4x4 dizel otomatik ve 115bin TL!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
Arkadaşlar biraz merak uyandırsın diye baslıkta marka/model belirtmedim
s1.gif

Ama gercekten bu piyasada şaka gibi de olsa bu fiyata, bu dedigim ozelliklerde arac satmaya calisan(calisan demek cok dogru degil, cunku bu aracin hic reklamini görmedim) bir marka var
s9.gif

Ben ona Gizli Kahraman diyorum.
Cunku gerek ariza istatistigi, gerek carpisma guvenligi gibi testler ve arastirmalarda da kahramanliklari var
s1.gif

Gunumuzde B segmenti benzinli otomatik araclarin bile 100bin TLye dayandigi, disel otomatik fiyatlarinda ise her ay guncellenen listelerle daha d bir şok yasadigimiz piyasada, 115bin TLye bircok islevsel donanimi (far yagmur sensoru, 6 airbag, dokunmatik ekran, geri gorus kamerasi, carpisma onleyici vs vs) standart sunan 4ceker, dizel ve otomatik bir arac var gercekten.

Hatta şuan bircok markanin ekstra ucretle ballandira ballandira anlattigi carpisma onleyici ise tum donanimlarinda standart!

Neyse bu kadar lafi uzatmisken artik söyleyim ne oldugunu?
Bugün Mazda bayilerinden fiyat aldim.

CX3 4x4 1.5 Dizel Otomatik (6 ileri Tork Konvertorlu)
Reflex donanim(en boşu Motion) için 115 bin TL dediler.

Elbette herkes tercih etmez ama yine de sizlerde bilin duyun istedim. Boyle bir arac var.
Musteri kitlesi belli.
Satis adetleri ne azaliyor ne cogaliyor. Standart ayda 40 adet
s8.gif

Keyifli forumlar hepinize..
3b67uz.png

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu makinenin 4x4 performansı nasıl ? Yalandan bir awd sistemi mi var yoksa cidden efektif çalışıyor mu ? Bilen aydınlatırsa yeni bir şeyler daha öğrenmiş olurum.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
4x4 felan bilmem ama bu video ilgimi çekti.. Arabaya binen arkadaşla ölçeklediğimde bana ufak geldi. Toyota chr kadar

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu makinenin 4x4 performansı nasıl ? Yalandan bir awd sistemi mi var yoksa cidden efektif çalışıyor mu ? Bilen aydınlatırsa yeni bir şeyler daha öğrenmiş olurum.
4x4 bilmem ama bagaji mazda 2 boyutunda oldugu icin vazgectigim arabadir kendileri. Arkada oturan icin ozellikle o minicik cam falan baya kotu oluyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
4x4 bilmem ama bagaji mazda 2 boyutunda oldugu icin vazgectigim arabadir kendileri. Arkada oturan icin ozellikle o minicik cam falan baya kotu oluyor.
Aks mesafesi 2570 mm ile mazda 2 boyutlarında. Belli ki cx3'de de mazda 2 altyapısı kullanılıyor yani B suv olarak geçiyor yüksek ihtimal. Haliyle genişlik açısından çok fazla beklentiye girmemek lazım.

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
Motion ve Reflexde bagaj gayet iyi. 350 lt.
Ama testlerde ve showromda Power doanim araca baktiginiz icin bagaj ufak geliyor. Cubku stepne yerinde yuksek bir subwofer var. 287 ltye dusuyor bagaj.

Bu aracla arazi yapilmaz zaten ama karda buzda gayet is gorur. Cekis sistemi is yapar cinsten. Digonal gecis yapilabiliyor.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aks mesafesi 2570 mm ile mazda 2 boyutlarında. Belli ki cx3'de de mazda 2 altyapısı kullanılıyor yani B suv olarak geçiyor yüksek ihtimal. Haliyle genişlik açısından çok fazla beklentiye girmemek lazım.
Ölü dogmasinin en buyuk sebebi buydu zaten mazda 3 le bir ara oldukca yakindi fiyatlari sonra fark acilmis tabi

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Kmde 4,5 litre yakıyor ise, zaten bagaj magaj pek önemsenmez. Sonucta arka koltuklar katlandıkdan sonra sıkıntı yoktur. 250 litre bagajla çoçuk büyüten biri olarak 350 litre bana devasa geliyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Motion ve Reflexde bagaj gayet iyi. 350 lt.
Ama testlerde ve showromda Power doanim araca baktiginiz icin bagaj ufak geliyor. Cubku stepne yerinde yuksek bir subwofer var. 287 ltye dusuyor bagaj.

Bu aracla arazi yapilmaz zaten ama karda buzda gayet is gorur. Cekis sistemi is yapar cinsten. Digonal gecis yapilabiliyor.
Klasik mazda turkiye satis politikasi olunca maalesef yerinde saydi cx3 . Bendeki mazda 3 un bagaji 430 litre. Ama cogu insana cx3 icin satista mazda 3 yerine mazda 2 boyutunda oldugunu solemediler fiyatida benzer tuttular ahanda sonuc ayda 40 arabaymis

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen, pek arazi yeteneği yok belli. Hafif arazide çamura falan girilse ne olur bilemiyorum. Şehir içi ve şehirler arası yollarda iş görür gibi duruyor. Ama çapraz geçişli çekiş sistemine sahip olmasına rağmen tutuşun olmadığı lastiklere gücü göndermeye devam ediyor. Çok bir beklentiye girmemekle beraber şehirde yeterli gelir sanırım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aynen, pek arazi yeteneği yok belli. Hafif arazide çamura falan girilse ne olur bilemiyorum. Şehir içi ve şehirler arası yollarda iş görür gibi duruyor. Ama çapraz geçişli çekiş sistemine sahip olmasına rağmen tutuşun olmadığı lastiklere gücü göndermeye devam ediyor. Çok bir beklentiye girmemekle beraber şehirde yeterli gelir sanırım.
Yeni cx5 tede 4x4 kotuydu . Mazda becerememis onu galiba

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ölü dogmasinin en buyuk sebebi buydu zaten mazda 3 le bir ara oldukca yakindi fiyatlari sonra fark acilmis tabi
Bana kalırsa aile olarak kalabalık değilseniz alınabilir bir model gibi duruyor. Fiyatı falan da fena değil. Tabii sürüşüne bakmak lazım. Otopark'ın testini bir açıp izleyeyim bakalım unutmuşum o testi ben.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni cx5 tede 4x4 kotuydu . Mazda becerememis onu galiba
Tipik elektronik kontrollü awd işte. Başarılı ve iyi iş çıkaran markalar olabiliyor ama elektronik kontrollü awd'lerin genel yazılımsal özellikleri arasında denebilir bu tip bir durum. Şehirde iş yapsa yeter. Bunu alıp araziye sokmaya lüzum yok zaten. Hafif arazide bırakmasın, şehir içinde de yeterli gelsin gerisi problem değil.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bana kalırsa aile olarak kalabalık değilseniz alınabilir bir model gibi duruyor. Fiyatı falan da fena değil. Tabii sürüşüne bakmak lazım. Otopark'ın testini bir açıp izleyeyim bakalım unutmuşum o testi ben.
Surus klasik mazda oldukca iyi. Valla mazda 3 e biz 4 kisilik bagaji zor sigdirirken ucu ucuna belki cx3 e 3 kisilik esya sigabilir

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Surus klasik mazda oldukca iyi. Valla mazda 3 e biz 4 kisilik bagaji zor sigdirirken ucu ucuna belki cx3 e 3 kisilik esya sigabilir
Mazda 3'e göre bunun aks mesafesi falan kısa zaten. Hacimsel anlamda fazla beklentiye girmeyenler için yeterli gelir. Şimdi otopark'ın testini açtımda b suv bir arabada konsolda, kapıda deri kaplamalar, kapı içlerinde alcantra malzeme falan güzel işçilikle beraber bayağı şaşırdım. Buna awd + dizel otomatik eklenince fiyatı bence gayet iyi. Ben alırdım şahsen.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Mazda 3'e göre bunun aks mesafesi falan kısa zaten. Hacimsel anlamda fazla beklentiye girmeyenler için yeterli gelir. Şimdi otopark'ın testini açtımda b suv bir arabada konsolda, kapıda deri kaplamalar, kapı içlerinde alcantra malzeme falan güzel işçilikle beraber bayağı şaşırdım. Buna awd + dizel otomatik eklenince fiyatı bence gayet iyi. Ben alırdım şahsen.
Klasik mazda ic mekan kalitesi yol tutus her zaman cok iyi.
Motor vs eh

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Klasik mazda ic mekan kalitesi yol tutus her zaman cok iyi.
Motor vs eh
Normal b'ler zaten gırtlak halde 90-100 arasına denk geliyor. Bu aracın iç mekanı onlardan daha kaliteli. Üstelik awd, üstelik dizel otomatik. Fiyatı tabii ki her araba gibi pahalı ama genel piyasa koşullarında pek fena değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım