Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

binicibulls

Hakkı
Senkromeççi
13 Şub 2020
5
0
60
27
Ankara
Merhaba arkadaşlar, 45-60 bin tl'ye yürütme maliyeti uygun olan geçiş arabası arıyorum. Bir süre sonra yükseltmeyi planlıyorum, bu yüzden alacağım aracın çok fazla masraf çıkarmamasını ve beklenmeyen durumlarda ucuza parça temini yapılabilmesini bekliyorum.

Bazı kriterlerim şu şekilde;
-Mümkünse 12-13 yaşından büyük olmayan
-Mümkünse 180.000 km altı
-Uzun yolda performans sorunu yaratmayacak

Benim baktığım bir kaç model;

-Hyundai Accent Era 1.5 CRDI VGT (nam-ı behzat ç arabası)
-Hyundai Accent Blue 1.6 CRDI
-Fiesta 2010 üstü benzin ve dizel modelleri ( Beygir gücünün düşük olması düşündürüyor)
-Linea
-Clio
-peugeot 301 , 308 ( Kiminle konuştuysam pejo çok masraf çıkarır uzak dur diyor )

Dizel modellere daha yakın gibiyim ama benzinli modellere de okeyim.
Bu modeller hakkındaki görüşleriniz ve benim yazmadığım alternatifleri yazabilirseniz çok sevinirim.
Şu garibanı sürekli internette araç arama hastalığından kurtaralım :D

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bir tanıdıkta peugeot 301 var. 2 senede 50 bin km yol yaptılar. Araba şuan 180 binde. Bakımlar hariç çıkardığı sadece 200 tl. Ben bu arabaların sorunlu olduğunu düşünmüyorum. Eğer çok sorunlu olsalardı filoların gözde arabaları olmazdı.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Bir tanıdıkta peugeot 301 var. 130 binde aldı 2 senedir kullanıyor. Araba şuan 180 binde. Arabanın çıkardığı masraf bakımlar haricinde 200 tl
Bir tanıdıkta peugeot 301 var. 2 senede 50 bin km yol yaptılar. Araba şuan 180 binde. Bakımlar hariç çıkardığı sadece 200 tl. Ben bu arabaların sorunlu olduğunu düşünmüyorum. Eğer çok sorunlu olsalardı filoların gözde arabaları olmazdı.
Bir daha yazarsanız ikna olacağım gibi

Ozgu

Asfalt Kurutucu
24 Kas 2019
11
10
595
İstanbul
301 - c-elysee tam anlamıyla ekonomi amaçlı araçlar . Az yaksın,masraf açınca ucuz olsun,bagajı geniş ve oturma mesafesi de bir çok araçtan geniş olsun derseniz tam aradığınız araç. Eksik olarak yalıtım ve konfor baya ararsınız

BahadirYUCE

Bahadır YÜCE
Asfalt Kurutucu
9 Mar 2017
23
17
595
İzmir
Marka
Peugeot
Mayıs 2019'da 2016 model Peugeot 208 1.6 dizel yarı otomatik aracı 35 bin kilometrede aldım. Bu zamana kadar yetkili serviste 600 liraya mazot filtresi hariç 45 bin kilometre bakımı yaptırdım. Bir arızayla karşılaşmadım. Araç şuan 48 bin kilometrede har hangi bir arızası yok. 301 ya da C-elysee öneririm tam bir f/p araçlarıdır. Peugeot'nun genel olarak yedek parçası uygun.

binicibulls

Hakkı
Senkromeççi
13 Şub 2020
5
0
60
27
Ankara
Arkadaşlar tüm yorumları okuyan birisi heralde gidip Peugeot 301 alırdı. Ben de düşünüp taşındıktan sonra öncelik olarak;
1. Peugeout 301
2. Ford Fiesta
3. Reno Fluence

olarak listemi yaptım. Uygun bir araç denk getirip alınca hangisini aldığımı buraya yazarım. Herkese çok teşekkürler!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım