KAPALI 5.000 TL Öğrenci İçin Araç Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ShyPeLy

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
2
5
545
25
Yalova
Merhabalar arkadaşlar. Öğrenciyim ve 5.000 TL bütçem var, bu bütçeye uygun bir araç önerirseniz çok sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum.

EmreKRC

Profesör
8 Eyl 2016
824
3,018
3,820
İzmir - Denizli
Ucuz motoru sağlam bi kazalı araba alıp güzlece toplayarak binebilirsin. ef kasa honda civic, broadway, tofaş, fiat uno gibi araçlar bakabilirsiniz. Ben 1400 tlye kazalı 88 yeni kasa bi doğan alıp en ince ayrıntısına kadar toplayarak 4500 - 5000 tlye mal etmiştim aracı. limiti 10000 tl civarına cıkarırsanız daha güvenlikli ve sağlam bi araç bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum. eski fiestalar iyidir öğrenciye gider bence.

EmreKRC

Profesör
8 Eyl 2016
824
3,018
3,820
İzmir - Denizli
5 bine arac aliyorsan en az 10-15 bin lira da kenara ayirman lazim. Kaporta curukleri, motor rektifiyesi v.s bir suru masrafi vardir o aracin. Nacizane tavsiyem 5 bin liralik butceyle otomobil arayisina girmemen hele ogrenci olarak.
cenk abim haklı bu bütçeyle motosiklet alman daha mantıklı olacaktır.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Bu vergilerle 0 arabalar Avrupa satış fiyatının 1.5-2 katına satılıyor. otomatikman Şahin v.s bile 10.000 tl olmuşken 5.000 Tl ye en mantıklı hareket arkadaşların da dediği gibi motosiklet almak olur. 5.000 tl ye düzgün bişey denk gelir diye düşünüyorum. hem yakıttan da kafan ağrımaz. okulda falan da daha fazla havan olur. :)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Araba alma hevesini anlıyorum ben de üniversite ilk yılda 10 bin max bütçe ile araba arayışına başladım. Twingo lar o zaman 8-9 a bulunuyordu. Sonda baktım ki onu aldıktan sonra ne yapıcam? Bakım, lastik, sigorta vs. Astarı yüzünü geçecek, altından kalkacak gücüm yok vazgeçtim 1.5 yıl kadar. Sonra ailemin biraz daha destek çıkması ile dizel fiesta aldım.
Tavsiyem şuan için hele böyle bir Piyasada 5 bin e araba alıp eziyet çekmemen. Bir de kendi üzerine alırsan aracı zaten 1000 e yakın sigorta çıkar

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım