KAPALI 50.000-60.000 TL arası alınabilecek b segmenti araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mimarbey

Senkromeççi
6 Kas 2019
11
0
60
27
ANTALYA
Merhabalar,

Bir süredir biriktirdiğim para ile piyasadaki tüm arabaları inceliyorum.
Maksimum 60.000TL bütçe ile yüksek model, düşük km ve az yakan araç piyasasına uzun bir süredir bakınıyorum.
Listemde dizel corsa, fiesta, clio, polo gibi bir sürü araba var. Ama bir türlü istediğim temizlikte ve kilometrede araç bulamadım. Corsalar da kilometreleri kolay değiştiriliyor diye bir söylenti dolaşıyor o yüzden karar veremiyorum. Fiestalar da da motor sesi içeri fazla geliyor. Polonun da düşük km temizini bulmak biraz zor.Anlayacağınız kafam çok karışık. Bu fiyatları vermek istemesem de piyasanın durumu malum. Verebileceğim para max. 60.000 TL ama tüm paramı da arabaya yatırmak istemiyorum
Özellik olarak ilk tercihim dizel olması ama benzinli otomatiklerde olabilir.
Km si maximum 150.000 olabilir.
Fiesta da 1.4 tdci, corsa da 1.3 cdti, polo da 1.6 tdı ve clio da 1.5 dci bakıyorum.

Sizce ne yapmalıyım ?

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
İlk bakacağım araba kesinlikle Polo olurdu. O kadar kaliteli hissettiriyor ve güven veriyor ki günümüzdeki c sınıfı arabalara kafa tutar.

Fiesta'nın sürüşü çok iyidir eğer bu konuda merakınız varsa Fiesta öneririm.

Corsa tecrübem olmadı ama alacaksanız easytronik hakkında olumlu şeyler duymadım yaklaşmanızı önermem.

Clio ülkemizde değeri bilinmeyen ya da Symbol den dolayı intibası kötü etkilenmiş bir araba. Ne polo nun konforu ne de fiesta nın sürüşü var 2 sinin tam ortası denilebilir. Kendini bir şekilde sevdiriyor.

Bunlara ek olarak benzinli Jazz da bakmanızı öneririm. İçi boyutlarına göre baya geniş ve kullanışlı. Sürüş konfor da sınıfı için fena değil.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
896
1
1,710
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Merhabalar, o fiyatlara polo 1.2 tdi öneririm. Bluemotion veya trendline donanım alınır. Bir de clio 4 öneririm. Corsa dizellere bence bulaşmayın. Araç 5. viteste 2.000 devirde 85 ile gidiyor. Otoban süratlerinde ciddi motor sesi alıyor ve baş ağrıtıyor. Fiestaların da rpm durumu benzer şekilde. Eğer temiz bulabilirseniz tek önerim 1.6 tdi polo olur. Sadece yazılımla 140 hp oluyor. Ve 1.6 motor baya dayanıklı.

Mimarbey

Senkromeççi
6 Kas 2019
11
0
60
27
ANTALYA
Polo konusunda uzun zaman jetta kullandığım için hem kalitesini hemde verdiği güveni biliyorum ama düşük km bulmak çok zor.
Fiestada And'ın çektiği videodan beri aklımda sürekli ama 2013 ve sonrasının fiyatları uçtu gitti ondan 2013 öncesine bakıyorum. her ne kadar sürüş zevki verse de 110 u geçince uzun yolda baş ağrıtıyo. birde bulduğum arabalar çok uzaklarda oluyo ve bakmaya gitsem expertize falan istemediğim bişey çıkarsa biton boşuna masraf.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Uzun süre Corsa,Polo ve Fiesta sürmüş biri olarak diyorum ki b sınıfının en iyi arabası Fiesta'dır. Bende 1.5 tdci titanium x vardı.Çok memnundum. Trend paket Fiesta bulunabilir bu paraya.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,179
5,720
çanakkale
Marka
Renault
2011-2018 micra
2014 fiesta
2012 clio 4
2018 vw polo
2012 corsa
2012 aveo araçlarını herbirine sahip olmuş en az 10 ar bin km kullanmış birisi olarak fiesta çok güzel bir araba.uzun yıllar kullanıcaksanız biraz fazla para vermeye değecek bir araba fiesta.
Oyuncak severim diyorsanız clio almanızı param cebimde kalsın topraktan eve girerim diyorsanız(bu forumun bir şakası) aveo alabilirsiniz
Bu arada 2 senedir abimde 1.0 seat ibiza var özellik olarak tatmin eder ama yalıtım yaptırmanız zorunlu yoksa içine baya ses alıyor

Son düzenleme:

RWDe39

Senkromeççi
24 Eyl 2019
38
17
70
İSTANBUL
Marka
BMW
Bende bu tercihlerinizdeki arabaları sürmüş olarak ve tarzim gereği limit sever olarak şu bilgileri verebilirim.
Corsa sert kullanımda yolda durcak araba değil. Zaten arkasına geçin alttan bakin lastikler bağımsız değil. Araba yatmaya uyumlu değil. Aralarinda cok fark olmasada en iyi yol tutuşu fiesta verir düşüncesindeyim. Polo da iyidir hatta iddia ediyorum golf den daha az arkasını bırakır.
Kisisel görüşüm yine en karizmatik durani aralarında Polo dur. Güc olarakta o fiyatlarda polo daha opsiyonlu.

Başka bir konuya gelirsek bir arabaya iyi bakilmissa 250000 olmasi kötü muamele görmüş 150000 arabadan daha iyidir. Araç motorları ne kadar kullanırsan o kadar biter bir mevzu değil aksine ne kadar yorarsan o kadar biter bir mevzu. O yuzden km takıntılarını hic anlamam. Bu yuzden derimki daha kaliteli araclara yönelin bence. 2014 Corsada olmayan özellikler 2003 Bmw lerde fazla fazla var. Kalite yaşa bakmaz. Zira turkiyede kaliteye göre değer verilmez. Degiseni olmasın şahin olsun 45 bin istenir.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Arabalardan edindiğimiz tecrübelerimiz tabi ki değişiklik gösteriyor. Polo da var şu an bizde Golf da . Az daha överseniz ben bile Polo'nun Golf'tan bile daha iyi bir araba olduğuna inanacam. :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Az yakan benzinli ararsanız 2015< kasa i20 1.2, Fiesta 1.4, Clio 0.9tce, Micra 1.2, Swift, Yaris önerebilirim
Dizele girecekseniz hepsi olur. Hepsi ekonomiktir. Model yılının eski olmasına veya km'nin 150k devirmesine çok bakmayın, gidin aracı kendiniz inceleyip iyi ekspertizlere gösterin, temizini alın.

RWDe39

Senkromeççi
24 Eyl 2019
38
17
70
İSTANBUL
Marka
BMW
Yarın bakmayı düşünüyorum bu arabaya nedersiniz? Pazarlıkla düşer biraz daha diyorum. iki tampon değişmiş ve 2 parça boya var.

Arac 145 binde bence dikkat edilecek en önemli hususlar Turbo , Kayışlar , manifold kurumları vs gibi seyler. Cunku genelde kotu kullanılmış araçlarda bu parcalar tamda bu kmlerde ele geliyor. Dikkat etmek gerek.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yarın bakmayı düşünüyorum bu arabaya nedersiniz? Pazarlıkla düşer biraz daha diyorum. iki tampon değişmiş ve 2 parça boya var.
4. fotoğrafta öndeki hava giriş plastiği yamuk yumuk, 9. fotoğrafta düzgün gözüküyor. İkisinden birisi bu araba olmayabilir veya o parça yakın zamanda değişmiş olabilir. Normal şartlarda darbe almadıkça o parça hasar alacak bir parça değil. Ön tampon ya küçük bir hasardan esnemiş ya da şasi bağlantısı veya tampon demiri eğrilecek şekilde tampon darbesi almış. Ön tampon açıklıkları normal değil. Bir de arabanın içinde koltuk döşemeleri çok pis. Uzun süre camı açık sanayide yatmış gibi. Biz bu model yılı bu renkte 1.4'ünü ilk sahibi olarak 196.000km kullandık, bir gün bile içinde öyle bir leke olmadı. Kimsenin günahını almak istemem ama bana söylenmeyen bir şeyler var gibi geldi. Alacaksanız da çok detaylı inceletin. Araba temizse çok iyi arabadır. =)

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
4. fotoğrafta öndeki hava giriş plastiği yamuk yumuk, 9. fotoğrafta düzgün gözüküyor. İkisinden birisi bu araba olmayabilir veya o parça yakın zamanda değişmiş olabilir. Normal şartlarda darbe almadıkça o parça hasar alacak bir parça değil. Ön tampon ya küçük bir hasardan esnemiş ya da şasi bağlantısı veya tampon demiri eğrilecek şekilde tampon darbesi almış. Ön tampon açıklıkları normal değil. Bir de arabanın içinde koltuk döşemeleri çok pis. Uzun süre camı açık sanayide yatmış gibi. Biz bu model yılı bu renkte 1.4'ünü ilk sahibi olarak 196.000km kullandık, bir gün bile içinde öyle bir leke olmadı. Kimsenin günahını almak istemem ama bana söylenmeyen bir şeyler var gibi geldi. Alacaksanız da çok detaylı inceletin. Araba temizse çok iyi arabadır. =)
Aracın sahibi ile geçen hafta konuştum önden kazası var,köpeğe çarpmış hasar kaydıda buna bağlı olarak var. Muhtemelen ön tampon demiri darbe almıştır. Dediğine göre tüm bakımları serviste yapılmış son bakımlarıda dışardan parça temin edilerek servis işçiliği altında yaptırılmış, marşpiyellerin plastik olma sebebi altında göçük var ve onarımı sıkıntılı muhtemelen benle konuştuğunda 54'ten aşağı inmiyordu titan x fiesta bu paraları eder ama bu araba eder mi soru işareti ?

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Benim size bu fiyat aralığında naçizane önerim temiz bir Corolla HB bulun aktif olarak kullandığım için araca vakıfım, yıl takıntınız varsa son yılı 2007'yi filtreleyin makyajlıların otm. sunroofluları bulmaya çalışın (onlarda cruise controlde var) sizi her anlamda donanım güvenlik vs tatmin eder servis bakımları makuldur yormaz keyifle binersiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım