinli-Manuel Araba Önerisi

shbz

Takipçi
14 Ocak 2019
3
0
10
Arkadaşlar herkese merhabalar. Yeni üye oldum. Bir hatam olursa şimdiden özür diliyorum.

45.000TL ye kadar araba önerisi istiyorum. 24 yaşındayım daha önce Tipo ve Fabia sahibiydim.
Astra H, Megane 2-3 ve Fluience’ler çok hoşuma gidiyor. Megane 3, Astra H haricinde sedan araba almak istiyorum. Gerçi bu fiyat aralığında Megane 3 ve Fluience bulabileceğimi zannetmiyorum. Sizce hangi arabalara bakmalıyım? Ve tavsiye ettiğiniz arabalar için 2.elde nelere dikkat etmeliyim onu da söylerseniz çok sevinirim.

Hayırlı akşamlar.

Son düzenleme:

shbz

Takipçi
14 Ocak 2019
3
0
10
Sizin için yakıt mı önemli? performans mı?

Küçük şehirde yaşadığım için yakıtı çok önemli değil. Genelde uzun yollarda kullanırım o zaman da yakıtı önemsemiyorum. Performans önemli çünkü düşük motorlu araçlardan sıkıldım. 2015 fabia 1.0 75hp di. Şu anki Tipo 1994 model 75 hp di sanırım. O yüzden performans daha önemli.

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Küçük şehirde yaşadığım için yakıtı çok önemli değil. Genelde uzun yollarda kullanırım o zaman da yakıtı önemsemiyorum. Performans önemli çünkü düşük motorlu araçlardan sıkıldım. 2015 fabia 1.0 75hp di. Şu anki Tipo 1994 model 75 hp di sanırım. O yüzden performans daha önemli.
Performans önemli olmasa o fiyatlara 2010-2011 civarı 1.33 corolla 1-2 parça değişen ve boyalı bulunabilir ancak performans yönünden istediğiniz gibi olmayabilir onun dışında fiyatına göre iyidir

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Focus 2-2.5 baktınız mı? Benzin+lpg ile yakıtı çok iyidir, performansıda gayet tatminkardır

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1.6 tdci de alınabilir o fiyatlara. Focus 2 güzel arabadır yani kendim kullanıyorum diye değil gerçekten güzel. Ghia alırsanız hız sabitleme, far yağmur oto. kararan dikiz aynası vb. özellikler de gayet güzel olacaktır. Hatta arka bağımsız süspansiyon var yol tutuşu da gayet güzeldir. Gazlarsan veya aşırı trafikte 7.5 8 litre yakıyor ama düzgün sakin kullanılırsa 6.5 7 ile gezmek mümkün.

AYKUL

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2018
69
123
610
İstanbul
Marka
Skoda
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...hMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...en-orjinal-dusuk-km-li-accord-632537992/detay
Uzun yola çok gidiyormuşsunuz, bence d segmenti alın.Sizi yormaz.en azından Accord için bunu diyebilirim, Mondeoya hiç bilmedim.
Ayrıca bunlar ilk çıktığında çok tutulmadığı için ikinci elleri tam fiyat/performans aracı.Mondeolar focus, Accordlar Civic fiyatına satılıyor.
Not:İlanlar örnek daha iyileri bulunabilir.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
9 yıl kullandığımız Mitsubishi Lancer’ı size önermek istiyorum ama yalıtımı pek iyi olmadığı için uzun yolda kafa ütüler. Performansı gayet iyidir. Yakıtı aşırı derecede iyidir. Ben olsam 2009 sonra 1.4 85 hp olan comfortline pololara bakardım. Yalıtım fena değil, yakıtı iyi, performansı da gayet tatminkar.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
1.6 tdci de alınabilir o fiyatlara. Focus 2 güzel arabadır yani kendim kullanıyorum diye değil gerçekten güzel. Ghia alırsanız hız sabitleme, far yağmur oto. kararan dikiz aynası vb. özellikler de gayet güzel olacaktır. Hatta arka bağımsız süspansiyon var yol tutuşu da gayet güzeldir. Gazlarsan veya aşırı trafikte 7.5 8 litre yakıyor ama düzgün sakin kullanılırsa 6.5 7 ile gezmek mümkün.
Ben başlığı simdi farkettim benzinli diye kusura bakma ama güzel arabadır..
9 yıl kullandığımız Mitsubishi Lancer’ı size önermek istiyorum ama yalıtımı pek iyi olmadığı için uzun yolda kafa ütüler. Performansı gayet iyidir. Yakıtı aşırı derecede iyidir. Ben olsam 2009 sonra 1.4 85 hp olan comfortline pololara bakardım. Yalıtım fena değil, yakıtı iyi, performansı da gayet tatminkar.
Tipo ve fabiadan sonra çok da kotu geleceğini zannetmiyorum ben lancer'ı.
Kendimden örnek vereyim megane den sonra focus aldık herkes çok ses aliyor dediler ama beni çok rahatsız etmedi hangi arabadan geçtiği önemli bence..

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Ben başlığı simdi farkettim benzinli diye kusura bakma ama güzel arabadır..

Tipo ve fabiadan sonra çok da kotu geleceğini zannetmiyorum ben lancer'ı.
Kendimden örnek vereyim megane den sonra focus aldık herkes çok ses aliyor dediler ama beni çok rahatsız etmedi hangi arabadan geçtiği önemli bence..

Valla bence her türlü zayıf ama tabi denemek lazım. 99 model astranın daha iyiydi yalıtımı

Bunlarda 122 lik motor var mıymış, şaşırdım

@Ozgur Gunes lancer ın ön görünümü berbat bence Evolution hayranı olduğumdan sevmiyorum . Hocam passat 2.0 Tsi düşünebilirsin

Valla ben çok severdim tasarımını, gayet güzel bulurdum. Elbet bi evo değildi. 2.0 tsilarda gen1 lerden uzak durmak lazım derim. Başa bela olma olasılığı çok yüksek.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Valla bence her türlü zayıf ama tabi denemek lazım. 99 model astranın daha iyiydi yalıtımı

Bunlarda 122 lik motor var mıymış, şaşırdım

Valla ben çok severdim tasarımını, gayet güzel bulurdum. Elbet bi evo değildi. 2.0 tsilarda gen1 lerden uzak durmak lazım derim. Başa bela olma olasılığı çok yüksek.
Olmaz mı gırla var tabii 140lık daha fazla...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Polo önerisine aynen katılıyorum...
2009 yılında iş için İzmire uçak ile gitmiş, İzmir çevresinde ulaşım için de hava alanından Polo kiralamıştık..
Manuel vites, 1.4 benzinliydi.. sanırım 85hp olanlardır... neyse, araç yeniydi..
aynı dönemde Honda Civic kullandığım için o aracın yalıtımını gayet beğenmiştim ve yakıtı da o zamanki hesaplamalarıma göre depo da fazlasıyla kalmış.. benzini harcamak içinde biraz dolaşmıştık .. gayet iyi bir tüketimi vardı, performansı da yeterliydi.

Zaten bu tecrübe bana Civic i sattırıp Golf 6 TSI aldırmıştı.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Vag çok itici geliyor ama şimdiki aracımız Skoda, bundan önceki Volkswagen idi.
Bir şekilde dönüp dolaşıp vag alıyoruz.

Grup geniş, markaların modelleri hep kafaya oynuyor.. bazılarının da vazgeçilmez özellikleri var... zaten motor ve şanzıman konusunda en geniş yelpaze grupta olunca, herkes bir şekilde dönüp dolaşıp VAG a geliyor bir şekilde

Kapitalist sistemin köpeği olduk yav

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım