KAPALI 50.000-70.000 Aralığında Hızlı Hatchback

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
Aranan araç tipi : B-C segmenti hızlı hatchback
Fiyat aralığı ; 50.000 - 70.000 TL
Aracın alım amacı : Alma amacım haftasonları gezip tozmak ve sürüş zevki.İşe zaten bisikletle gidiyorum.Kışın da servisle giderim.O yüzden yakıtına çok takılmam.
Beklenti : Gücü yerinde bir atmosferik motor, manuel şanzıman, iyi bir sürüş karakteri.
Aday araçlar : Citroen Xsara VTS- Renault Clio Sport (mk1)
Arada kalma sebebi :Xsara C sınıfı ,Clio B / Clionun parçaları ve ustası vs daha kolay bulunur .
Bulduğum araç: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...rkiyenin-en-temiz-xsara-vts-i-860778615/detay
İlandaki araca bakmaya gittim bugün, expere soktum, würth co2 leak test vs de yapıldı.Çok önemli bir sıkıntısı yok gibi ( şanzımanda vuruntu - direksiyonda yağ kaçağı , onun dışında motor gücü 112 hp çıktı ). Bronz baskı balata , açık hava filtresi ve klima iptali var modifiye olarak, cumartesi muayeneye girecek, normal de düz boru varex vardı dedi sahibi muayene için sökmüşler.Aracın sahibinin Lüleburgaz sanayide yazılım dükkanları var ecunationtrakya adında. Her türlü mekanik bakımını kendimiz yapıyoruz dedi, yağ olarak Liqui Moly 10W60 kullanmışlar.
Araç cumartesi günü muayeneye girecek, girdikten sonra beni arayacak.
Ben de sizlere araç hakkındaki fikirlerinizi sormak istedim, umarım yeni kurallara uygun bir konu olmuştur.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Ya yemin ederim tam istediğimiz konu tipi budur. Çok mutlu oldum. Gerçekten çok sağolun, diğer üyelerimize de örnek olacak bir konu açmışsınız. Yani şunu yapmak bu kadar zor mu anlamıyorum. Çok teşekkürler. Konunuzu onayladım.

@alfhonso @Bedirhan

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
ilandaki araç hakkında çok bilgim yok ama Allah gönlünüze göre versin çok güzel başlık gerçekten :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,943
5,020
github.com
Marka
BMW
İlandaki aracı oldukça beğendim, eğer dediğiniz gibiyse muayene sonrasında alınabilir. Clio RS'e göre dezavantajları var tabii ki ama fiyatı da ona göre. Clio RS'ler benim de uzun zamandır radarımda. Zamanında roll vs koştukları için temizini bulmak oldukça zor. Bir kaç günde bir yeni ilan girmiş mi diye kontrol ederim uzun zamandır temiz rs düşmüyor düşse de vts'in 1,5 katı isteniyor. Beygir gücüne çok takılmayın dynonum ayarsızlığından kaynaklanabilir. Sesinde soluğunda devirlenmesinde sorun yoksa içiniz rahat olsun

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bulabilirseniz benzinli Palio Sporting (bulamazsanız 1.6 HL de şaşırtıcıdır)
Bulabilirseniz Mk5 Fiesta Sport (1.6 zetec)
Şöyle bir 2.0 Seat Cordoba
Focus Mk1 2.0 Sport Trend

Aklıma ilk olarak bunlar geldi.

Fransız seçeneklere zaten hakimsiniz sanırım, onlara çok değinmeyeceğim :)

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
@2jzihtiyar Teşekkürler.
@bt Değindiğiniz Fordlara da bakıyorum bir süredir, temiz denk geldiği de oldu ama bakmaya fırsatım olmadı koronavirüs mevzusu yüzünden maalesef .

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Aranan araç tipi : B-C segmenti hızlı hatchback
Fiyat aralığı ; 50.000 - 70.000 TL
Aracın alım amacı : Alma amacım haftasonları gezip tozmak ve sürüş zevki.İşe zaten bisikletle gidiyorum.Kışın da servisle giderim.O yüzden yakıtına çok takılmam.
Beklenti : Gücü yerinde bir atmosferik motor, manuel şanzıman, iyi bir sürüş karakteri.
"Gücü yerinde bir atmosferik motor, iyi bir sürüş karakteri"... benzinli 1.6 T.S Alfa 147 ideal görünüyor.

Lantis zamanında benim de baktığım bir araç olmuştu, tasarımı güzel ancak sürüşü çok da bir şey vadetmiyor ve açıkçası apaçi eline düşmüşü de çok.

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
@Sirius 156 ve 147ler de almak istediğim arabalardan.Çok iyi kondisyonda mk1 156 2.0 vardı bi kaç hafta önce İstanbul'da .İşten izin alıp gidebilseydim alırdım büyük ihtimalle.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hothatch ise 306 GTi, Clio II RS Warmhatch ise Clio II 1.6 16v, Peugeot 206 1.6 16v XSi, Citröen C2 VTS, 206 GTi.

Arkadan itiş fikrine katılıyorum o ihtimalde de 323ti, 318ti, 320i, 318is, M.Benz SLK(bulunursa tercihen Kompressor) sıralayabilirim.

Bu kadar saydın da gerçekten hangisi gönlünden geçer dersen;

Türkiye koşullarını da göz önünde bulundurarak 320i Coupe eğer olmazsa 318is Coupe bulunmaz ise orijinal bir 323ti olmazsa 318ti alırdım, gözüm kapalı.

Ha arkadan itiş istemem derseniz de yukarıdaki saydıklarımlarımdan bulabilirsem ilk olarak Clio II RS, onu bulamazsam 306 GTi-6 onu da bulamazsam C2 VTS alırım.İlk iki saydığımı yine gözüm kapalı :).

Daha da yoksa piyasa gerçekten çöpoğlu çöpe dönmüşse Clio II 1.6 16v alır, çıtır yükleme ile bana yetiyor yahu(piyasadaki itle çakalla uğraşacak halim yok) derim hatta gerekirse günlük de kullanılırım.(bu motor-şanzıman ve seçeneği olan Clio II’yi günlük kullanmamak için bir neden yok, parça ağı bol az yakıyor vs vs.)Günlük de kullanabileceğim için yine bunu da gözüm kapalı alırdım duruma göre :) ama dediğim gibi bir 318ti veya diğer yukarıdaki sayılan araçların temizleri bulunursa günlük binmemek için bir neden yok illa siyah ile beyaz düşünmemek lazım bu işin grisi de var.

Son düzenleme:

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
957
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
156 düz vites alın dicem ama uzun süredir gerçekten temiz araba görmedim ilanda. İlana girmiyor zaten temizi çok az var o yüzden diyemiyorum :D Otomatik açık mavi vardı ilanda.Almak istedim ama kendi arabamda aynı durumda olduğu dertsiz başıma dert almak istemedim :D ama 156 alırsanız 2001 2002 ve üstü bakın kesinlikle.
Not:17 225 pilot sport ayarında lastikli,kule gergili,yaylı alt takımı sorunsuz 156 virajlarda çok iyi oluyor rayda gider gibi hissettiriyor ve bununda üzerine çıkıp bilstein süspansiyon, eibach viraj çubuğu , powerflex burç falan takılabilir.

Son düzenleme:

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
GTi'lar RS'ler havada uçuşmuş da başlık sahibi Warm Hatch arıyor gibi daha çok Xsara-Clio Sport 1.6 16V bu tanıma uyuyor.

Tasarımına içiniz siniyorsa 318Ti güzel alternatif olabilir.

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
@Mt.Akina BMW'lere çok baktım ,hala da bakıyorum, ama ikamet ettiğim ilin dışına çıkamıyorum şuan maalesef, Kırklareli'nde de çok seçenek yok , bekledikçe de fiyatlar artıyor.

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
Ben daha çok Xsara VTS hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum, çünkü mevcut durum itibariyle almaya en yakın olduğum araç o.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım