AÇIK 50 bin TL Bütçe ile İlk Araba Tavsiyesi

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşım için 50 bin TL bütçe ile araba arıyoruz. İlk arabası olacak ve ehliyetini yeni aldı. Yürütmesi uygun ve çok sorun çıkarmayacak bir araba arıyoruz.
- Yakıt olarak dizel ya da lpg olabilir
-Sedan veya hatchback olabilir
-A/B/C segmenti olabilir
-Beklenti olarak bu bütçede pek birşey beklemek mümkün değil güvenliği açısından abs veya airbag olabilir
-Citroen C3-palio olabilir diye düşünüyorum bu bütçeye pek hakim olmadığım için sizin fikrinizi almak isterim

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Temiz palio alır geçerdim.İlk araba olarak arkadaşımda 4 sene kullandık ortaklaşa ara arada olsa. Öğrenci dostudur.Bilmezler ama dingil kırsa bile 300 liraya bulunur. Kapıları doğrultmak boyatmak yerine çıkma alıp takmak daha ucuza gelir.Aşırı öneririm palio ilk araba olarak

Doğaç67

Doğaç Ceylan
Senkromeççi
8 May 2021
1
0
60
20
Zonguldak
Marka
Yok
Ford Fiesta 1.25 alabilirsin. Özellikle Ghia; 4 airbag, ABS, elektrikli ayna, çelik jant gibi donanımlarıyla model yılına ve segmentine göre dolu bir arabadır.

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
Bu dediğiniz durum biraz fazla genelleme yapmayı gerektiriyor, benim gözlemlerime göre özellikle belli bir yaşı geçmiş ticarilere artık eşek muamalesi yapılıyor nerede bozuldu orada bırak durumu olur. Tutup da 5-6 yaşına kadar olan genç çiceği burnunda olan taksilerden bahsetmiyorum 10 yıl veya 10 yılı geçkin bir süredir yolda olan taksiler artık bozulsun da değiştirelim gözüyle bakılıyor. 50 bin tl ye kadar da bulunabilecek taksi çıkması gerçekten de bozulsun diye gözünün içine bakılanlardan olur.
Hocam hiçbir taksi yeni düzenleme ile en azından istanbul için söyleyeyim 5 yılı geçemez trafikte kaldığı süreç icinde . Maks kullanim ömrü 5 yildir

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam hiçbir taksi yeni düzenleme ile en azından istanbul için söyleyeyim 5 yılı geçemez trafikte kaldığı süreç icinde . Maks kullanim ömrü 5 yildir
Bunu bilmiyordum hocam teşekkürler uyarı için. Fakat yine de bu bahsedilen araçları 50 bin sularında bulmak zor olur, daha eski model taksi çıkmaları var o paraya eğer konu üzerinden konuşacak olursam.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
3 silindir 1.5 CRDI'den uzak durulması tavsiye ediliyor. 3 silindir olduğundan dolayı aşırı gürültülü çalışma ve bildiğim kadarıyla kronik olarak kol çıkarma sorunu var.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.4 hdi c3/1.4 logan/1.3 ve 1.5 crdi accent admire nin motorları hakkında ne dersiniz kronik sorunları var mı?
3 silindir 1.5 CRDI'den uzak durulması tavsiye ediliyor. 3 silindir olduğundan dolayı aşırı gürültülü çalışma ve bildiğim kadarıyla kronik olarak kol çıkarma sorunu var.
3 silindir crdi'daki sorunların hepsinin çözümü bulunurda, bir büyük kronik sorunu var ki onun çözümü bulunmuyor: USTALAR BAKMIYOR
Kendim sahibi olmadığım için detaylarını bilmiyorum ama çevremdeki birden çok araç sahibinden bunu duydum.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
beyler ilan önerileriniz var mı başta istanbul olmak üzere kocaeli-tekirdağ arabalı vapur ile gidilebilecek bursa ve yalova şehirleri tercihimiz saçma sapan fiyatlar var milletin neden sıfıra yöneldiğini anlamak mümkün ailesi biraz daha bekle sıfır alalım diyor ama ben henüz sıfır tecrübesi olduğu için ikinci el acemiliğini atacağı araba almasını daha uygun buluyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım